فروش سایت
خانه / چرم بزی / چرم خام بز ویژه صادرات

چرم خام بز ویژه صادرات

چرم خام بز از جمله چرم های سبک به شمار می رود. چرم ها به سه دسته تقسیم می شوند: چرم سنگین که از حیواناتی مانند گاو، گاومیش و … گرفته شده است، چرم نیمه سنگین مانند چرم شتر مرغ، تمساح و … و چرم های سبک مثل چرم بز و چرم گوسفند. چرم های نیمه سنگین حالتی لوکس و گران قیمت دارند. چرم های سبک را از این رو سبک می نامند که از حیوانات کوچک جثه و سبک وزن تر گرفته شده اند. 

چرم خام بز ویژه صادرات

چرم خام بز را بهتر بشناسید

چرم خام بز را بهتر بشناسیدقبل از اقدام به حرید چرم بزی بهتر است در مورد ویژگی های آن اطلاعات کامل داشته باشید:

چرم بزی ویژگی های بارز و خاص به خود را دارد، این نوع چرم از چرم گاو نازک تر و از چرم گوسفند کلفت تر است و قیمتش نیز از چرم گاو کمتر و از چرم گوسفندی بالا تر است. 

چرم بزی که از قسمت کمر بز گرفته شده است از چرمی که از شکم بز گرفته شده است بهتر و با کیفیت تر است، زیرا پوست شکم بز بسیار شل است و چرم آن نیز کش می آید. این مشکل در بز های ماده گه زایمان هم داشته اند بیشتر به نظر می آید. 

پوست بز در قسمت هایی کلفت تر و در قسمت هایی نازک تر است بنابراین طبیعی است که چرمی که از پوست بز به دست می آید در همه جای خود ضخامت یکسانی نداشته باشد. 

تراکم چرم بز نسبت به تراکم چرم گاو کم تر است، به همین دلیل درست است که هم از چرم بز و هم چرم گاو کفش تولید می کنند اما کفش های چرم گاوی محکم تر و کفش های چرم بز داخل پا راحت تر هستند. 

چرم خام بز بسته به کیفیت آن در جاهای مختلفی استفاده می شود برای مثال از چرم شکم بز که چرمی نسبتا بی کیفیت است در آستری لباس ها، کفش، دوخت دستکش های ارزان قیمت و … استفاده می شود، اما از چرم قسمت مرکزی بدن بز لباس، کیف، کفش، کیف پول، کاپشن و … تولید می کنند. 

صادرات چرم خام بز به عراق

صادرات چرم خام بز به عراقبا توجه به شرایط اقتصادی فعلی در ایران و گران بودن صنایع چرمی، به نظر می رسد که بازار صادرات چرم خام به کشور های دیگر داغ تر از بازار فروش در خود ایران است‌.

کشورهای حوزه ی خلیج فارس از مهم ترین خریدارن چرم بزی ایران هستند، در این میان عراق رکورد دار بیشترین خرید چرم بزی از ایران است و ایران از این راه هر ساله سود فراوانی به دست می آورد. 

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *