فروش سایت
خانه / چرم طبیعی / قیمت هر فوت چرم طبیعی چه قدر است؟

قیمت هر فوت چرم طبیعی چه قدر است؟

قیمت هر فوت چرم طبیعی چه قدر است؟ باید گفت که نرخ هر پا چرم مقدار مشخصی ندارد بلکه وابسته به نوع چرم و یکسری پارامترها است. اما خرید از یکسری مراکز می تواند باعث شود تا خریدار در مقایسه با کیفیت کار، هزینه مناسبتر و بهینه تری را پرداخت نماید.

اما قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث قیمت و عوامل تاثیرگذار در نرخ هر فوت چرم طبیعی شویم باید بدانیم که فوت یا پا چیست؟

قیمت هر فوت چرم طبیعی در بازار شهرها متناسب با فینیش چرم، حجم سفارش، سورت و روابط میان خریدار و فروشنده یا تولید کننده فرق می کند ولی آنچه قیمت هر فوت چرم اهمیت دارد این است که تولید کننده و فروشنده دست اول با قیمت بهتر و مناسب‌تری چرم طبیعی خود را عرضه می دارند.قیمت هر فوت چرم طبیعی چه قدر است؟

هر فوت چرم چقدر است؟

یک فوت در حوزه چرم خام معادل یک مربع به ضلع 30 سانتیمتر است.

در گذشته که ماشین اندازه گیری مساحت سطح چرم وجود نداشت، با قرار دادن یک چنین مربعی بر روی شقه چرم، و حرکت دادن آن، چرم را به طور تقریبی اندازه می گرفتند.

مثلا اگر یک جلد چرم طبیعی بزی 6 فوت ابعاد داشته باشد این بدین معنی است که سطح آن شقه چرم معادل مساحت 6 تا از آن مربع های 30 سانتیمتری است.

البته امروزه دیگر بصورت دستی فوتاژ چرم را اندازه نمی گیرند بلکه چرم را از زیر دستگاه مخصوص محاسبه فوتاژ عبور می دهند و دستگاه بطور خیلی دقیق فوتاژ چرم را مشخص می نماید. تولید کننده، این عدد را بر پشت چرم و ترجیحا روی برچسب معرفی کننده شرکت چسبانده و آن را در داخل بسته های 100 فوتی قرار می دهد.

واحد اندازه گیری چرم طبیعی، فوت می‌باشد.در کارخانجات تولید چرم، پس از ساخت چرم و قبل از بسته بندی و عرضه به بازار، مساحت هر تخته پوست های چرم طبیعی را اندازه گیری کرده و در سمت پشت آن می نویسند.

اندازه گیری چرم طبیعی برای این است که هنگام فروش اندازه آن مشخص باشد و برای محاسبه قیمت، فروشنده و خریدار دچار مشکل نشوند. در قدیم با استفاده از قاب چوبی که بوسیله کشیدن نخ آن را به مربع بندی می کردند، مساحت چرم را به دست می آوردند. به این روش که قاب را روی چرم گذاشته و مربع ها را می شمارند. امروزه اندازه گیری چرم در کارخانه چرم سازی توسط دستگاههای دیجیتالی با دقت بالا که مشابه دستگاه اسکنر است، اندازه گیری می شود.

قیمت هر فوت چرم به چه عواملی وابسته است؟

  • جدا کردن پوست از لاشه به شیوه صنعتی یا سنتی
  • سورت چرم (نمایانگر کیفیت چرم است)
  • مرغوبیت مواد خام اولیه
  • طی کردن مراحل دباغی با دقت بالا و توجه به همه جزئیات
  • علم و دانش تولید کننده چرم در ترکیب مواد با هم
  • دستگاه های جدید و ماشین آلات بروز
  • نام کارخانه تولید کننده
  • نوسانات ارز

عوامل تاثیرگذار برروی قیمت هر فوت چرم بسیار متعدد می باشد و به نوع و جنس انواع چرم طبیعی و کیفیت کالا بسیار وابسته می باشد که فروش چرم درجه یک با ظرفیت ها و حجم های مختلفی در بازارها و مکان های مورد اعتماد عرضه و به فروش می رسد. نحوه خرید و فروش چرم یکی از عوامل تاثیرگذار برروی قیمت هر فوت چرم می باشد که توسط تولیدکننده و تولیدی ها برای متقاضیان عرضه و پخش می گردد. باکیفیت ترین و درجه یک ترین چرم را می توانید از درب کارخانه با قیمت تولیدی تهیه نمائید که عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت هر فوت چرم طبیعی بسیار زیاد می باشد ولی این اطمینان را داشته باشید که می توانید با قیمت و کیفیت مقرون به صرفه ای تهیه و خریداری نمائید.

انواع چرم طبیعی رایج در ایران

منبع: raadmaanleather.com

انواع چرم طبیعی رایج در ایران بسیار فراوان و متعدد می باشد. این چرم‌ها بسیار ظریف و نازک هستند و به همین علت هم در ساخت محصولاتی مانند انواع لباس، کاپشن و دستکش چرمی از آنها استفاده می‌شود. البته از چرم‌های سبکی که دارای کیفیت چندان مناسبی نمی‌باشند در تهیه آستری کفش و پوشاک استفاده می‌ گردد. چرم  دیگر چرم سنگین است که از پوست حیواناتی مانند گاو، گوساله به دست می‌آید. چرم سنگین بهترین نوع چرم جهت استفاده‌های معمول می‌باشد و دارای بیشترین مقاومت و زیباترین رخ در میان انواع چرم‌ها است. این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا، در تهیه زیره و رویه کفش، ساخت کیف‌های دستی و جیبی مرغوب و یا تسمه‌های ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران رایج می‌باشد. عرضه اقسام متنوع چرم رایج به قیمت کارخانه مشتریان و طرفداران زیادی در بین مصرف کنندگان دارد. خرید این محصولات را می توان از سایت های اینترنتی انجام داد. خریداران می توانند این چرم ها را در هر مدل و رنگی تهیه کنند. همچنین خریداران انواع این کالا می توانند این محصول را با قیمت مناسب و به صورت عمده خریداری کنند. مراکز فروش محصولات چرم رایج از مراکزی هستند که این نوع محصول را می توان در آنجا مشاهده کرد و دسترسی به این فروشگاه ها بسیار آسان است.

دید کلی بر صنعت چرم ایران

دید کلی بر صنعت چرم ایران چرم، یکی از جذاب ترین و پر سود ترین صنایع و تجارت جهان به شمار می رود. چرا که ارزش افزوده بسیاری را عاید فعالان خود می کند. در کهن دیار ایران، از زمان های خیلی دور، چرم و استفاده از لوازم چرمی به دلیل زیست بوم ایران و هم چنین قرارگیری در جاده ابریشم و نقش تاثیرگذاری در توسعه صنعت و تجارت کشورهای مختلف منطقه و جهان، همواره مورد استقبال بوده و شرایط چرم به عنوان یک غول خفته صنعت ایران، وضعیتی متفاوت با جایگاه مورد انتظار دارد و همچنان با سطحی مورد نظر در امر تولید و صادرات فاصله دارد. ایران همچون نفت خام، بزرگ ترین خام فروش چرم سبک در جهان می باشد. صنعت چرم  تبریز به عنوان یک مزیت صنعتی پیشینه دار در این شهر دارای مزیت ­های فراوانی است و باید تصمیم ­های متناسبی با وضعیت فعلی آن اتخاذ شود تا مانع از ایجاد بحران در این صنعت شد. بدون ‌تردید توانمندی‌های تولیدات چرم کشور ایران و بالاخص تبریز در عرصه تولید و صادرات محصولات ایرانی، اشتغال ‌زایی و دیگر موفقیت‌ها در عرصه تولید و اقتصاد کشور قابل ‌قبول و مورد توجه است.

چند نمونه چرم در ایران تولید می شود؟

نمونه های متعددی از چرم در ایران تولید می شود.  چرم گاوی و گوساله ای یکی از چند نمونه است که این چرم‌ ها دارای الیاف متراکمی هستند و به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردار می‌ باشند. نمونه دیگر چرم گوسفندی و بره ای تراکم الیاف این چرم‌ ها نسبت به بقیه چرم‌ ها، کمتر است لذا مقاومت چرم‌ های گاوی و گوساله‌ ای را ندارند با توجه به وضوح رویش محل مو بر روی چرم بزی، این چرم را به راحتی می‌ توان از دیگر چرم‌ ها تشخیص داد. چرم گاو میش این چرم که ضخیم‌ تر از چرم گاوی است، جهت تهیه چمدان، کمربند استفاده می‌ شود. اشبالت نوع دیگری از نمونه چرم در ایران می‌باشد و اشبالت که از لایه لایه کردن چرم‌ های ضخیم به دست می‌ آید، دارای سطحی پرز دار می‌ باشد. رنگ اشبالت می‌ بایست یکدست و به اصطلاح مغز رنگ باشد چون اشبالت پس از برش، سطح آن سمباده می‌ خورد لذا می‌ بایست حتماً یکدست و صاف سمباده شده باشد. برخی از اشبالت‌ ها دارای مغز سبک می‌ باشند. که شما خریداران گرامی می توانید بی واسطه نمونه های رایج چرم را با کیفیت منحصر به فرد و قیمت ایده آل از بازارهای مطمئن و مراکز خرید و فروش تهیه و خریداری نمائید و بهره مند شوید.

کاربرد های چرم در صنایع مختلف

کاربرد های چرم در صنایع مختلف کاربرد چرم طبیعی در صنایع مختلف فراوان می‌باشد و  چرم به سرعت پتانسیل تبدیل شدن به یک استایل مد روز را از خود نشان می داد تا در حال حاضر در کاربردهای مختلفی از جمله ساخت انواع کفش و کیف چرم، دستبندها و اکسسوری های چرمی از آن استفاده شود. چرم یک پوشش بسیار زیبا است. چرم همیشه در رنگ طبیعی خود یا رنگ های دیگر، درجه خاصی از کیفیت را به هر طرحی اضافه می کند. به جرات می توان گفت همه چیز از چرم قوی تر به نظر می رسد. از چرم برای ساخت مدل های مختلفی از کیف استفاده می کنند که محبوب ترین آنها کیف چرم زنانه است.

اغلب افراد مشهور و مطرح دنیا از چرم به عنوان یکی از استایل های شخصی خود استفاده می کنند. امروزه همچنین چمدان های چرمی به دلیل لوکس بودن در کنار کیف چرم ساده از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند. همانطور که شما می دانید چرم پارچه ای است که مدت ها قبل در صنعت مد ظاهر شده است و برای ساختن لباس و لوازم جانبی از آن استفاده می شود. چرم ها تقریباً در هر دوره ای وجود داشته اند و افراد می دانستند که چرا آن را انتخاب می کنند. چرم پوششی عالی است که از بدن یا کالاهای انسانی محافظت می کند. راحت است و ماندگاری زیادی دارد. چرم یک ماده بسیار بادوام در صنعت چرم ایران است، به خصوص اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد. به طور کلی تولید کنندگان چرم سعی می کنند از چرم خود بهترین استفاده را کنند و خصوصیات چرم طبیعی بسیار ویژه و قابل توجه می‌باشد.

جایگاه چرم در صنعت مبلمان سازی

جایگاه چرم در صنعت مبلمان سازی بسیار مهم می‌باشد. این نوع مبل‌ها که طرفداران بسیاری داشته و گزینه خرید بسیاری از خانواده‌ها در هنگام انتخاب مبل هستند، به دلیل نمایش زیبای در پوشش براق مبل و بعضاً مات خود چشم‌های افراد را به سمت خود جلب و جذب می‌نماید. جدا از رنگ و طرح مبل‌های چرم مذکور کمتر کسی است که بتواند به راحتی از کنار این مبل‌ها بگذرد. محل قرار گیری مبل‌های تمام چرمی معمولاً در اتاق نشیمن بوده و کاربری راحتی گونه و غیر لوکس آن ملاک خرید آن است. هر چند مبل‌های لوکس چرمی نیز وجود دارند که قیمت‌های سرسام آور آن‌ها ناشی از استفاده طراحان و سازندگان آن‌ها از پوست حیوانات بوده است. ملاک مبل‌های تمام چرمی ساده و عرف بازار است. به همین منظور طراحی تزیین دکوراسیون خانه با مبل چرمی اصل هزینه‌های سرسام آوری به دنبال دارد و جایگاه چرم برای مبل بسیار ضروری است.پرکاربردترین مبل‌های مصرفی در بین جوانان اروپایی و آمریکایی مبل‌های چرمی دو و سه نفره چرمی هستند که با نام مبل چرمی خوانده و شناخته می‌شوند.

میزان استفاده از چرم در کشور چقدر است؟

میزان استفاده از چرم در کشور چقدر است؟ صنعت چرم در کشور طرفداران زیادی داشته و کشورهای مختلف ظرفیت های بالایی در این حوزه ایجاد کرده اند. در زمینه کیفیت چرم ایران باید گفت بهترین چرم گاوی و بزی متعلق به مناطقی است که آب و هوای خشک داشته باشد، چون در این صورت پوست دچار خراشیدگی و امراض دامی کمتری است. بهترین چرم گوسفندی نیز متعلق به دشت مغان و اطراف آن از کشور ایران است. تعداد کارخانجات و کارگاههای چرمسازی که به طور رسمی در کشور فعالند حدود ۲۵۰ واحد است و عمدتاً در شهرهای مختلف ورامین، مشهد، تبریز، همدان و زنجان قرار دارند. مهمترین محل تمرکز کارخانجات از این دست در چرمشهر ورامین است. اما در آن جا نیز تنها حدود ۲۵ درصد واحدها فعالند و دلیل آن عدم استقبال مشتریان داخلی عنوان میگردد و میزان استفاده از چرم در کشور متفاوت می‌باشد. که علاقه مندان بسیاری را به خود اختصاص داده است و می توانند از مکان ها و بازارهای مورد اعتماد تهیه و خریداری نمایند.

دسته بندی انواع چرم در ایران

دسته بندی چرم در ایران بر اساس نوع دباغی نیز دسته بندی می شوند. چرم گیاهی در دباغی این نوع چرم تا حد امکان از مواد و رنگ های شیمیایی استفاده نمی شود. این نوع چرم به علت اینکه دارای بیشترین سازگاری با محیط زیست بوده و در اثر تماس با پوست انسان عوارضی ایجاد نمی کند. چرم اشبالت چرمی است شبیه جیر از ورقه ورقه کردن چرم های ضخیم گاوی به دست می آید. چرم کرومی این نوع چرم مواد اصلی در دباغی آن بر پایه کروم است و بر روی برخی چرم های کرومی را که رویه نامرغوبی دارند طرحی را بصورت مصنوعی چاپ می کنند. چرم نبوک چرمی است که مانند جیر و اشبالت دارای رخ مخملی می باشد این نوع چرم با ظرافت بسیار پرداخت شده  دارای سطحی لطیف است. دسته بندی دیگر چرم جیر می باشد که از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی فرآیند خاصی و بوسیله وسایل خاصی ظاهر آن را فرآوری می کنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در می آورند. چرم ورنی چرم ورنی که از پوست گوساله تهیه می شود و رویه آن با لاک خاصی لعاب و پوشش داده می شود تا ظاهری براق داشته باشد. دسته دیگر چرم مار و مارمولک این نوع پوست دارای ظرافت بالایی می باشند. علاوه بر ظرافت استحکام بالایی را نیز دارا می باشند. این حیوانات پوست زیبایی داشته و از روی نقش های ریز و درشت، نقش ها را به راحتی می توان تشخیص داد که از کدام حیوان گرفته شده. این نوع چرم ها در ساخت چمدان های درجه یک، کیف های زنانه مرغوب و کمربند ها استفاده می شوند. 

فروش چرم درجه یک با قیمت عالی

فروش چرم درجه یک با قیمت عالی فروش چرم درجه یک با قیمت عالی در جدیدترین مدل ها و طرح ها از طریق مراکز فروش تخصصی آن صورت میگیرد. تنوع این مدل ها به حدی است که به خوبی قابل انتخاب در قیمت های ارزان و گران می باشد. عمده فروشان بازار شاید تولید کنندگانی باشند که خود به فروش تولیداتشان می پردازند و در واقع عمده فروش کالای خود به شمار می روند. یا ممکن است هیچ فعالیت فروشی نداشته باشند و کالای تولیدی خود را به طور مستقیم به عمده فروشان بازار تحویل دهند. بنابراین فروشگاه های مختلف واقع شده در سطح شهر برای تامین این کالا نیازمند مراجعه به مراکز عمده فروشی هستند. این مراکز ممکن است در شهر های بزرگ واقع شده باشند و بنابراین صاحبان این مغازه ها نیازمند مراجعه و طی فاصله مکانی باشند.در شهر های بزرگ بازار های فروشی هستند که به صورت مجتمع های تجاری بزرگ به طور اختصاصی به فروش این اقلام می پردازند. همچنین علاوه بر وجود مجتمع های تجاری، خیابانی به فروش انواع چرم قیمت عالی بپردازند. بازار های عمده فروشی از مراکزی هستند که در این بازارها وجود دارند و در مجموعه فروش خود انواعی از این تولیدات را عرضه می کنند.فروش برترین نوع چرم با قیمت عالی توسط تامین کنندگان مطمئن و با کیفیت ایده آل ارائه و پخش می گردد.

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید چرم خام طبیعی در تهران

در شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، میزان تولید، خرید و فروش چرم خام طبیعی بسیار بالا است ولی با این حال برخی از فروشندگان و دوزندگان محصولات چرمی از مشهد و تبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *