فروش سایت
خانه / چرم بزی / چرم بزی طبیعی مشهد در بازار تهران

چرم بزی طبیعی مشهد در بازار تهران

چرم بزی طبیعی مشهد در بازار تهران، اصفهان و تبریز فروش خوبی دارد. کارخانه های تولید کیف و کفش چرم طبیعی از مشتریان عمده این تولیدات هستند.

بازار تولید انواع منسوجات مثل البسه هایی چون مانتو و پالتو، دستکش و نیز کیف و کفش نیازمند مواد اولیه است. اگر قرار باشد از چرم طبعی تولید شوند، باید کارخانه تولیدی به صورت مستقیم از کارخانه تولید چرم طبیعی خرید عمده داشته باشد.

به جرأت می توان گفت که چرم بزی طبیعی در مشهد بیشترین میزان تولید را دارا است. در نتیجه بازار شهر های دیگر حتی تهران به این شهر وابسته می باشند.

چرم حیوانی من جمله چرم بزی از کیفیت خوبی برای کفش زنانه و نیز کیف برخوردار است.

در عین حال دارای تنوع در رنگ بوده و این روز ها امکان تولید چرم بزی طرح دار هم وجود دارد.

توسط دستگاه های پرس،به بافت این نوع از چرم ها طرح داده می شود که برای سبک کژوال و راحتی مناسب تر هستند.

چرم بزی طبیعی مشهد در بازار تهران

قیمت چرم بزی طبیعی در بازار

قیمت چرم بزی طبیعی در بازاراما با وجودی که چرم بزی طبیعی و یا انواع دیگر تولید مناسبی در داخل دارند، به دلیل مراحل تولید، مواد اولیه دباغی و البته تا حدودی کمبود دام برای این منظور قیمت های بالایی را در بازار تهران و شهر های دیگر شاهد هستیم.

البته به صورت خام چرم بزی فروش دارد، ولی به نظر می رسد آشفته بازار دلار و نیز برخی سیاست های غلط مثل واردات با وجود تولید در داخل بر چالش های قیمتی این کالاها افزوده است.

با تکیه بر همین قضایا، بهتر است که با داشتن اطلاعات قیمتی از گذشته، به خرید اقدام نکرد؛ چرا که ممکن است برنامه ریزی های مالی، با اختلاف مواجه شود.
برای همین، توصیه ما این بوده که برای به دست آوردن اطلاعات از نرخ این نوع چرم طبیعی در بازار، بهتر است به مراکز فروش آن مراجعه کرده و از فروشندگان در سراسر کشور، در این رابطه توضیحات بگیرید.
اما راه بسیار مناسب دیگر، می تواند کسب اطلاعات و اخبار به روز قیمت این محصول، در سایت های اینترنتی باشد، که به راحتی می توان با کارشناسان خبره در این امر، که در زمینه چرم طبیعی تخصص دارند، مشورت گرفته و حتی از خود آن ها، خرید را انجام داد.

اختلاف قیمت در چرم طبیعی، بستگی مستقیمی به میزان خرید آن دارد؛ به این صورت که اگر آن را به مقدار انبوه و عمده خریداری کرد، مسلما از قیمت خوبی برخوردار خواهد شد که صرفه اقتصادی در تولیدات کلان دارد.
مورد دیگر که بر قیمت موثر است، کیفیت آن است که تا حد زیادی اختیار دار تعیین قیمت در این زمینه می باشد.

بهتر است که برای برخورداری از قیمت پایین و ارزان این محصول، به عمده فروشان مراجعه کرد؛ چرا که آن ها، یا به تولید کننده مرتبط هستند؛ یا خود از عمده فروشان، کالا را تهیه کرده اند و قیمتی که به بقیه نیز عرضه می کنند، بسیار پایین تر از سایر مراکز می باشد.

بسیاری از تولیدکنندگان کیف و کفش و محصولات چرمی، چرم بزی مشهد را انتخاب می کنند؛ چرا که سبک وزن بوده و تنوع بالایی دارا می باشد؛ پس بهتر است قیمت را از عرضه کنندگان این نوع برآورد کرد، چرا که طرفدار بیشتری دارد.

اطلاعاتی درباره چرم بزی طبیعی

اطلاعاتی درباره چرم بزی طبیعیهمانطور که گفته شد، چرم طبیعی نسبت به سایر انواع، بسیار سبک وزن بوده و برای استفاده در تن پوش و بالا پوش ها، سنگینی غیرقابل تحملی ندارد.
تنوع به شدت در طرح ها و رنگ های آن بالا بوده که سبب پر مخاطب بودن آن شده است.
از لطافت و نرمی مناسبی برخوردار بوده است و انعطاف آن برای کاربردهایی که دارد بسیار عالی و خوب می باشد.

به علت دوام بالایی که این نوع از چرم دارد، موارد تولیدی از آن، بسیار گسترده است؛ طوری که بیشتر پوشش ها را در مد و استایل شامل می شود.
از این انواع می توان به کمربند، کیف، کفش، دستکش، کلاه و کیف پول اشاره کرد؛ البته که استفاده از آن در پالتو و کت را نیز نباید نادیده گرفت.
به خاطر ویژگی نرمی و نازکی این چرم، بیشتر در محصولات زنانه شاهد استفاده از آن هستیم.

اصولا انتخاب شیک پوشان، چرم طبیعی است که با توجه به قیمت بالایی که نسبت به سایر انواع مصنوعی دارد، استقبال از آن به صورت خاص و ویژه صورت می پذیرد که بر نوع ارائه آن هم، تاثیر گذاشته است.
چرم بز، به خاطر اندام و جثه کوچک تر بز نسبت به سایر احشام، از اندازه کوچکتری برای عرضه برخوردار است؛ یعنی عددی حدودا بین 5 تا 15 پا می باشد.

معیار اندازه گیری برای عرضه و ارائه در چرم ، پا یا فوت می باشد که هر فوت تقریبا برابر است با 28*28 سانتی متر که به صورت مربع است.

دسته بندی انواع چرم بزی طبیعی

چرم بز را به راحتی می توان از انعطاف بالا و وجود سوراخ های ریز مو در آن تشخیص داد، که به راحتی با چشم دیده می شوند.

اما چرم بز طبیعی با توجه به کاربرد، خود به دو نوع کلی تقسیم می شود:

 • چرم خشک
 • چرم نرم

انواع چرم بزی از نظر ویژگی و ظاهر هم چندین گروه دارد:

 • چرم ساده: چرم بدون طرح، بدون فراوری ثانوی پس از دباغی، به همان شکل ساده 
 • چرم طرح دار یا چاپی: با فراوری ثانوی اجرا شده بر روی سطح، به وسیله دستگاه پرس، که بسته به نوع کاربری و سفارش، طرح های فشرده ای نقش زده می شود؛ برای مثال طرح ماری و کروکودیلی
 • چرم جیر یا مخملی: چرم جیر بز، با پرداخت هایی بر روی سطح آن و تبدیل شدن به یک سطح مخمل مانند و گوشتی، دارای لطافت و جلوه بسیار زیاد و مثال زدنی
 • چرم هورس: یکی از زیباترین و جذاب ترین نوع چرم ها با محبوبیت بالا، ضد آب با ظاهری آنتیک و لوکس
 • چرم سالم: بدون خراش و آسیب، با قطر کمتر و مورد استفاده در آستر کفش یا کیف
 • چرم ساغری: در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است؛ به عنوان دور شیشه مشروب
 • چرم سوپر یا رویه: مورد استفاده در آستر کفش، با ضخامت بالای 1 میلی متر
 • چرم ممتاز: مورد استفاده در رویه کیف و کفش، بدون زخمی بودن یا هر آسیب دیگر، با ضخامت بالای 1 میلی متر
 • چرم منچول: چرمی با سوراخ های متعدد به علت وجود کنه های بسیار زیاد در قسمتی ویژه از بدن مثل کمر
 • چرم چپش یا جوراب گیر: مورد استفاده در صنعت کفاشی، به دست آمده از چرم بزغاله
 • چرم بوراک: دارای رخ گرفتگی و به شکل طبیعی اندام و ابعاد بدن دام
 • و…

چرم طبیعی بز از نظر رنگ هم تنوع دارد، که می توان این رنگ ها را به وفور در بازار یافت؛ به پر فروش ترین آن ها اشاره می کنیم از قبیل:

 • مشکی
 • عسلی
 • قهوه ای 
 • زرشکی
 • قهوه ای سوخته
 • قهوه ای روشن
 • و…

همچنین از نظر سایز و ابعاد با یکا اندازه گیری فوت، اصولا و بیشتر مواقع، در دامنه بین 5 تا 15 به صورت افزایشی یا کاهشی 0.25 دسته بندی می شوند؛ یعنی 5، 5.25، 5.5، 5.75، 6 و… .

اطلاعات کافی درباره وضعیت بازار چرم

اطلاعات کافی درباره وضعیت بازار چرمتقاضای بازار، در بسیاری از مواقع، می تواند بر نوع چرم موجود تاثیر گذار باشد؛ همانطور که گاهی نوع چرم است که بازار را می گرداند.
درباره وضعیت بازار چرم، باید گفت این روزها استقبال به واسطه آشنایی بسیاری از افراد با آن به واسطه صفحات مجازی، گسترده تر از گذشته شده؛ با وجود اینکه چرم مصنوعی هم نسبت به گذشته در بازار بیشتر یافت می شود.

در ابتدا اگر بخواهیم چرم را توصیف و تعریف کنیم، باید گفت که چرم همان پوست فاسد شدنی حیوانات است که در طی فرایند دباغی، در ترکیب با موادی به خصوص از قبیل بلوط، آهک و… تولید می شود؛ سپس به یک ماده با دوام و طبیعی، برای کاربری های گوناگون تبدیل می شود.
چرم ها، در دسته های مختلفی با توجه به نوع فرایند ساخت یا همان دباغی، جنس و وزن قرار می گیرند.

چرم بز در این میان، از نظر وزن در گروه سبک قرار دارد؛ چرا که از ظرافت و نازکی برخوردار است و در صنایع پوشاک، از آن استقبال خوبی می شود.
این چرم، از نظر جنس در گروه چرم میلینگ وجود داشته؛ یعنی یک طرف آن پرز دارد و سمت دیگر، صاف می باشد.

چرم بزی مشهد، یکی از پرمخاطب ترین انواع آن است، چرا که بین شهرهای مختلف کشورمان ایران، مشهد یکی از تولیدکنندگان کهنه کار و خبره است که این نوع چرم، سابقه ای دیرینه در فرهنگ آن دارد.

مشخصات چرم طبیعی بزی متری

بحث قیمت گذاری در چرم بز، مانند بسیاری از انواع چرم، علاوه بر کیفیت نوع چرم، بر اساس مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن صورت می گیرد.
همچنین خصوصیات ظاهری و ویژگی های کاربردی که تعیین کننده قیمت هستند.

در عرضه، علاوه بر برش های فوت که هزینه ها را نیز تغییر می دهد، روش های دیگری نیز وجود دارد، مانند فروش طاقه و متری.
این عنوان همانطور که از نام آن پیدا می باشد، بر حسب متر، که بهتر است بگوییم متر مربع انجام می شود.

در بازار چرم بزی، علاوه بر رنگ و طرح های مختلف، می توان به قطر یا ضخامت های گوناگون آن نیز دست یافت؛ حدودا از بین 0.5 میلی متر تا 1 میلی متری، از پرطرفدارترین آن ها است.
محاسبه قیمت نیز، در سطوح بالا بر حسب متر مربع می باشد.

برای خرید چرم طبیعی متری، می توان از طریق تولیدکننده ها و یا عرضه کنندگان محصولات سازنده، اقدام به خرید کرد؛ اما به سایت های اینترنتی مرتبط نیز می توان اعتماد کرده و بهترین نوع چرم را در میزان متر دلخواه، بسته به کاربرد مورد استفاده سفارش داد.

جایگاه چرم بزی ایران در بازار صادراتی

جایگاه چرم بزی ایران در بازار صادراتیچرم، از گذشته های دور، توسط اجداد ما شناخته شده بوده و کاربرد داشته است؛ این امر تنها به کشور ایران باز نمی گردد؛ بلکه چرم حیوانات مختلف با توجه به منطقه سکونت، متفاوت بوده است.
در این حالت، برخی از چرم ها، در بعضی نقاط وجود نداشته و ندارد، که باعث به وجود آمدن صادرات و واردات این کالای مهم شده است.
همچنین نوع آماده سازی با توجه به منطقه، در بسیاری از موارد با هم متفاوت بوده و انواع آن را نیز از یکدیگر متمایز می کند.

کشورهای بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که ما از محصولات چرمی آن ها بهره می بریم؛ فرانسه، هند، چین، ترکیه، تایوان، ایتالیا، اندونزی، کره و… از این دست هستند.
اما صادرات محصولات چرمی و چرم ایرانی، به سایر نقاط نیز از درخواست خوبی برخوردار است.

از آنجایی که زحمت بسیاری در ساخت چرم وجود دارد، این محصول با ارزش بوده و ابزاری که با آن نیز ساخته می شود ارزش بالایی دارند.
مشکلاتی که در مسیر صادرات چرم ایران وجود دارد، باعث شده است تا کاهش رتبه بین جایگاه های سایر کشورها در صادرات داشته باشیم؛ اما اگر این موانع رفع شوند، ایران می تواند به رتبه پنجم در سطح بین الملل برسد که نشان دهنده مرغوبیت این کالای ایرانی می باشد.

کشورهای همسایه نظیر ترکیه، پاکستان، چین، هند و بسیاری از کشورها، مخاطبان چرم و پوست بز ایرانی هستند.
بیشتر تولیدکنندگانی که محصول خود را صادر می کنند، چرم طبیعی مشهد را در دست دارند و در همین شهر و استان خراسان قرار دارند.

عمده فروشان بازار چرم طبیعی در تهران

چرم طبیعی با توجه به الیاف مناسبی که داراست، دامنه کاربرد بسیاری دارد که از کوچک ترین تزئینات تا بزرگترین کاربری ها را شامل می شود، مثل دستبند تا روکش مبل به عنوان پارچه مبلی.
روزانه شاهد استفاده بسیار زیادی از این کالا در اطراف خود هستیم؛ اما به دلیل اینکه این محصول برای فراوری به روز و مشتری پسند که همراه با مد پیش برود، نیاز به ابزار و تجهیزاتی پیشرفته دارد، قیمت آن بالا بوده و در توان مالی هر فرد نیست که آن را تهیه کند.

از این رو، مشتریان خاصی دارد که البته نمی توان محدود نامید، زیرا در بسیاری از مواقع، فروشگاه هایی وجود دارند که با قیمت ارزان، چرم ارائه می دهند؛ چرا که بی واسطه بوده یا عمده خرید کرده اند و در نتیجه محصولات ایشان از قیمت نازل برخوردار خواهد بود.

این کالا به دلیل اینکه به طور کلی، هرگز از مد نخواهد رفت، روز به روز طرفدار بیشتری پیدا می کند؛ زیرا علاوه بر دلیل قید شده، طراحان نیز، با ایده های خلاق و نوین، متناسب با جامعه، این صنعت را در موارد مختلف زندگی دخالت داده اند.

تهران نیز، با توجه به صنعتی بودن و توجه به انواع چرم طبیعی، مثل گاوی، بزی، کروکودیل، شترمرغ و…، در رده شهرهایی است که عمده فروشان در آن مشغول به فعالیت هستند.
عمده فروشان، چرم طبیعی را با پارامترهای مختلف مربوط به آن، به مشتری عرضه می کنند که به صورت حضوری و یا اینترنتی می باشد.

اینترنتی، به این صورت که می توان با بازدید از سایت آن، به انواع مختلف وارداتی و داخلی، در اندازه دلخواه، رنگ و سایر ویژگی ها سفارش داده و خرید را انجام داد.
برخی از خریداران، به درستی از ویژگی های چرم اطلاع ندارند که توصیه می کنیم حتما با کارشناسان مرتبط که در سایت ها، راه ارتباط با ایشان وجود دارد، تماس گرفته و آگاهی های خود را در این زمینه بالا ببرند.

صادرات انواع چرم طبیعی بزی

صادرات انواع چرم طبیعی بزیسورت، جور یا درجه بندی چرم، هر نوع آن را در دسته های مختلفی قرار می دهد؛ بین 1 تا 4.
درجه یک بودن و مرغوب بودن چرم، که شامل ضخامت و ظاهر و… می شود، در ارتقا جایگاه جهانی چرم در بحث صادرات، بسیار زیاد تاثیر می گذارد.
مسلم است که صادرات در میزان عمده و با مقدار بسیار بالا، به سایر کشورها تجارت می شود.

خرید و فروش در داخل و خارج، بر حسب همین درجه بندی چرم طبیعی بز، تغییر می کند که با آن آشنا می شویم:

 • نوع درجه یک: چرم درجه یک، کاملا سالم بوده، بریدگی و خط و خطوطی غیرمعمول در آن دیده نمی شود که بر اثر بیماری باشد یا هر مشکل ممکن دیگر؛ اما در صورت وجود، باید یک یا دو مورد باشد و نزدیک به لبه چرم تا در دوخت از بین برود؛ همچنین لش دار بوده، یعنی ضخامت کافی در پشت خود دارد.
 • چرم درجه دو: باید آثار بریدگی و زخم در کمتر از یک پنجم سطح کل باشد؛ ضایعات متراکم است و نزدیک به لبه تا حدود 3 سانتی متر قرار بگیرد؛ نه در کمر.
 • چرم درجه سه: نباید آثار فساد و جراحت در آن بیشتر از یک پنجم باشد.
 • چرم درجه چهار: اگر آثاری که در درجه سوم بیان شد، در کمر یا وسط چرم قرار بگیرد، آن درجه چهارم خواهد بود و از صادرات کمتری برخوردار خواهد شد.

اروپا نیز، یکی از طرفداران چرم ایرانی است که روزانه و سالانه، مقادیر انبوهی از این کالا به آن صادرات می شود.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *