فروش سایت
خانه / چرم بزی / چرم بزی الگانت چیست؟

چرم بزی الگانت چیست؟

چرم بزی الگانت چیست؟ آیا چرم گاوی الگانت و چرم صنعتی الگتنت نیز وجود دارد؟ با چرم طبیعی الگانت چه محصولاتی می شود ساخت و به طور کل شاخصه اصلی این نوع چرم چیست؟

شاید بهتر باشد پیش از آنکه بخواهیم درباره چرم بزی الگانت صحبت کنیم اول از همه چرم الگانت را معرفی کنیم.

چرم بزی الگانت یکی از انواع چرم هایی می باشد که دارای طرفداران زیادی است، این دسته از چرم ها از بخش بالاترین پوست تولید می شوند و از این رو از لحاظ مقاومتی فوق العاده هستند و می توانند توان بالایی در مقابل آسیب های سایشی داشته باشند؛ محصولات چرم الگانت برخلاف تصور افراد نسبت به چرم فوق العاده لطیف و نرم هستند و با لمس کردن آنها می توان حس چرم بودن را در زیر انگشتان خود حس کرد، به همین خاطر است که می توانیم بگوییم که این چرم ها یکی از بهترین و با کیفیت ترین چرم ها می باشند و دارای شکل و فرم ویژه ای هستند.

چرم بزی الگانت چیست؟

چرم الگانت چیست؟

چرم الگانت چیست؟ فارغ از اینکه چرم الگانت از پوست چرم کدام حیوان بدست آمده باشد باید بدانید چرم الگانت جزو با کیفیت ترین انواع چرم طبیعی است. چرم الگانت از بالاترین لایه پوست چرم یعنی top grain بدست آمده و به همین خاطر است که جزو چرم های لوکس بحشاب می آید.

یک ویژگی دیگر هم وجود دارد که در واقع اصلی ترین شاخصه چرم الگانت بشمار می رود و آن برق ملایم و لطیفی است که در مرحله فینیش به چرم اعمال شده است. به عکس زیر توجه کنید.

چرم ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از شکل خاصی دباغی تولید می شوند؛ در بین همه انواع این چرم ها می توانیم چرم های الگانت را ببینیم که چه جایگاه عالی ای در بین چرم ها در جهان برای خود کسب کرده اند، تا حدیکه مراکز زیادی از انواع این چرم ها برای تولید محصولات خود بهره می برند.
معمولا این چرم ها باید توسط مراکزی تولید شوند که تجربه خوبی در دباغی انواع چرم دارندو
دباغی چرم الگانت فرایندی ویژه و خاص است که طی آن از پوست حیوان چرمی بی نظیر تولید می شوند، البته بی نظیر بودن چرم ها کاملا بستگی به این دارد که آیا دباغ مورد نظر در سطح حرفه ای اقدام به تولید چرم کرده است و یا صرفاً تجربه کمی در این زمینه داشته است.
چرم های الگانت در ایران به وفور تولید می شوند، زیرا یکی از قدیمی ترین شغل های ایران، شغل دامداری می باشد، به همین خاطر کارهای مرتبط با این عرصه نیز رایج می باشد.
دباغی کردن نیز یکی از مهمترین و رایج ترین شغل های مرتبط با این عرصه است که از قدیم الایام تاکنون بسیار طرفدار داشته است و افراد زیادی سال هاست که در این حیطه فعالیت می کنند، پس طبیعی است که پس از گذر سال ها ما ما دباغ هایی داشته باشیم که در این عرصه بسیار ماهر باشند و بتوانند انواع چرم هیا طبیعی را در بهترین رده کیفی تولید کنند.

در ایران از پوست کدام حیوانات می توان چرم الگانت تولید کرد؟

 • پوست چرم بزی
 • پوست چرم گاوی

در دو نوع کیفی و لباسی

همانطور که می دانید هر کدام از انواع چرم ها را می توان از پوست خاصی از حیوانات درست کرد تا بتوان نتیجه مطلوبی از آن گرفت از این رو تصمیم داریم در مورد این مسئله کمی نگاه دقیق تر داشته باشیم.
چرم الگانت به شکلی می باشد که باید حتما از پوست بز یا گاو تولید شود، زیرا اگر دقت کرده باشید این دست از چرم ها علاوه بر داشتن استحکام بسیار نرم و خاص هستند، پس تعیین متریال اولیه آنها بسیار مهم است.
شاید کمی برایتان گنگ بوده است و بپرسید چرا باید حتما از نوعی پوست مخصوص استفاده کرد؟
توجه داشته باشید که برای تولید چرم هیچ محدودیتی وجود ندارد که ما از چه پوست هایی استفاده کنیم، اما همانطور که می دانید چرم ها انواع مختلفی دارند.
برای تولید هر نوع چرم نیاز به نوعی پوست خاص است. به گونه ای که اگر پوست دیگری را انتخاب کنیم نمی توانیم به آن شکل که باید فرایند دباغی را بر روی آنها انجام دهیم.

امروزه در ایران در حال حاضر از پوست بز و گاو سعی می شود که این دسته از چرم ها تولید شوند و با توجه به نوع پوست مقاومت این چرم ها نیز تغییر می کند.
برای مثال از آنجاییکه چرم های گاو از جمله چرم های سنگین هستند از لحاظ مقاومتی بالا می باشند و می توانیم از آنها محصولاتی را تولید کنیم که مقاومتی 10 برابر چرم های عادی داشته باشند.
در حالیکه چرم الگانتی که از پوست بز تهیه شده است مقاومت کمتری دارد.
توجه داشته باشید که باز هم با این همه حال چرم های الگانت چه از چرم های سبک باشد و چه سنگین، می تواند عمر طولانی ای داشته باشد، از این رو برای تولید کفش و هر نوع اقلام مصرفی ای که ممکن است بیشتر در معرض خراب شدن قرار بگیرد مناسب است.

انواع چرم الگانت

انواع چرم الگانت

 1. چرم صنعتی الگانت
 2. چرم طبیعی الگانت
 • چرم بزی الگانت
 • چرم گاوی الگانت

تصویر زیر، یک نوع چرم گاوی الگانت طرح دار را که به منظور ساخت کیف زنانه تولید شده نشان می دهد.

انواع چرم الگانت را دیدیم که توانستیم به شکل های مختلف دسته بندی کنیم.
اما تفاوت انواع این چرم ها در چیست؟
در پاسخ می توانیم بگوییم که چرم های صنعتی الگانت از جمله چرم هایی هستند که از پوست حیوانات تهیه نمی شوند و از این رو عمر کوتاهتری دارند.
این دسته از چرم ها را نمی توان به خوبی از آنها مراقبت کرد و در طول زمان دچار پوسته پوسته شدن و … می شوند؛ چرم های صنعتی از مهمترین مشتقات نفت می باشند و اغلب با بو کردن آنها می توانیم بوی نفت را حس کنیم.
در حال حاضر تولیدکنندگان زیادی از چرم های صنعتی الگانت استفاده می کنند تا بتوانند انواع محصولات مورد نیاز مشتریان خود را تولید کنند؛ به نظر شما علت چیست؟
جدا از این بحث که برخی از افراد به طور کلی استفاده از چرم مصنوعی را به چرم طبیعی ترجیح می دهند؛ این چرم ها از لحاظ قیمتی در رده مناسبی قرار دارد و می توانیم محصول چرمی مورد نظر خود را با قیمت های پایین ببینیم.
چرم های صنعتی می توانند ظاهری مشابه با چرم های طبیعی داشته باشند، هر چند که تفاوت هایی در این نوع چرم ها احساس می شود که به آن خواهیم پرداخت.
چرم های طبیعی الگانت نیز از دیگر انواع چرم ها می باشد  که کاملا مقابل چرم مصنوعی الگانت قرار می گیرد، این چرم ها به شکلی هستند که ما برخلاف چرم های مصنوعی می توانیم عدم یکنواختی را بر روی آنها احساس کنیم که به عبارتی به شکل نازک و ضخیم مانند است که به این صورت که برخی از بخش های آن از دیگر بخش ها ضخامت بیشتری دارد.
البته زیبایی چرم در همین است، همین اشکال و عدم یکپارچگی غیرطبیعی به گونه ای است که افراد را شیفته چرم های مختلف کرده است.

چرم بزی الگانت و کاربردش

چرم بزی الگانت و کاربردش از پوست بزی هم می شود چرم الگانت تولید کرد.
توجه داشته باشید که چرم بزی الگانت هم می تواند ساده و هم طرح باشد.
در زیر دو نمونه چرم طرح پوست مار بزی نشان داده می شود.

از چرم بزی الگانت، چرم گاوی الگانت و چرم صنعتی الگانت برای موارد زیر استفاده می شود؛

 • کیف چرم مجلسی زنانه
 • کفش چرم مجلسی زنانه
 • لباس چرم
 • پالتو، کت، کاپشن و دستکش چرم

کاربرد چرم الگانت تنها محدود به صنعت دوخت و دوز نشده است بلکه فراتر از این ها نیز رفته است، چرم های الگانت به گونه ای می باشند که  می توانیم از آنها استفاده های فراوانی ببریم و شکل ظاهری آنها محدودیتی برای استفاده  و کاربردهای آنان نیست.
از این رو شکل سبک و سنگین این چرم ها به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از مهمترین کاربردهای این چرم ها در این است که می توانیم از انواع سنگین و مقاوم آنها در فضاهای اداری استفاده کنیم، به عبارتی بسیار شاهد این هستیم که از چرم های الگانت برای روکش مبل و صندلی های رسمی و یا اسپرت استفاده می کنند.
غیرممکن است که شما روزی به یک محیط اداری پای بگذارید و متوجه به کارگیری انواع چرم ها در آن نشوید.

اطللاعات کافی درباره چرم الگانت

اگر به دنبال این تیتر هستید که اطلاعاتی کافی در مورد چرم ها داشته باشید، ما تصمیم داریم که در مورد روش های تشخیص این چرم ها بحث کنیم.
چگونه؟
اکنون به آن می پردازیم تا متوجه این مسئله شوید که چگونه می توان چرم های طبیعی را از چرم های مصنوعی شناخت:

 • چرم های طبیعی بوی خاصی می دهند که برگفته از مواد دباغی می باشد، از این رو اگر کمی آنها را بو کنید متوجه بوی طبیعی بودن چرم می شوید.
  این بو از آن دسته از بوهایی است که نمی توان توصیفش کرد اما می توان با قاطعیت در مورد آن گفت که با بو کردن این چرم ها می توانید احساس طبیعی بودن چرم را داشته باشید.
  فراموش نکنید که بوی چرم دباغی شده مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و تا حدیکه در صنایع عطرسازی عطرهای مختلفی می سازند که یکی از عناصر عطری این محصولات بوی چرم دباغی شده می باشد.
 • چرم ها ظاهری متفاوت و خارق العاده دارند.
  آنان به شکلی هستند که هنگام پوشیدن و یا استفاده از این محصولات، به شما این را یادآوری می کنند که چرم ها می توانند از پوست حیوانات باشند.
  در حالیکه چرم های مصنوعی به این گونه نمی باشند.
 • چرم های طبیعی که از پوست حیوانات تشکیل شده اند نمی توانند نوری را انعکاس دهند، حتی اگر به شکل خاصی دباغی شوند، البته در مورد چرم ورنی این مسئله مطرح نیست.
  به همین خاطر با همین خاصیت می توان به خوبی چرم های طبیعی و مصنوعی را تشخیص داد.
  در مورد چرم های ورنی پس از آماده شدن، دباغ لایه ای لعاب مخصوص چرم را بر روی چرم می خواباند که از همین رو این دسته از چرم ها بسیار براق می شوند.

پس اگر شما نیز تصمیم به خرید چرم های طبیعی و یا محصولاتی که از چرم های طبیعی هستند بوده اید و به تقلبی و اصل بودن آنها شک داشته اید، توصیه می کنیم که حتما از اطلاعاتی که در بالا ذکر شد بهره ببرید تا تجربه خریدی لذت بخش را داشته باشید.

دسته بندی انواع چرم الگانت

دسته بندی انواع چرم الگانت دسته بندی انواع چرم ها می تواند بسیار متنوع باشد و اکنون به آنها اشاره می کنیم؛ اما قبل از آن به این نکته توجه داشته باشید که چرم ها را می توان از منظرهای گوناگون به شکل های مختلف دسته بندی کرد که ما دوتا از مهمترین دسته بندی ها را ذکر می کنیم:

 • چرم سنگین
 • چرم نیمه سنگین
 • چرم سبک

دسته بندی بالا بر اساس نوع پوست حیواناتی بود که برای تولید چرم به کار می رود.

اکنون اشاره ای به انواع چرم بر اساس نتیجحه دباغی می کنیم تا با آنها آشنا شوید:

 • چرم جیر
 • چرم اشبالت
 • چرم الگانت
 • چرم ورنی
 • چرم فلوتر
 • چرم شرانک
 • چرم کوروکو

تفاوت چرم الگانت و چرم فلوتر چیست؟

برای دانستن تفاوت این دو نوع چرم باید آنها را از نزدیک ببینید؛ اما در مورد ماهیت این محصولات می توانیم چند مورد مهم مثال بزنیم که تفاوت چرم های الگانت و فلوتر را بیش از قبل مشخص می کند:

 • چرم فلوتر ظاهری دونه دونه دارد و می توانیم آن را یکی از انواع چرم ها با ظاهری ناصاف به حساب بیاوریم.
 • چرم های فلوتر فوق العاده مستحکم هستند و در این حیطه رقیبی ندارند، به ویژه اگر به خوبی دباغی شوند.
 • چرم های فلوتر به دلیل ظاهری که دارند معمولا همه پسند نیستند.
 • بهترین گزینه برای تولید کفش همین چرم های فلوتر می باشند.
 • از لحاظ قیمتی چرم های الگانت گرانتر هستند.

مزایا و معایب چرم بزی الگانت

مزایا و معایب چرم بزی الگانت از مهمترین مزایا تولید چرم بزی و استفاده از محصولات چرم بزی می توانیم به لطافت چرم های تولیدی اشاره کنیم که بسیار شگفت انگیز است.
از دیگر مزایا چرم بزی الگانت ظاهر لوکس این محصولات می باشد.
به همین علت است که افراد زیادی تمایل دارند از انواع این نمونه ها استفاده کنند.
کاربرد چرم بزی بسیار گسترده می باشد و ما می توانیم از انواع الگانت آن در زمینه های مختلفی استفاده کنیم.

چرم های بزی معمولا سبک هستند و همین سبک بودن خود از مهمترین و عالی ترین مزیت ها می باشد که سبب شده است بتوانیم از آنها استفاده های مختلفی بکنیم.

معرفی محصولات چرم الگانت

چرم ها انواع مختلفی دارند که اکنون می خواهیم در مورد یکی از خاص ترین کاربردهای آن صحبت کنیم.
مسئله این است که ما می توانیم از چرم ها در تهیه درها استفاده کنیم، اما این کار چه لزومی دارد؟
اکنون قصد داریم در مورد یکی از خصوصیات اعجاب انگیز چرم ها صحبت کنم؛ چرم ها خاصیت آکوستیک مانندی دارند، به این منظور که می توانیم به کمک آنها فضایی را طراحی کنیم که صدا به بیرون درز نکند.
اما به کارگیری چرم به طور کامل در یک فضا نیاز به هزینه هنگفتی دارد، به همین خاطر معمولا افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند برای دیوارها و سقف از پدهای آکوستیک استفاده می کنند و برای درها از چرم.
پس احتمالا در سالن های آمفی تئاتر و سینماها این را بارها دیده اید که درهای آنان چرمین هستند.چرم ها کاربردهای دیگری نیز دارند این روزها در صنعت طلاسازی نیز سعی می کنند که زیورآلاتی درست کنند که ترکیبی از چرم و طلا است؛ این هارمونی ایجاد شده بسیار جذاب و زیبا می باشد.

مراحل فرایند تولید چرم بزی

مراحل فرایند تولید چرم بزی مراحل تولید چرم بزی به این صورت می باشد که ابتدا باید بهترین نوع پوست را بر اساس نژاد مورد نیاز خود تهیه کرد و سپس آن را به دباغ ها سپرد تا آنان را از هر آلودگی و عامل فاسد شدنی بزدایند.
سپس در نهایت پوست های مورد نظر را برای تولید چرم آماده کنند.
دباغی کردن مراحلی است که یک پوست تبدیل به چرم می شود.
در واقع در اینجا است که تعیین می کنیم یک چرم باید از چه کیفیتی برخوردار باشد؛ در فرایند دباغی با توجه به اینکه چه پوستی داریم و در نهایت می خواهیم چه نوع چرمی را نیز تولید کنیم؛ خواهیم توانست شگردهای متعددی را به کار گیریم که در نهایت منجر به تولید چرم های اصل و با کیفیت می شوند.
هر چه قدر فرایند دباغی کردن خوب پیش رود ما در نهایت چرم هایی با کیفیت خواهیم داشت، به همین علت است که ما چرم هایی داریم که از لحاظ کیفی در سطح بالایی هستند و می توانند سالیان سال عمر کنند.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *