فروش سایت
خانه / چرم بزی / چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد دو سوال مهم و اساسی است. در این مقاله قصد داریم بدان پاسخ دهیم تا تمامی ابهامات خوانندگان برطرف شود. کراست بزی انواع مختلفی به لحاظ ضخامت و کارآیی دارد که می توان از جزئیات آن مطلع شد.

ممکن است واژه چرم کراست بزی به گوش خیلی از افراد خورده باشد ولی دقیقا ندانند که چرم کراست بزی چیست و چه استفاده هایی می توان از آن کرد. اگر با ما همراه باشید به شما در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد تا موضوع برایتان روشن شده و ابهامات برطرف گردد.

در این مقاله با چرم کراست و انواع مختلف آن آشنا می شوید. همچنین به مقایسه بین چرم کراست و جرم خام خواهیم پرداخت و در مورد تفاوت چرم کراست گاوی و بزی صحبت خواهیم نمود. در ادامه به ارائه روش های مناسب در مورد نحوه خرید جنس اصلی از چرم کراست بزی اشاره خواهیم نمود. 

چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرم کراست چیست؟

چرم کراست چیست؟ ساده بخواهیم بگوییم چرم کراست به چرمی گفته می شود که فرآیند دباغی بر روی آن انجام شده اما هنوز رنگ نشده است. در تولید چرم با دباغی کرومی این کراست با عنوان کراست کرومی و در دباغی گیاهی با نام کراست گیاهی از آن یاد می شود. در مورد رنگ کراست نیز می توان صحبت هایی کرد. کراست چرم به طور کلی و در حالت پیش فرض خاکستری رنگ است اما بنا به نیاز و کارآیی می توان به آن رنگ کرم و یا مشکی نیز زد.

این چرم همانند چرم نهایی تولیدی کارخانجات توانایی تبدیل به کالا را دارد اما برای زیبایی و کیفیت بهتر نیاز به چند مرحله فرآیند اضافه تر دارد که باید روی آن انجام شود. 

این چرم همانند یک کاغذ سفید بوده که می توان هر طرحی را روی آن ترسیم نمود تا با توجه هدف ما و نوع کالای تولیدی از آن استفاده نماییم.

چرم کراست فاقد هر گونه مواد اضافی و حاشیه زائد بوده و از نظر قیمت و ارزش از چرم خام بالاتر است.

چرم کراست بزی

به کراستی که از پوست بز ساخته شده باشد چرم کراست بزی می گویند. این گفته از نوشته های بالا مشخص و قابل درک می باشد.

انواع چرم کراست در صنعت چرم سازی تولید می شود. چرم کراست از همه حیوانات می تواند تهیه شود. به عنوان مثال چرم کراست گاوی، بزی، گاومیشی، گوسفندی، بوفالویی و … . در واقع هر حیوانی که در تهیه محصولات چرمی از پوست آن استفاده می شود می توان برای تهیه کراست مربوط به آن حیوان استفاده کرد.

برای تهیه یک چرم کراست بزی مرغوب باید از چرم بزی اصل استفاده کرد تا بتوان از همه خصوصیات بارز چرم بزی در کراست آن بهره برد. چرم کراست بزی بر اساس نوع نژاد بز و رنگ آن می تواند انواع مختلفی داشته باشد. همچنین ضخامت این چرم ممکن است متغیر باشد و علاوه بر آن بسته به اندازه حیوان وسعت یا مساحت کراست می تواند کم یا زیاد باشد.

کاربرد چرم کراست بزی

کاربرد چرم کراست بزی یکی از انواع کراست، چرم کراست گاوی است که در هنر حکاکی کاربرد دارد. نقاشی روی چرم و هنر سوخت نگاری نیز بر روی چرم خام (کراست چرم) صورت می پذیرد.

اکثر افرادی که کار حکاکی روی چرم انجام می دهند انتخاب اول شان کراست گاوی است. اما عمده کسانی که چرم شترمرغ کراست شده و یا کراست بزی، گاوی و شتری را خریداری می کنند مورد مصرف شان بحث صادرات است.حقیقتِ این که اکثر کشورهای خارجی به جای انتخاب چرم فینیش به واردات چرم نیمه ساخت همچون کراست تمایل دارند، دستگاه های پیشرفته و مواد باکیفیتی است که در کشورشان برای ساخت چرم مرغوب وجود دارد. طبیعی است وقتی شما دستگاه های دباغی چرم و مواد خام مرغوب تری داشته باشید بدون شک چرم باکیفیت تری را هم می توانید تولید کنید. چون یکی از ملاک های ساخت و تولید چرم مرغوب، فینیش چرم ممتاز است. و این موضوع تحقق نمی یابد مگر با ادوات صنعتی جدید و رنگ و رزین های درجه یک.

کاربرد این چرم همانند چرم گاوی می تواند برای مواردی مانند حکاکی یا هر نوع کار هنری دیگر روی آن باشد زیرا در واقع این چرم مانند یک بوم نقاشی سفید است که می توان هر نوع ابداع یا هنری را روی آن انجام داد اما غالبا برای تولید کالاهایی مانند کیف یا کفش وارد مرحله نهایی می شود.

چرم کراست بزی نسبت به نوع گاوی دارای ظرافت بیشتری بوده و همچنین تراکم الیاف کمتری دارد بنابراین در تهیه کالاهای ظریف مورد استفاده قرار می گیرد.

کفش تولید شده از کراست بزی در تابستان خنک بوده و در زمستان گرم است. علت این مساله تراکم پایین تر الیاف چرم کراست بزی نسبت به گاوی می باشد.

آشنایی مختصری با چرم کراست

آشنایی مختصری با چرم کراست

چرم کراست به دلیل اینکه کاملا دباغی شده و فقط به رنگ آمیزی آن بسنده نشده است بسیار مرغوب است. این چرم جنس و کیفیت بالایی دارد و به همین دلیل برای ساخت آلات موسیقی از آن بهره می برند. همچنین به دلیل جنس مرغوب آن در صنایع نگارگری کاربرد گسترده ای دارد.

چرم کراست بزی به دو نوع چرم کراست کروم که از محصول دباغی چرم کروم ساخته شده است و چرم کراست گیاهی که محصول دباغی شده چرم گیاهی است تقسیم بندی می شود هر دو نوع آنها دارای کیفیت خوب می باشد و در بازار کاربرد و رونق خوبی دارند.

چرم کراست به دلیل کیفیت و جنس برتری که دارد در بازار از محبوبیت گسترده ای برخوردار است. همین طور در کشور های دیگر از این نوع چرم ها استفاده وسیعی می شود و شاید بتوان گفت کاربرد این چرم های با کیفیت در کشور های دیگر بیشتر از داخل کشور است.

در کراست اکثر مراحل مربوط به چرم سازی به جز عملیات تکمیلی صورت گرفته است. کراست محدودیتی از نظر نوع حیوان برای تولید از آن را ندارد و می تواند از پوست خام همه حیوانات تولید شود.

 کراست کلیه خواص همه نوع چرم را از لحاظ انعطاف پذیری و مقاومت در برابر عوامل فساد زا دارا می باشد اما هنوز به مرحله نهایی تولید که بتوان از آن کالا یا محصول را تهیه کرد نرسیده است به عبارت دیگر یک مرحله در فرایند تولید چرم باقی مانده است.

 طبقه بندی کراست می تواند بر اساس معیارهای متفاوتی همچون نوع پوست استفاده شده،  هدف نهایی و  کاربردی آن و در نهایت تکنولوژی ساخت آن باشد.

مشخصات چرم کراست بزی

مهم ترین مشخصه چرم کراست بزی ساختار محکم آن می باشد. این چرم بسیار بادوام است و مصارف گوناگون آن به خاطر همین محکم بودن آن می باشد. این چرم نسبت به چرم سایر حیوانات مانند چرم گاوی به این دلیل استحکام بیشتر، احتمال پارگی و آسیب فیزیکی در آن بسیار کمتر است.

چرم کراست بزی معمولا رنگ خاکستری دارد ولی با تغییر شرایط می تواند رنگی به غیر از خاکستری داشته باشد. به عنوان مثال رنگ کرم و رنگ سیاه دو نوع رنگ می باشند که ممکن است در چرم کراست بزی مشاهده کرد.

تفاوت چرم کراست با چرم خام

تفاوت چرم کراست با چرم خام چرم کراست چرمی است که کاملا دباغی شده باشد و از طرفی هنوز رنگ آمیزی های نشده است  ولی چرم خام چرمی است که به صورت اولیه باقی مانده است و در واقع فرآوری خاصی از جمله مرحله دباغی شدن بر روی آن انجام نگرفته است.

به عبارت دیگر فرآیند تولید چرم خام از کشتارگاه شروع شده و پوست حیوان همراه با ضایعات گوشتی و چرمی به کارخانه منتقل می شود و در کارخانه طی مراحل مختلف این مواد زائد از پوست حذف می شود.

 برای تولید کراست همه مراحل حذف پارگی و سوراخ های ریز موجود در چرم طی شده است یعنی در واقع چرم کراست فاقد هرگونه ضایعات می باشد و کنترل کیفی لازم در مورد آن صورت گرفته است. اما در مورد چرم خام هیچ یک از این مراحل طی نشده است به عبارت دیگر چرم خام ممکن است دارای پارگی یا سوراخ بوده و هنوز به مرحله ای از فرآوری نرسیده تا جهت تشخیص ضایعات آن اقدام شود.

علت تفاوت قیمت چرم کراست بزی با چرم گاوی

چرم از هر پوست حیواناتی ساخته می شود و به صورت شیمیایی یا مکانیکی فرآوری می شود. چرم واقعی نفس می کشد و قابلیت جذب رطوبت را دارد. این چرم فرد را در هوای سرد گرم  می کند و  وقتی دمای هوا در بیرون گرم است احساس خنکی به فرد می دهد. طبق برآوردها 65 درصد از محصولات چرمی از چرم گاو ساخته شده و 9 درصد آن از چرم بز است. اما استفاده از محصولات چرمی بز بهتر از سایر محصولات چرمی است.

در اینجا به بیان علت بهتر بودن کیفیت کیف های چرمی پوست بز نسبت به سایر کیف های چرمی می پردازیم. چرم پوست بز به عنوان چرم مراکش نیز شناخته می شود و به دلیل نرمی و ویژگی های سبک وزن آن شناخته شده است. همچنین یکی از مقاوم ترین چرم های یافت شده است و از نظر طبیعی مقاوم در برابر آب است.

 ویژگی های چرم پوست بز و خصوصیات آن را می توان به صورت زیر توضیح داد:

  •  به طور معمول محصولات چرمی از پوست بز یا چرم گاو ساخته می شوند. بعضی از افراد حتی معتقدند که بز در هنگام ضرب و شتم، دوام بیشتری نسبت به گاو دارد. پوست بز به دلیل وجود لانولین  نرم است. همچنین از چرم گاو دوام بیشتری دارد زیرا در مقابل آب مقاوم است.
  • پوست بز گرم و دارای منافذ ریز است. پوشیدن لباس های ساخته شده از پوست بز بسیار راحت است. پوست بز برجستگی های بسیار ریزی دارد و از این رو دارای نقطه های مشخصی است.
  • چرم بز طی فرآیند خشک شدن در همان جهت نورد می شود و پوست لوله شده بز به طور معمول پهن شده و اتو می شود تا لبه ها را صاف کند.

 امروزه بسیاری از مارک های بزرگ از پوست بز برای تهیه کیف استفاده می کنند. به این دلیل است که چرم ساخته شده از پوست بز بسیار نرم و انعطاف پذیر است. این پوست بسیار قوی و سخت است و کیفیت بسیار خوبی را برای تبدیل شدن به یک کیف چرمی فراهم می آورد.

  تولید کنندگان بر این باورند که چرم پوست بز بسیار نازک تر از پنهان گاو است و بنابراین بسیار سبک است. در کنار این کیفیت، ظاهر و احساس این کیف های چرمی بز از جمله مواردی است که باعث شده مورد توجه مشتریان قرار بگیرند.

بز در واقع حیوانی بسیار پر جنب و جوش است و به همین دلیل پوست آن ناملایمات بسیار زیادی را دیده است و در معرض انواع آب و هوا و شرایط سخت قرار گرفته و بسیار محکم و سفت است و چرم از چنان کیفیتی برخوردار است که وقتی کیف چرمی بز را استفاده کنید احساس می کنید که بخش از وجود شما شده است.

 کیف های ساخته شده از پوست بز به اندازه پوست گاو سفت و خشک نیستند. این کیف ها بسیار انعطاف پذیر هستند و با با حرکات بدن شما آنها نیز حالت عوض می کنند و خم و راست می شوند. تمیز کردن این کیف ها بسیار آسان است. از آنجا که در برابر آب مقاوم هستند، می توان آنها را با صابون ملایم  تمیز کرد، اما نباید آن را مالش داد و وقتی کیف  کاملاً خشک شد، می توانید از نرم کننده های چرمی روی آن استفاده کنید تا کیف شما تا طول عمر بالایی داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که  کیف های چرمی خود را در شرایط رطوبت زیاد نگهداری نکنید زیرا می توانند دچار کپک زدگی شوند.

روش های خرید چرم کراست بزی

روش های خرید چرم کراست بزی

خریداران چرم کراست در واقع تولید کنندگان چرم نهایی و آماده عرضه به کارگاه ها و کارخانه های تولید محصولات چرمی می باشند که تنوع بسیار زیادی از این کالاها را به بازار عرضه می کنند. بنابراین این خریداران  همیشه درصدد تهیه نوع مرغوب این محصول با تنوع رنگ و سایز هستند تا بتوانند مواد اولیه مشتریان خود یعنی چرم کراست بزی را تامین کنند.

طبیعی است که این خریداران برای ادامه تجارت خود باید بهترین و مرغوب ترین چرم کراست را به مشتریان ارائه دهند در غیر این صورت با عدم تقاضا مواجه شده و ممکن است تجارتشان به خطر بیفتد. همین مساله اهمیت آگاهی از روش های خرید چرم کراست بزی را به خوبی نشان می دهد. 

انواع روش برای خرید چرم بزی کراست وجود دارد به عنوان مثال می توان به بازار محصولات چرمی رفته و از دارندگان این محصول کالا چرم کراست مورد نیاز را تامین کرد اما این یکی از بدترین روش های خرید می باشد زیرا ممکن است فروشنده خود یک واسطه بوده و با قیمت بالاتر از حد نرمال چرم کراست به دست خریدار برسد و در نتیجه به علت بالا بودن قیمت مشتریان خود را از دست بدهد.

امروزه با پیشرفت فضای مجازی هر یک از تولید کنندگان این نوع چرم ها از فروشگاه های اینترنتی برای ارائه محصول خود به بازار استفاده می کنند. خریداران عمده این نوع چرم با آگاهی از وب سایت فروشگاهی کارخانه های تولید کننده می توانند به طور مستقیم با آنها طرف معامله باشند.

خریدار با آگاهی از تولید کننده اصلی و از طریق فروشگاه مجازی آن می تواند اقدام به خرید کنید یا می تواند با شماره ای که در همین سایت قرار می گیرد تماس حاصل نموده تا به واحد فروش ما متصل شود. از طرف دیگر می توانید به فروشگاه ما مراجعه کرده و ضمن مشاهده حضوری انواع چرم، این محصول را خریداری نماید.

چگونه چرم کراست بزی اصل بخریم؟

برای خرید چرم کراست بزی اصل باید به مراکز معتبری مراجعه کنید که چرم اصل بزی را عرضه می کنند و مراجعه به چنین مراکزی اطمینان بیشتری را در مورد جنس خریداری شده جلب می کند.

مراکزی که ارتباط مستقیم با کارخانه دارند و این محصول را عرضه مستقیم می کنند به دلیل نقش کمتر واسطه ها احتمال غیر اصل بودن چرم آنها کمتر است. برای خرید چرم اصل کراست بزی با ما در ارتباط باشید.

خرید و فروش بهترین چرم کراست بزی

خرید و فروش بهترین چرم کراست بزی

خرید و فروش بهترین چرم کراست با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه در مرکز فروش انجام می‌شود. این خرید و فروش به نرخ کارخانه‌ای و به صورت مستقیم می‌باشد و شما می‌ توانید از یک قیمت بسیار ایده‌آل بهره مند شوید.

این خرید از آنجایی که شامل تخفیف ویژه می باشد نسبت به خرید و فروش چرم بزی معمولی بسیار مقرون به صرفه تر است. شما در کمتر مکانی می توانید چنین قیمتی از این محصول با کیفیت را پیدا کنید. همچنین شما این عرضه را به صورت مستقیم از کارخانه تولید کننده دریافت می کنید و به همین دلیل دیگر نیاز به پرداخت هزینه های واسطه ای مانند هزینه نگهداری از این چرم های باکیفیت، هزینه نقل و انتقالات اضافی به مکان های واسطه ای دیگر را ندارید و فقط قیمت چرم کراست را می پردازید.

چرم کراست بزی در مرکز فروش ما ارزش بسیار بالاتری نسبت به قیمت اعلام شده از سوی ما دارد؛ به عبارت دیگر اگر شما بخواهید مطابق با ارزش این محصول قیمتی را پرداخت کنید باید متحمل هزینه‌های بیشتری شوید ولی ما قیمت‌ها را در سطح بسیار پایین و مناسب نگه داشته ایم تا شما از خرید ارزان قیمت و مقرون به صرفه بهره مند شوید. همچنین چرم کراست بزی با کیفیت قابلیت عرضه به سراسر کشور را دارد و این یعنی خرید و فروش به استان خاصی محدود نمی شود و شما در هر مکانی که هستید می توانید از خرید و فروش با قیمت بسیار ارزان و با کیفیت بسیار بالا از فروشگاه ما بهرمند شوید.

جهت ارتباط با خرید و فروش چرم کراست بزی می توانید با شماره ای که در همین سایت قرار گرفته است تماس بگیرید تا به واحد فروش ما متصل شوید و ضمن برخورداری از تمامی مزایای ذکر شده در بالا اعم از تخفیف ویژه، قیمت عمده فروشی، قیمت کارخانه‌ای و همچنین کیفیت بسیار بالا از محصولات به روز ما نیز مطلع شوید و قیمت هر کدام را به صورت به صورت آنی دریافت کنید.

همچنین می توانید به فروشگاه مجازی ما مراجعه کنید و ضمن مشاهده گالری محصولات چرم کراست بزی، ویژگی و کاربرد هر کدام را به صورت جداگانه مطالعه نمایید و ضمن بهره مندی از سایر خدمات و ویژگی‌های این چرم ها، محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش نموده و سپس درب منزل خود آن را دریافت نمایید.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط