فروش سایت
خانه / چرم شتری / چرم هورس شتری درجه یک مناسب برای صادرات

چرم هورس شتری درجه یک مناسب برای صادرات

چرم هورس شتری درجه یک، مناسب ترین انتخاب برای صادرات است. هر چند سورت های پایین تر با قیمت ارزان تر نیز در کارخانه ها تولید می شود ولی اکثر خریداران صادراتی، چرم با کیفیت ممتاز را انتخاب می کنند.
چرم هورس شتری چیست؟ کیفیت درجه یک آن چه ویژگی های مثبتی دارد؟ چه گونه چرمی برای صادرات مناسب است؟

امروزه در صنعت محصولات چرمی شاهد این مسئله هستیم که با استفاده از پارچه های چرمی تولید شده از حیوانات مختلف، این امکان وجود دارد که انواع کیف، کفش و یا محصولات دیگر را به صورت چرمی تولید نمود و این مسئله در صورتی که در فرایندهای دست دوزی انجام پذیرد به نوبه خود در افزایش زیبایی و طول عمر محصولات چرم شتری تولید شده می تواند موثر باشد.

تولید محصولات چرم شتر صادراتی اصل با وجود قیمت های بالایی که دارند اما مزیت های منحصر به فرد خود را نیز خواهند داشت و مهم ترین آن ها مربوط به داشتن بیشترین طول عمر با توجه به انعطاف پذیری بالای آن ها می باشد و از همین رو با یک بار خرید، می توان سال های سال اقدام به استفاده از آن ها نمود.

 

چرم هورس شتری درجه یک مناسب برای صادرات

چرم هورس شتری

چرم هورس شتری

هورس یک نوع فینیش برای چرم است. حال این چرم می تواند چرم شتری، بزی و یا گاوی باشد.
در واقع رخ چرم را به وسیله دستگاه های مخصوص پرداخت می کنند تا حالتی پرزدار و مخملی حاصل شود.
چرم هورس شتری کیفیت های مختلفی دارد. در واقع هر کارخانه این چرم را با کیفیتی متفاوت تولید می کند به همین خاطر برای گزینش چرم هورس درجه یک، باید چرم مراکز مختلف را بررسی و ارزیابی نمود. نمونه ای از چرم هورس شتری در زیر قابل مشاهده می باشد.

 از دیگر ویژگی‏‏‌ های چرم هورس ضخامت و ایستادگی قابل تحسین آن است. به طوریکه اگر بخواهید با این چرم کیف بدوزید نیازی به استفاده از وسایل محکم کننده مانند فوم و قدک نخواهید داشت.

به این صورت که در مراحل پایانی دباغی این چرم ها، از ماده مخصوصی استفاده می‌ شود که چرم را ضد آب می‌کند. با این فرآیند چنین چرمی از سادگی در آمده و تبدیل به یک نوع چرم لاکچری و متفاوت می‌ شود. چرم‏‏‌ های هورس دوام بالایی دارند و ظاهر خوشایندی به محصولات دوخته شده که اغلب کیف و کفش هستند می‌ بخشند. چرم هورس اغلب بر روی پوست‏‏‌ های بزی، گاوی و شتری اعمال می‌ شود. چرم هورس شتری و گاوی برای دوخت کفش هم مناسب می‌ باشند چرا که دوام و سرسختی شان بسیار بالا است.

چرم هورس شتری درجه یک

چگونه می شود چرم هورس شتری درجه یک را تشخیص داد؟
آسان ترین روشی که به کمک آن می شود چرم هورس درجه یک (اعم از بزی، گاوی و شتری) را تشخیص داد بررسی پرزهای رخ چرم است.
یکدست و مرتب بودن پرزهای سطح چرم نشان دهنده چرمی درجه یک است. چنین چرمی برای تولید محصول و صادرات عالی است.
توجه داشته باشید چرم های هورس ساده، چرم نبوک، چرم جیر و اشبالت که ظاهری مخمل مانند دارند در صورتی که از کیفیت پایینی برخوردار باشند اصلا برای تولید محصول مناسب نیستند و هیچکس تمایلی به خرید شان ندارد.

چرم شتری به عنوان یکی از پارچه های قابل استفاده در صنعت چرم دوزی می باشد که با تولید انواع محصولات چرمی اصل، شاهد این مسئله هستیم که بهترین بازار برای فروش آن ها در کشور های خارجی نیز ایجاد می شود و در این مسیر، ایران به عنوان یکی از فعال ترین تولید کنندگان محصولات چرم اصل در جهان شناخته شده است که توانسته به نوبه خود، هنرمندی های ویژه ای را نیز به نمایش گذارد.

بازار ایتالیا از جمله موقعیت هایی است که کشش لازم برای عرضه محصولات چرم شتری ایرانی را دارند و از همین رو با تولید و عرضه مستقیم آن ها، موقعیت های خرید برای شرکت های بازرگانی و سرمایه گذاران این عرصه نیز فراهم شده است.

چرم شتری مناسب برای صادرات

چرم شتری مناسب برای صادرات، چرم درجه یک است. این چرم در اصطلاح سورت A نام دارد و کارخانه داران در صورت سفارش برای مشتریان خود تولید می کنند.
در بحث صادرات، علاوه بر مناسب بودن کیفیت چرم شتری، قیمت نیز اهمیت زیادی دارد.
آنچه امروزه شاهدش هستیم این است که کشورهای همسایه ایران به دلیل ارائه چرم با کیفیت یکسان اما قیمت ارزان تر، توانسته اند گوی سبقت را بربایند و از ما پیشی بگیرند.
البته اگر بتوان بر روی کیفیت چرم و قیمت آن توازنی برقرار کرد براحتی می توان خریداران را مجاب به وادرات چرم از ایران نمود.

چند نمونه از چرم هورس شتری درجه یک را می توان اینجا مشاهده کرد. امکان تولید انبوه کلیه چرم ها توسط این مرکز وجود دارد.

منبع: بازار چرم شتری

ارائه دهنده چرم صادراتی قبل از ارسال محصول به کشور های دیگر باید این محصول را از تمامی جهات بررسی کند. 

مثلا چرم طبیعی دارای بوی مخصوصی است که این بو به علت تولید شدن چرم از پوست گاو و گوسفند و… است و چون در کارخانه ها تغییرات زیادی روی این محصولات ایجاد نمی شود، این بو باقی می ماند؛ در صورتی که در چرم های مصنوعی این بو احساس نمی شود و مواد شیمیایی و رنگ های صنعتی بوی محصول را ایجاد می کنند. 

چرم های اصل علاوه بر انعطاف پذیری، طول عمر طولانی ای دارند و به راحتی پوسته پوسته یا تکه تکه نمی شوند و می توان برای مدت طولانی ای از آن ها استفاده کرد. برای مراقبت بیشتر از چرم نیز راه ها و روش های مخصوصی وجود دارد. 

چرم اصل معمولا دارای رنگ مات است. رنگ های براق و درخشان مختلف که ممکن است در بین محصولات چرمی به چشم بخورد به چرم های مصنوعی مربوط می شود. در چرم های طبیعی علت رنگ مات و کدر خالص بودن محصول و عدم استفاده از محصولات شیمیایی است. 

چرم های اصل معمولا دارای رنگ های محدودی هستند و رنگ هایی مانند صورتی، خردلی و… به ندرت در آن ها دیده می شود. چرم اصل معمولا مشکی، قهوه ای و سرمه ای است؛ زیرا این رنگ ها نیاز به اضافه کردن مواد شیمیایی زیادی ندارد و کیفیت محصول را کم نمی کند. ارائه دهنده چرم صادراتی با توجه به تمامی این موارد و  پس تایید آن ها، محصول را در اختیار مشتریان قرار می دهد. 

چرم هورس شتری چیست؟

چرم هورس شتری چیست؟ از جمله ویژگی چرم هورس به مرغوبیت و کیفیت بالا و به داشتن خاصیت کشسانی بالا و استحکام شناخته می شود. این چرم بادوام و نرم است و استقبال جهانی از آن روز به روز در حال افزایش است.

محصولات چرم هورس شتری

مزیت اصلی کیف های چرم شتر نسبت به سایر چرم ها، دوام بیشتر آنهاست. چرم شتر در مقایسه با چرم گاو الیافی تا 10برابر متراکم تر دارد و به همین علت مقاوم تر است. به زبان ساده، چرم شتر محصول دباغی پوست حیوانی‌ست که در سختی زیاد تکامل یافته است. از این رو بیش از هر ویژگی دیگر، مقاومت بالا و عمر طولانی چرم شتر، استفاده از آن را جذاب می‌کند.

به طور کلی محصولات چرم هورس انواع کیف، کفش، جاکارتی، جاکلیدی و … مناسب می‌باشند. همچنین به خاطر مقاومت توام با استحکام دارای کاربردهایی در برخی صنایع است.

بر خلاف سایر چرم ها، طرح و نقش چرم شتر تکرار نمی‌شود. در طرح‌های کلاسیک این چرم، رگه‌هایی که به صورت طبیعی روی سطح چرم وجود دارد، به گونه‌ای کاملا متفاوت به زیبایی آن می‌افزاید و به مرور زمان، محصول دوخته شده از چرم شتر حالت کهنگی به خود نمی‌ گیرد. بلکه در کنار داشتن دوام بالا، حس کلاسیک‌تری را به شما القا می‌کند. این ویژگی در مورد کیف هایی که روزانه استفاده می شوند، مانند کیف پول یا کیف دوشی کاملا محسوس است.

با در نظر گرفتن این دو ویژگی به راحتی می‌توانید تفاوت چرم شتر با انواع دیگر چرم طبیعی را تشخیص دهید. فقط کافی‌ست آن را ببینید و لمس کنید: چرم گاوی در مقایسه با چرم شتر درجه یک نرم‌تر است و در نوع خود چرم خوبی است. اما چرم شتر از اصالت و شخصیت بیشتری برخوردار است. در چرم شتر نقش و نگارهایی وجود دارد که منحصر به فرد است و در زیبایی محصول تولید شده به شکل محسوسی اثر می‌گذارد.

همانطور که می‌ دانید، پاهای شتر به نسبت بقیه‌ ی اندامش، بلندتر است و کوهان آن از قسمت کمر گاو کوچک تر است. به همین دلیل، ترکیب بدنی شتر برای تولید محصولات کوچک مانند انواع کیف از جمله کیف پول، بسیار مناسب است و به ندرت در دوخت لباس های چرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های چرم هورس شتری

ویژگی های چرم هورس شتری  چرم شتر به طور طبیعی بسیار با دوام‌ تر، انعطاف پذیرتر و مقاوم‌ تر از چرم گاو است و الیافی تا ده برابر متراکم‌ تر دارد. 

در ادامه به صورت مختصر درباره انواع چرم شتر می خوانید:

چرم گردن شتر

این نوع چرم از فرآیند دباغی بر روی پوست گردن شتر تولید می شود و راه تشخیص این چرم وجود خطوط موازی می باشد.

چرم اشبالت شتر

اشبالت از لایه های زیرین چرم های اصطلاحا سنگین تولید می شود که د ردو حالت ساده و یا دارای طرح جهت مصرف تولید می شود.

چرم هورس شتری

این چرم از پرداخت سطوح و ظاهر چرم در انتهای پروسه دباغی تولید می شود. چرم هورس ضد آب به دلیل کیفیت و کارایی، مرغوب ترین چرم شتری محسوب می شود به همین سبب صادرات بالایی در صنعت چرم را به خود اختصاص می دهد. نرمی و رخ زیبای این چرم علاقمندان و مشتریان بالقوه زیادی را به خود جلب کرده است.

چرم شتر لاگوانا

سطح صاف و یکدست و براق از ویژگی های چرم شتر لاگوانا می باشد. راه تشخیص این چرم از نمونه چرم گاو وجود دانه های بسیار ریز در سطح چرم شتر است.

به سبب قابلیت های بی نظیر چرم شتر، این محصول برای تولید انواع کیف چرم و کفش و پوشاک مناسب است و ویژگی های متمایز این چرم موجب گسترش روزافزون تولیدات چرم شتر در تمامی زمینه ها است. اگر تمایل دارید با محصولات چرم طبیعی متفاوت و منحصر به فرد باشید، برای خرید محصولات تولیدی با چرم شتر درنگ نکنید.

تفاوت انواع چرم شتر

شتر، حیوانِ بیابان ها و صحراهای پر از شن و ماسه و کوه ها و کویر ها و سرمای جان سوز و گرمای طلاقت فرساست. شتر برای این نوع زندگی و سختی ها ساخته شده است.  این حیوان طی قرن ها تکامل، بدن خود را به یک ماشین سرسخت کویری تبدیل کرده است. بدن شتر ساخته شده تا با سخت ترین شرایط آب و هوایی سازگار باشد و همین موضوع سبب شده است تا چرم شتر، یکی از برترین و با کیفیت ترین چرم ها باشد.

طبیعی است حیوانی با آن همه قابلیت تحمل پذیری و سختی پذیری پوست و چرمی فوق العاده و بی نظیر داشته باشد.  این سختی ها چرم شتر، را بسیار خاص کرده است.

نکته قابل توجه دیگر رنگ چرم شتر، است، هر چند رنگ اصلی پوست شتر همیشه با کمی تیرگی و روشنی همان قهوه ای مرسوم و شیک است ولی با این وجود صنعت چرم با استفاده از پالایش های پیشرفته و با استفاده از تکنیک های برنزه کردن پوست شتر بدون تغییر در کیفیت و دوام این چرم توانسته چرم شتر را برای علاقمندان به این چرم در رنگ ها و طرح های مختلف آماده کند.

اگر بخواهیم چرم شتر، را با چرم گاو مقایسه کنیم اولین علت کیفیت برتر چرم شتر، الیاف این چرم است. چرم شتر دارای ۱۰ برابر الیاف متراکم تر در هر سانتی متر مربع نسبت به چرم گاو است. الیاف بیشتر باعث استحکام بیشتر چرم و مقاومت ۱۰ برابری چرم شتر نسبت به چرم گاو می شود، اما این سرسختی و الیاف زیاد باعث نشده تا چرم شتر چرمی سفت و غیر قابل انعطاف باشد. نرمی و لطافت چرم شتر به طور غیر قابل باوری حتی بیشتر از چرم گاو است.

از چرم شتر به دلیل استحکام و زیبایی خاصش در تولیداتی همچون تولید انواع کیف پول، کیف دوشی، کیف های دستی و اداری و البته کفش استفاده می شود. چرم شتر برای همه انواع تولیدات قابلیت منحصر به فردی دارد و این موضوع باعث گسترش روز افزون تولیدات با چرم شتردر همه زمینه ها شده است. 

تغییرات صنعت مد و لباس تاثیری بر شهرت و خاص بودن تولیدات چرمی ندارد و چرم همیشه در بالاترین رده‌های خواستگاه مصرف کننده قرار دارد. به همین دلیل استفاده از محصولات چرمی در تولیدات مختلف هر روز بیشتر می شود و دوام و کیفیت چرم نیز اهمیت زیادی در ان خواهد داشت. وقتی تولیدی با چرم شتر روانه بازار مصرف شود بی گمان طول عمر و جذابیتش آنقدر زیاد خواهد بود تا خریدار را ترغیب به خریدهای بیشتر تولیدات چرمی شتر کند.

فرآیند تولید چرم هورس شتری

فرآیند تولید چرم هورس شتری انواع چرم هورس شتری توسط کارخانه ها و تولیدی های متعددی قابل ساخت است ولی دست یافتن و رسیدن به کیفیت سوپر کار چندان راحتی نیست.

محبوب ترین و رایج ترین نوع چرم شتری چرم هورس است و رنگ هایی با تم های عسلی و قهوه ای متداول تر و پرفروش تر از سایر رنگها می باشند. اکثر تولیدی ها چرم هورس شتری با کیفیت معمول می سازند و خیلی کم اند تولیدی هایی که به کیفیت سوپر دست یابند از همین روی باید در انتخاب مرکز خرید خود دقت لازم را بنمایید. چرم هورس شتری بیشتر برای تولید کیف و کفش و بعضا کمربند استفاده می شود.

پر فروش ترین نوع چرم طبیعی شتری، چرم هورس است که بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده. این فرآورده با تنوع رنگی بالا قابل تولید و عرضه می باشد.

پرکاربردترین فینیش برای چرم طبیعی شتری، فینیش هورس است که با کیفیت، ضخامت و زیبایی متفاوت در کارخانه های شهرهای مختلف ایران تولید و عرضه می شود. بهترین نوع چرم هورس شتری، ضخیم و ضد آب بوده و ایستایی بالایی دارد. این فرآورده دباغی شده در صورت سفارش حجم مشخص قابل تولید و عرضه می باشد.

مراحل صادرات انواع چرم هورس

صادرات چرم ایران به کشور های اروپایی، مراحلی دارد که اگر انواع چرم بر اساس همین مراحل توسط تولید کنندگان و فروشندگان به این کشور ها صادر شوند محصول بدون هیچ گونه آسیبی به مقصد می رسد و سبب جلب رضایت مشتریان نیز می شود. 

اولین مورد قبل از صادرات چرم، توجه به کیفیت و مرغوبیت محصول است. چرمی که برای صادرات در نظر گرفته می شود حتما باید اصل باشد و از هیچ گونه ماده و رنگ شیمیایی ای در آن استفاده نشده باشد. چرم های به دست آمده از پوست گاو و گوسفند دارای مشخصاتی هستند که به راحتی می توان با بررسی کردن این ویژگی ها از اصل بودن چرم مطمئن شد. 

مرحله بعد دسته بندی کردن چرم ها بر اساس نوع و رنگ است. از آن جایی که چرم ها در رنگ های مختلف و با کیفیت های مختلفی تولید می شوند، بهتر است قبل از صادرات به طور کامل بررسی شده و دسته بندی شوند تا عمل صادرات نیز راحت تر انجام شود. 

در آخرین مرحله فروشندگان موظف هستند که انواع چرم را با رعایت کلیه نکات ایمنی و با استفاده از سریع ترین وسایل نقلیه به مقصد ارسال کنند. با رعایت و توجه به مراحل گفته شده محصول در کوتاه ترین زمان ممکن و با سلامت کامل به مقصد می رسد. در کشور های اروپایی که تولیدات چرم کمتر است وارد کردن چرم اصل ایرانی بسیار مورد توجه قرار دارد. 

شرکت ها و تولید کننده های مختلفی، جهت صادرات انواع چرم فعالیت می کنند. بهتر است مشتریان و خریداران با این شرکت ها آشنایی داشته باشند و از این طریق با انواع محصولات و قیمت های هر شرکت نیز آشنا شوند. 

مشتریان می توانند با کمک راهنمای صادرات چرم و مراجعه به سایت، این تولید کننده ها را شناخته و بهترین محصول را تهیه و خریداری کنند. 

یکی از ویژگی ها و مشخصاتی که می توان با کمک آن چرم اصل را از چرم مصنوعی تشخیص داد، خاصیت انعطاف پذیری چرم است. شرکت هایی که چرم طبیعی را در بازار عرضه می کنند، قبل از این که محصول را در اختیار مشتریان قرار دهند آن را از تمامی جهات مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند. داشتن خاصیت انعطاف پذیری یکی از مهم ترین ویژگی های چرم اصل است که این خاصیت در چرم های مصنوعی دیده نمی شود. انعطاف پذیری چرم اصل در بسیاری از موارد مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال در تولید کفش های چرم مهم ترین ویژگی انعطاف پذیری است. کفش هایی که با چرم اصل تولید می شوند بسیار راحت بوده و پا در این کفش ها بسیار آسان حرکت می کند. 

شرکت چرم صادراتی با توجه به این ویژگی و برخی مشخصات دیگر، بهترین محصول را در اختیار مشتریان داخل کشور و خارج از کشور قرار می دهد. 

قیمت صادراتی چرم هورس شتری

قیمت صادراتی چرم هورس شتری چرم شتری یکی از مناسب ترین انتخاب برای صادرات است. هر چند سورت های پایین تر با قیمت ارزان تر نیز در کارخانه ها تولید می شود ولی اکثر خریداران صادراتی، چرم با کیفیت ممتاز را انتخاب می کنند.

آسان ترین روشی که به کمک آن می شود چرم هورس درجه یک (اعم از بزی، گاوی و شتری) را تشخیص داد بررسی پرزهای رخ چرم است.

یکدست و مرتب بودن پرزهای سطح چرم نشان دهنده چرمی درجه یک است. چنین چرمی برای تولید محصول و صادرات عالی است.

توجه داشته باشید چرم های هورس ساده، چرم نبوک، چرم جیر و اشبالت که ظاهری مخمل مانند دارند در صورتی که از کیفیت پایینی برخوردار باشند اصلا برای تولید محصول مناسب نیستند و هیچکس تمایلی به خرید شان ندارد.

صادرات چرم شتری، چرم درجه یک است. این چرم در اصطلاح سورت A نام دارد و کارخانه داران در صورت سفارش برای مشتریان خود تولید می کنند.

در بحث صادرات، علاوه بر مناسب بودن کیفیت چرم شتری، قیمت نیز اهمیت زیادی دارد.

آنچه امروزه شاهدش هستیم این است که کشورهای همسایه ایران به دلیل ارائه چرم با کیفیت یکسان اما قیمت ارزان تر، توانسته اند گوی سبقت را بربایند و از ما پیشی بگیرند.

البته اگر بتوان بر روی کیفیت چرم و قیمت آن توازنی برقرار کرد براحتی می توان خریداران را مجاب به وادرات چرم از ایران نمود.

چند نمونه از چرم شتری را می توان اینجا مشاهده کرد. امکان تولید انبوه کلیه چرم ها توسط این مرکز وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

خرید عمده چرم شتر از مشهد

چرم شتر مشهد یکی دیگر از نمونه های عالی و باکیفیت چرم های تولید شده در ایران است که به صورت عمده خرید و فروش می شود. این چرم با کیفیتی عالی در کارخانه تهیه و تو