فروش سایت
خانه / رادمان / مزیت چرم شتر بر سایر چرم های طبیعی

مزیت چرم شتر بر سایر چرم های طبیعی

برای برخی از علاقه مندان به چرم جالب است بدانند که مزیت چرم شتر بر سایر چرم های طبیعی چیست تا ببینند آیا این چرم می تواند جایگزین مناسبی برای سایر پوست های دباغی شده باشد یا خیر؟

اگر در اینترنت و کتاب ها درباره محیط زندگی شتر تحقیق کنید متوجه می شوید که شتر حیوان بیابان ها و صحراهای پر شن و ماسه است. این حیوان به سرمای جان سوز و گرمای طاقت فرسا عادت دارد چرا که اساسا برای این نوع زندگی ساخته شده است. این حیوان پدید آمده تا با سخت ترین شرایط آب و هوایی سازگار باشد و بتواند نیازهای بشر را رفع کند.

شرایط دشوار زندگی و قابلیت تحمل سختی ها سبب شده تا پوست چرم شتر جزو فوق العاده ترین چرم های طبیعی باشد. در واقع این شرایط سبب خاص شدن پوست چرم شتر گردیده و می توان محکمی و تراکم بالای الیاف چرم شتر را یکی از مزیت های این چرم بر سایر چرم های طبیعی دانست.

نکته جالب دیگر رنگ چرم طبیعی شتر است. اگر چه رنگ طبیعی و اصلی پوست چرم شتر، همان شتری یا قهوه ای با کمی تیره و روشنی است ولی با این وجود صنعت چرم توانسته با پالایش های پیشرفته و تکنیک های خاص دباغی، کیفیت و دوام چرم شتر را حفظ کرده و برای علاقه مندان آن را در رنگ ها و طرح های مختلف آماده کند.

چرم شتر معمولا با چرم طبیعی گاوی مقایسه می شود چون هر دوی این نوع چرم در دسته چرم های سنگین قرار دارد. البته سوالی که زیاد مطرح می شود این است که چرم شتری بهتره یا چرم گاوی؟ در واقع هر دوی این چرم ها خوب هستند و انتخاب و استفاده از هر یک تنها به محصولی که قرار است از آن ساخته شود بر می گردد ولی در کل استقامت چرم شتر بیشتر از گاو است. الیاف چرم شتر نسبت به الیاف چرم گاوی چیزی بالغ بر 6 الی 10 برابر محکم تر بوده و تراکم بالاتری دارند البته باید گفت این تراکم بالای الیاف چرم شتر سبب نشده چرم شتر چرمی سفت و خشک باشد. در واقع این روش دباغی است که می تواند سبب شود یک نوع چرم طبیعی فارغ از نوعش سفت و یا نرم باشد. بعضا دیده شده چرم های شتری تولید شده نرمی بیشتری نسبتا به چرم های گاوی داشته اند که این موضوع به توانمندی تولیدکننده و روش دباغی او بر می گردد.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید چرم خام طبیعی در تهران

در شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، میزان تولید، خرید و فروش چرم خام طبیعی بسیار بالا است ولی با این حال برخی از فروشندگان و دوزندگان محصولات چرمی از مشهد و تبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *