فروش سایت
خانه / چرم شتری / چرم خام شتر با کیفیت را از کجا بخریم؟

چرم خام شتر با کیفیت را از کجا بخریم؟

c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-2–> با کیفیت را از کجا بخریم؟ حتما و حتما باید مراکز خرید و فروش معتبر را انتخاب کنید. این مراجع بهترین و مرغوبترین انواع چرم خام و طبیعی را جهت رضایت مشتریان خود به فروش می رسانند. بنابراین علاوه بر دفاتر معتبر کارخانه ها، سایت های اینترنتی شرکت های بازرگانی هم گزینه خوبی هستند.

برای خرید چرم خام شتر با کیفیت اکثر افراد به سراغ مغازه های چرم فروشی می روند.
مراجعه به مغاره ها برای کسانی که خرید جزئی دارند بصرفه است ولی در معاملاتی با حجم بالا این اماکن چندان گزینه مناسبی نیستند. در این حالت باید به سراغ فروشنده های دست اول رفت.

اکثر شما عزیزان نمی دانید که، کدام چرم شتر با کیفیت است و کدام چرم شتری کم کیفیت، از همین جهت گول افراد متقلب در بازار را می خورید، به همین دلیل ناخواسته برای خرید چرم کم کیفیت پول زیادی را صرف می کنید، غافل از این که، بدانید چرمی که با قیمت گران خریداری کرده اید، بنجل است و یک چرم مصنوعی می باشد که، شباهت زیادی به چرم طبیعی شتری دارد.

در ادامه می خواهیم شما را با مشخصات چرم شتر آشنا کنیم تا، در حین خرید چرم شتر به دلیل نداشتن آگهی گول افراد کلاه بردار را نخورید.

چرم خام شتر با کیفیت را از کجا بخریم؟

انواع چرم خام شتر

انواع چرم خام شتر منظور ما از چرم خام شتری در این مقاله، چرم رنگ شده و طرح دار است.

 • چرم هورس شتری
 • چرم شتر طرح کروکودیل

 • چرم شتر طرح پوست مار
 • چرم لاگوانای شتری

 • چرم طرح بوفالو

اکثر کسانی که با ما تماس گرفته اند بیان نموده اند که نتوانسته اند در شهرشان به چرم شتری خام دسترسی پیدا کنند از همین روی به سراغ اینترنت آمده اند تا بتوانند فروشنده های دیگر شهرها را بیابند و از طریق آنها چرم شتر مورد نیازشان را تهیه نمایند.
پس همانطور که می بینیم اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر همچون چرم رادمان مراجع قابل اعتمادی برای تهیه و خرید چرم هستند.
خرید از مراکز خرید و فروش معتبر، تضمین کننده ارائه چرم باکیفیت به مشتریان نیز هستند چرا که امروزه بیش از هر زمان دیگری، رضایت خریدار حرف اول و آخر را می زند.

خوب همانگونه که، تا کنون مطلع شدید، چرم شتری خام انواع بسیار گوناگونی دارد اما، مهم ترین سوالی که، در ذهن همه شما عزیزان ایجاد خواهد شد، ویژگی های هر کدام از این چرم ها است که، سبب دسته بندی آنها در انواع مختلف شده است، هم اکنون ما قصد داریم که، درباره انواع چرم های شتری توضیح مختصری دهیم تا، شما عزیزان درباره تک به تک آنها اطلاعاتی داشته باشید و طبق نیاز، سلیقه، نوع کارکرد و…. خودتان هر کدام از آن ها را انتخاب نمایید و سپس آنها را خریداری کنید.

توضیح مختصر درباره انواع چرم های شتر:

 • چرم هورس شتری: اگر بخواهیم چرم های شتری را از نظر کیفیت دسته بندی کنیم ادعا می کنیم که، این نوع چرم شتر از تمامی چرم های شتری با کیفیت تر و مرغوب تر است برخی از خاصیت هایی را که، این چرم شتر دارد بقیه چرم های شتری ندارند، کیفیت عالی و کارایی فوق العاده بالای این چرم موجب گردیده که، این چرم در میان چرم هایِ شترِ دیگرِ صادراتی، در رده اول قرار بگیرد، خاصیت بسیار مهم و کاربردی این چرم ضد آب بودن آن است، یعنی آب به هیچ عنوان قادر نیست که، از این چرم عبور کند، نرمی و زیبایی این چرم ها سبب داشتن مشتری زیاد برای آن شده است.
 • چرم شتر طرح کروکدیل و پوست ماری: در واقع از زیر مجموعه های چرم هورس هستند و به همان اندازه از کیفیت عالی، خاصیت ضد آبی و زیبایی بر خوردار می باشند، فقط طرح آن ها متفاوت است، مثلا چرم پوست ماری دارای طرحی شبیه به طرح پوست مار است و چرم کروکدیل از طرح خاص پوست تن کروکدیل برخوردار می باشد، اما جنس آن تفاوتی با جنس چرم هورس ندارد و فقط طرح آن، این چرم ها را متنوع تر ساخته است.
 • چرم لاگوانای شتری: این چرم از سطحی کاملا صاف برخوردار است، سطح بسیار صاف این چرم شتر سبب زیبایی آن شده است چرم لاگوانای شتر به دلیل سطح صافی که دارد شباهت زیادی به چرم گاوی دارد، برای تشخیص این چرم از چرم گاوی باید دقت خود را کمی بالا ببرید، وجود اندکی دانه در این چرم آن را از چرم گاوی دور می کند، ویژگی دیگر این نوع از چرم که، سبب متمایز شدن آن از سایر چرم های شتری شده است، براقی بسیار زیاد آن است، مثلا اکثر کفش های ورنی با همین چرم براق تولید شده اند.
 • چرم طرح بوفالو: چرم طرح بوفالو هم مانند سایر چرم های نام برده شده تنها دارای طرحی متفاوت است.
 • چرم اشبالت شتر: اگر می خواهید بدانید که، این چرم چیست؟ یا چگونه ساخته می شود؟ بهتر است بگوییم که، این چرم نتیجه فعالیت بر روی لایه های زیرین چرم های سنگین است، این چرم ها هم دارای تنوع زیادی می باشند اما به طور کلی در دو نوع تولید می شوند که، نوع اول آن چرم های شتری اشبالت ساده است و نوع دوم آن چرم اشبالت شتری طرح دار می باشد، این چرم به دلیل جنس بسیار خوبی که دارد، در بین مردم بسیار پر کاربرد می باشد.
 • چرم گردن شتر: خوب شاید این سوال در ذهن شما جرقه بزند که چرم‌ گردن شتر یعنی چه؟ چرم گردن شتر همانطور که از نامش پیداست از طریق گردن شتر بدست می آید به طوری که، پوست گردن شتر را مورد دباغی هایی قرار می دهند و آن را به چرم قابل کارکرد تبدیل می کنند، شباهت این چرم به چرم های شتری دیگر بسیار است اما، اگر قصد تشخیص این چرم از سایر چرم ها را دارید بهتر است بگوییم که، این چرم دارای خطوطی موازی می باشد، با کمی دقت به خطوط چرم متوجه خواهید شد که، چرم مد نظرتان چرم گردن شتر است یا خیر.

چند مورد از مشخصات چرم شتر عبارت است از:

 • همانطور که، مطلع هستید چرم شتری یک چرم طبیعی از خانواده چرم های سنگین می باشد، ویژگی منحصر به فرد تمامی چرم های سنگین زبر بودن آنها است، توجه داشته باشید که، چرم های از جنس پوست شتر در ابتدا خشک و زبر هستند اما، پس از کمی استفاده توسط شما خوبان خشکی خود را به نرمی هدیه می دهند و بسیار پر لطافت می شوند.
 • مشخصه دوم چرم طبیعی سنگین شتری مستحکم بودن آن است این چرم در عین حالی که، خشک و زبر است مستحکم هم می باشد، داشتن استحکام یک ویژگی بسیار خوب است که، هر چرم با کیفیتی آن را دارا می باشد، پس توجه کنید که، پس از خرید چرم شتری و یا محصولات ناشی از چرم شتری حتما، چند ضربه متعدد به آن وارد نمایید در صودت مقاوم ماندن از اصل بودن آن مطمئن شوید.
 • مشخصه سوم چرم شتری انعطاف است، ویژگی جالبی که، این چرم را در برابر سایر چرم ها متفاوت ساخته است، منعطف بودن آن است، این چرم در عین حالی که، بسیار مستحکم و زبر است، منعطف هم می باشد، در حین خرید چرم شتر یا محصولاتی که، با این چرم تولید شده اند، ابتدا چرم آنها را چندین بار خم کنید در صورتی که، آن چرم ظاهر خود را حفظ نمود، حتما آن را خریداری نمایید، چون آن چرمِ منعطف و مستحکم، اصل می باشد.
 • فندک نیز راه دیگری برای تشخیص اصل و طبیعی بودن چرم شتری است، اما این راهِ تشخیص برای تمامی چرم های طبیعی است و فقط به چرم شتری باز نمی گردد، چرم های طبیعی عمدتا در برابر حرارت نمی سوزند و فقط درخشندگی اِشان چند برابر می شود، اما هر چرم مصنوعی ای در برابر حرارت می سوزد، پس هنگام خرید چرم طبیعی سنگین شتری ابتدا با فندک خود به آن حرارت دهید، اگر نسوخت یعنی آن چرم اصل است، اما دقت کنید که، به قسمتی از آن حرارت وارد کنید که، مشخص نباشد.
 • راه دیگر تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی دانه ها هستند، همانطور که، می دانید چرم طبیعی از طریق پوست حیوانات و طبق دباغی هایی بدست می آید و انسان در تولید آن نقشی ندارد اما، چرم مصنوعی کاملا بر خلاف چرم طبیعی است، این چرم از ابتدا توسط دستگاه ها و انسان ها تولید می شود، در واقع عامل اصلی تولید آن دستگاه است، از همین جهت چرم طبیعی سنگین شتری دانه دار دارای دانه های نامنظمی می باشد، اما چرم مصنوعی بنابر گفته های فوق، دست ساز است و دانه های آن به صورت بسیار منظمی در کنار یک دیگر قرار دارند.

مراکز فروش چرم خام شتر با کیفیت

مراکز فروش چرم خام شتر با کیفیت

 • سایت های اینترنتی معتبر در سرچ های گوگل
 • مغازه های چرم فروشی شهرها
 • دفاتر کارخانه ها
 • شرکت های بازرگانی
 • شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام

گفتنی است این مرکز و شرکت چرم رادمان قادر به فروش انواع چرم های فوق می باشد.

منبع: بازار چرم شتری

با مراکز فروش چرم خام شتر با کیفیت آشنا شدید، اما بهتر است بگوییم که، همه این مرکز ها همانطور که، می بینید خدمات خود را به دو صورت در اختیار شما عزیزان قرار می دهند که، این دو صورت عبارت می باشند از: 

 • آنلاین
 • غیر آنلاین

خرید و فروش از طریق سایت ها و فضا های مجازی به صورت آنلاین می باشد  یعنی شما به هیچ عنوان فروشنده را نمیبینید، تنها چرم مد نظرتان را انتخاب می نمایید، و آن را سفارش می دهید و سپس به سبد خرید خود اضافه می کنید، در نهایت آن چرم توسط واسطی به دست شما عزیزان می رسد.

با فروش غیر آنلاین همه شما آشنایی دارید.

اما هر کدام از این روش ها مزیت هایی را در بر دارند که، در ادامه به این مزیت ها اشاره خواهیم نمود.

دو مورد از مزیت های خرید آنلاین چرم عبارت است از:

 • با این روش از خرید شما نه تنها ترافیک های سنگین و سرسام آور را تحمل نمی کنید بلکه، از بروز ترافیک هم جلو گیری می کنید.
 • در واقع با این نوع خرید شما در وقت خود صرفه جویی کردید.

مهم ترین مزیت خرید غیر آنلاین این است که، دیگر نگران نامعتبر بودن منبعی که، از آن خرید می کنید نیستید و قبل از خرید قادر به لمس جنس چرمی که، می خرید، هستید.

دانستنی هایی در مورد چرم خام شتر

دانستنی هایی در مورد چرم خام شتر در ادامه می خواهیم به دانستنی هایی مهم در مورد چرم خام شتر اشاره کنیم.

این دانستنی ها عبارت می باشند از: 

 • دسته بندی چرم شتر بسیار است.
 • چرم شتر یک چرم مرغوب در بین چرم های حیوانی طبیعی است.
 • دوام این چرم زیاد است.

شما را با انواع دسته بندی های چرم شتر آشنا کردیم.

چرم طبیعی شتر از طریق پوست شتری بدست می آید که، در برابر سرما، حرارت، گرما و…. مقاوم است، از همین جهت هم دوام آن زیاد است و هم بسیار مرغوب می باشد.

محصولات قابل ساخت با چرم خام شتر

محصولات قابل ساخت یا چرم خام شتر بسیار زیاد هستند که، از بیان همه آنها قاصر هستیم اما، در ادامه به چند محصولی که، با این چرم ساخته می شود اشاره خواهیم نمود.

چند مورد از محصولاتی که، با استفاده از چرم شتر بدست می آیند عبارت می باشند از: 

 • کیف
 • کفش
 • دستبند های چرمی

اکثر کیف هایی که شما از آن استفاده می کنید، از طریق چرم های شتری بدست می آیند.

کفش ها از نظر ساخت توسط چرم شتر دارای دسته های متفاوتی می باشند، مثلا کفش های ورنی از طریق چرم های لاگوانای بدست می آیند و کفش هایی با طرح پوست ماری هم از چرم شتری هورس تولید و طراحی می شوند.

چرم خام شتر چه مشخصاتی دارد؟

چرم خام شتر چه مشخصاتی دارد؟ خوب قبلا به این سوال که، چرم خام چه مشخصاتی دارد؟ پاسخ دادیم، اما هم اکنون در مشخصات آن ریز بین تر می شویم.

چرم شتر بسیار مقاوم تر از چرم های سنگینی مانند چرم گاو و… می باشد، از همین رو الیاف این چرم نسبت به چرم های دیگر سنگین تا ده برابر متراکم تر است.

این چرم به دلیل دوام بسیار زیادی که دارد، جهانی شده است و همگان مصرف آن را به هر چرم دیگر ترجیح می دهند.

مقاومت بسیار بالای آن سبب افزایش کاربرد آن در اکثر صنایع ها شده است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

کاربرد های چرم خام شتر

کاربردهای چرم خام شتر فراوان است که برای بیان آنها نیاز به چندین روز وقت داریم.

اما به طور کل دو مورد از کاربرد چرم خام شتر در دو صنایع عبارت می باشند از: 

 • صنایع مبل سازی
 • صنایع ساخت روکش ماشین

هر دوی لوازم گفته شده نیاز به مقاومت بالایی دارند چرا که، منبعی برای نشستن هستند و باید بسیار مستحکم باشند، از همین بابت چرم شتر که، بسیار مستحکم و مقاوم است در این دو صنعت کاربرد بسیار زیادی را دارا می باشد.

درآمد حاصل از فروش چرم خام شتر

درآمد حاصل از فروش چرم خام شتر درآمد حاصل از فروش چرم طبیعی خام شتر وابسته به نیاز صرف می شود.

مثلا در برخی از مواقع در آمدی که، از فروش چرم خام شتر توسط کارخانه جرم شتر کسب می شود برای تولید و دباغی مجدد چرم های شتر دیگر مصرف می شود تا این چرخه ادامه پیدا کنید و کار تولید چرم شتر اصل متوقف نشود.

تصور کنید که، شما یک کارخانه دار تولید چرم هستید، در این صورت شما تنها قادر به بهره بری از سود فروش چرم هستید اگر، همه پول ها را خرج خود کنید، دیگر نه کارخانه ای باقی می ماند و نه کسی قادر به تولید و فروش چرم خواهد بود.

خرید چرم شتر طبیعی با قیمت کارخانه

خرید چرم شتر طبیعی با قیمت کارخانه تنها در صورتی امکان پذیر است که بدون واسطه و از طریق کارخانه تولید چرم انجام گیرد.

فکر کنید که، شما یک‌ خریدار هستید، قطعا اگر خرید خود را از کارخانه انجام دهید بهتر و ارزان تر خواهد بود تا این که، خرید خود را از فروشنده فروش چرم انجام دهید، چرا که، با خرید از فروشنده شما مجبور هستید که، هزینه سود فروشنده را هم پرداخت نمایید اما، با خرید از کارخانه شما تنها سود کار خانه را پرداخت می نمایید و قیمت خرید شما ارزان تر از قیمت خرید نسبت به نوع قبل خواهد بود.

قیمت فروش چرم خام شتر

قیمت فروش چرم خام شتر قیمت فروش چرم خام شتر و هر چرم دیگری وابسته به عوامل های گوناگونی است که، یکی از مهم ترین عامل های آن کیفیت است.

به طور کل می خواهیم به چند عاملی که، تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت چرم شتر دارد اشاره کنیم، این چند مورد عبارت می باشد از: 

 • کیفیت
 • تورم
 • مکان فروش

کیفیت: هر چه یک چرم با کیفیت تر باشتد قیمت بیشتری خواهد داشت و بر عکس.

تورم: با افزایش تورم قیمت چرم شتر هم افزایش می یابد و با کاهش آن قیمت چرم شتر هم کاهش می یابد.

مکان فروش: یکی دیگر از عامل هایی که بر روی قیمت چرم تاثیر بسزایی دارد مکان فروش و یا فروشنده فروش چرم است.

مطلب پیشنهادی

سایت خرید چرم هورس شتر ضد آب

اگر قرار باشد یک نوع چرم خاص و متفاوت برای دوخت کیف نام ببریم می توان از چرم هورس شتر ضد آب یاد کرد. این سایت اینترنتی علاوه بر نوع ذکر شده، سایر چرم های طبیعی