فروش سایت
خانه / چرم شتری / فروش چرم خام شتر در کرج

فروش چرم خام شتر در کرج

c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-0–> از کاربردی ترین موارد قابل معرفی در صنعت چرم خام طبیعی است که در کرج و شهرهای بزرگ ایران فروش نسبتا مناسب و روبه رشدی دارد.

در همین ابتدای بحث بگوییم که اگر نسبت به چرم خام شتر شناخت کمی دارید بهتر است مقاله خصوصیات چرم طبیعی شتر را بخوانید تا ویژگی های ذاتی این چرم را بهتر و بیشتر بشناسید.

برخی از شهرها قطب یک محصول بخصوص بحساب می آیند به این معنی که آن ماده بصورت ویژه و خاص در آن شهر تولید می شود و یا اکثر افراد آن فرآورده را با نام شهر یاد شده می شناسند. چرم خام شتر هم از این قاعده مستثنی نیست.

چرم خام شتر برای اولین بار در شرق کشور و در شهر مشهد تولید شد و هم اکنون نیز بهترین چرم شتر ایران در مشهد تولید و از اینجا به سراسر شهرهای ایران همانند تهران، بوشهر، شیراز، کرج، دزفول، رفسنجان و شهرهای شمالی ارسال می شود. همانطور که می بینید این چرم درجه یک فارغ از دوری راه در همه شهرهای ایران خواستار داشته و به صورت جزئی و عمده به فروش می رسد.

با توجه به اهمیت قیمت در خرید و فروش چرم خام طبیعی، شاهد این مسئله هستیم که روش های فروش متعددی بکار گرفته شده که بخش قابل توجهی از آن از طریق سایت های اینترنتی، پیاده سازی می شود.
امروزه اکثر متقاضیان تهیه انواع چرم خام بویژه چرم شتر، اینترنت را مکانی مطمئن و سریع برای درخواست های خود می دانند از همین رو ما نیز در مسیر پاسخ به نیاز مشتریان خود، در کنار چرم خام شتر، انواع دیگر چرم های کاربردی همچون چرم بزی، چرم گاوی و چرم گوسفندی را نیز به صورت عمده در اختیار مشتریان قرار داده ایم تا بتوانند از تمامی شهرهای ایران به فرآورده های دباغی شده خاص دست یابند.

منبع: چرم رادمان

چرم خام شتر یک چرم طبیعی بوده و یکی از محصولاتی اقتصادی شتر است. چرم شتر زیبا و گران قیمت است. این چرم ارزش جهانی دارد.  از آن در ساخت محصولاتی مانند کیف، کت و… استفاده می شود. 

فروش چرم خام شتر در کرج

آشنایی با چرم خام شتر

آشنایی با چرم خام شتر

چرم یکی از مواد اولیه تولید لوازمی مانند کیف، کفش، کمربند است که از دباغی پوست حیواناتی مانند گاو، بز، گوسفند، شترمرغ و… تولید می شود. چرم طبیعی خام طی فرایندی که به آن دباغی می گویند به دست می آید. این فرایند در قدیم به شیوه سنتی و امروزه در کارگاه های پیشرفته تر و مدرن تر با ابزار و نیرو های متخصص انجام می شود. هر شهر قطب اصلی یک نوع از چرم حیوانی است. سال های اخیر چرم شتر نیز دباغی و راهی بازار می شود. قطب و مرکز اصلی تولید چرم شتر شهر مشهد است. چرم طبیعی شتر یکی از محصولاتی است که از پرورش و نگهداری شتر به دست می آید. چرم شتر حاصل از پوست شتر یکی از گران ترین و قیمتی ترین فرآورده های حاصل از این حیوان بیابان گرد است که در رده چرم های گران قیمت در جهان قرار می گیرد و از آن در ساخت محصولات لوکسی مانند کیف و کفش؛ پالتو و… استفاده می شود. در ایران نسبت به کشورهایی نظیر هندوستان، عربستان، امارات متحده عربی و… شتر کمتر تولید و نگهداری می گردد اما به همان نسبت بازار تولید چرم شتر پر رونق است و تولید این محصول با درجه کیفیت بالا صورت می گیرد. پس از کشتار و پس از برش و پوست کنی، عملیات شستشو، آهک دهی، سپس آهک زدایی انجام شده و آماده ورود به مرحله دباغی می شود. پس از ورود به مرحله دباغی با  مواد معدنی و در مواردی مواد گیاهی دباغی  شده و پس از عبور از مراحل مختلف، محصول در نهايت به چرمی نفیس و با ارزش تبدیل می شود. کیفیت و زیبایی ظاهری منحصر به فرد  آن باعث راهیابی آن به بازارهای جهانی و بین المللی از طریق کانال صادرات شده است. در بازارهای داخلی نیز تنها در منطقه تولید شده کاربرد نداشته و درخواست برای استفاده از آن در نقاط بسیاری، به خصوص در بازارهای کلان شهرهایی نظیر تهران، کرج و… وجود دارد.

در ادامه با برتری های این چرم طبیعی، نحوه ساخت و کاربردهای آن آشنا خواهیم شد. 

از چرم خام شتر چه استفاده هایی می شود؟

بدون شک چرم خام که در اینجا چرم شتر مورد نظر است به شدت  فساد پذیر بوده، در نتیجه در کشتارگاه ها برای جلوگیری از فساد چرم حیوانات، ناحیه داخلی چرم طبیعی را نمک پاشی می نمایند تا از رشد عوامل میکروبی و فاسد شدن چرم جلوگیری کنند. پس از انتقال دادن چرم ها به کارگاه ها یا کارخانه های دباغی ، قبل از هر اقدامی چرم ها مورد شستشو قرار خواهند گرفت. شستشوی این چرم ها باید با آب سرد صورت می پذیرد چرا که شستشو با آب گرم موجب رشد میکروب درون بافت چرم خواهد شد که این خود سلامت کارگران را هم به خطر می اندازد. چرم باید به مدت ۴۸ ساعت درون آب سرد باقی بماند تا نمک های مالیده شده بر روی سطح داخلی آن کاملا حل شده؛ این پروسه باعث می شود مقاومت چرم افزایش پیدا کند. در مرحله بعد، چرم شتر آهک پاشی می شود. آهک پاشی موجب از بین رفتن پروتئین های موجود در بافت پوست، تحلیل رفتن چربی های موجود در پوست و سست شدن ریشه موها می شود. در مرحله بعد چرم باید آهک زدایی شود و آهک پاشیده شده بر روی آن همراه با چربی ها، پروتئین ها و ریشه موها از پوست جدا گردند.  در گام بعدی چرم را لش زدایی می کنند. لش زدایی باعث خواهد شد تا بافت ها و گوشت های اضافی چسبیده باقی مانده به چرم از بین برود. با توجه به این که چرم ساعت ها خیس خورده، آهک پاشی و بعد مورد آهک زدایی قرار گرفته ، بنابراین بافت ها و گوشت های اضافی به سادگی و با استفاده از دستگاه لش زدا جدا خواهند شد. انجام عمل لس زدایی موجب خواهد شد تا در مراحل بعد مواد شیمیایی به راحتی جذب پوست گردیده و مقاومت و دوام چرم افزوده شود. در مرحله استفاده از مواد شیمیایی، چرم در محلول های شیمیایی مانند فرمالدهید، نمک  کروم، آلومینیوم و … قرار می گیرد و با عبور داده شدن از زیر غلتک  دوام و استحکام چرم افزوده خواهد شد.

این پروسه های تولید در صنعت چرم طبیعی،  منجر به تولید چرم با نوع سبک، سنگین و… می گردد. چرم سبک به دلیل ظرافت در تولید  آستر لباس،  کلاه، دستکش، کفش های ظریف زنانه، کیف مجلسی زنانه، کیف لوازم آرایش زنانه و …. استفاده می گردد. چرم سنگین به علت داشتن استحکام و مقاومت زیاد به مصرف زیره و رویه کفش، پوتین و … می رسد. با این تفاسیر ظاهر متفاوت و رخ زیبا، لطافت و مقاومت بسیار زیاد ویژگی متمایز کننده چرم شتر از سایر چرم های دیگر است.

عمده استفاده از چرم شتر به دلیل سنگین بودن جنس آن طی سال ها برای تولید کالاهایی شامل انواع کیف های دستی ،کفش، پوتین، کمربند، دستبند، کت، کاپشن،  پالتو، کیف پول، قاب موبایل، کیف تبلت، کیف موبایل و… بوده است. در ادامه به طور مفصل تر درباره محصولات حاصل از چرم شتر اشاره می شود. 

عمده محصولات چرم خام شتری

عمده محصولات چرم خام شتری

سالهای مدیدی است که صنعت مد در اروپا و آمریکا محصولات چرم شتر را در قالب نواع کیف (مانند کیف دیپلمات)، تولید چکمه و کمربند روانه بازار استفاده و مصرف می کند.

طی سالهای اخیر به واسطه تراکم منحصر بفرد الیاف چرم شتر بعضی از کارخانه های ساخت اتومبیل و تولید کنندگان لوازم جانبی اتومبیل از این نوع چرم برای تولید و ساخت روکش صندلی، داشبورد، خاک گیر دنده، روکش فرمان و در برخی موارد روکش درب اتومبیل های گران قیمت استفاده نموده اند.

تولید کنندگان شناخته شده برندهای جهانی کیف نیز از مقاومت قابل توجه این چرم در عین لطافت، نرمی و زیبایی آن را برای تولید کیف های خاص استفاده می کنند.

این چرم در طی سالیان جای پای خود را در صنعت تولید مبلمان اعم از مبلمان خانگی و مبلمان اداری نیز به گشوده است.

افراد خاصی خواهان و مشتری  این محصولات هستند و آن را تهیه می کنند چرا که هر کسی توانایی خرید این محصولات گران قیمت را ندارد.

مشخصات چرم خام شتری

در طبقه بندی انواع چرم طبیعی چرم ها در سه طبقه چرم سبک ، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین مورد تفکیک قرار می گیرند. این طبقه بندی بر اساس ابعاد بدن حیوان صورت می گیرد. چرم بز ، چرم سبک؛ چرم گوسفند ، چرم نیمه سنگین؛ چرم گاو  و  شتر در طبقه چرم های سنگین قرار دارند. 

برای تشخیص نوع الیاف محصولاتی مانند کیف چرم ، دستکش چرم ، کفش چرم ، کمربند چرم و … که بدانیم از کدام نوع سبک یا سنگین است به راحتی و تنها با لمس قابل تشخیص است. 

چرم شتر بسته نوع کارکرد و بسته به نوع محصولی که قرار است از چرم شتر ساخته و استفاده شود مانند کارکرد چرم مخصوص ساخت کیف رسمی و اداری چرم ، کارکرد ساخت کیف پول چرم و …  به طور ویژه و خاص پردازش می شود.

در حالت کلی چرم شتری نسبت به سایر چرم ها خشک تر و سخت تر است. به همین دلیل از چرم شتر بدلیل ایستایی و مقاوت بالاتر بیش تر برای ساخت محصولاتی همانند انواع کیف اداری چرمی، کیف لپ تاپ چرمی، کیف پول مردانه و زنانه چرم ، کمربند چرم ، کیف رو دوشی چرم ، کیف پاسپورتی چرمی، جاکارتی چرمی، جاکلیدی چرم و … استفاده می شود .

 این نکته که چرم حیوان های بزرگ جثه به جهت میزان دور ریز و پرتی کمتر در زمان برش و ساخت محصول نسبت به چرم حیوان های کوچک جثه مقرون به صرفه تر هستند. این یکی از دلایلی است که چرم حیوان های بزرگ جثه،  با قیمت بالاتر به فروش می‌رسد. 

درباره مشخصات چرم شتر باید اشاره کرد به نوع متفاوت و سنگین چرم شتر که سنگینی آن منشا گرفته از الیاف بسیار پر تراکم آن است. به طور تقریبی تراکمی تا حدود 10 برابر بیشت  از چرم های خام گاو، بز، گوسفند و… دارد.

این چرم رنگ جدید و طرح جدیدی دارد که مورد استقبال روز افزون طراح ها، تولید کنندگان و مصرف کنندگان است. پیش بینی ها حاکی از آن است که در آینده نزدیک بخش چشمگیری از بازار چرم به این محصول شتری اختصاص یابد. 

درجه بندی کیفیت چرم خام شتری

درجه بندی کیفیت چرم خام شتری

کیفیت منحصر به فرد، درجه مقاومت و لطافت در کنار استحکام از مشخصات چرم شتر است. طرح ظاهری چرم شتر دارای رخی بسیار زیبا و رنگ خاصی است. در قیاس با سایر چرم ها، شکل طبیعی الیافی که در پوست شتر وجود دارد باعث انعطاف پذیری و مقاوم بودن آن در مقابل ترک خوردگی می شود.

مقاومت چرم شتر ده ها برابر مقاومت چرم گاو است. این ویژگی به همراه لطافت و نرمی قابل توجه و شایان مثال زدن باعث شده است که این محصول در رديف چرم های طبیعی گران با ارزش در جهان قرار می گیرد. از دیگر ویژگی های بارز این چرم این است که ضد آب نیز هست. 

کیفیت عمومی چرم به چند عامل بستگی دارد. از جمله:

 • بیماری های پوستی
 • آسیب دیدگی های فیزیکی در دوره پرورش شتر
 • خطا در زمان برش و باز کردن پوست
 • سوراخ یا برش حاصل از جراحت یا زخم
 • خراشیدگی سطح پوست شتر
 • آثار ناشی از زخم قدیمی و بهبود نیافته و ترمیم نشده
 •  سوختگی
 • بیماری های پوستی (مانند جوش و تاول)

وجود و میزان هر کدام از این عیب ها در تعیین درجه کیفیت چرم تاثیر قابل توجهی دارند. به طوری که اگر سه یا چهار نوع از این عیب ها حتی به طور مختصر وجود داشته باشند، درجه کیفیت چرم را تا چند درجه تنزل می دهند و از قیمت آن می کاهند. 

سایت فروش چرم خام شتری

امروزه بر خلاف سال‌های گذشته خرید و فروش محصولات زیادی اینترنتی شده است. نداشتن زمان برای خرید حضوری، خیابان‌های شلوغ و ترافیک و بسیاری عوامل باعث رونق خرید و فروش آنلاین و غیرحضوری شده است تا مشتری بتواند از راه دور یعنی خانه یا محل کار به وسیله اینترنت و با چند کلیک ساده خرید کرده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرد.

با توجه به اهمیت قیمت در خرید و فروش کالا که اینجا کالای مورد بحث چرم خام طبیعی است، شاهد این مسئله هستیم که روش های فروش متعددی بکار گرفته شده که بخش قابل توجهی از آن از طریق سایت های اینترنتی، پیاده سازی می شود. فروش چرم نیز همانند بسیاری از کالاها و لوازم از راه دور و از طریق سایت امکان پذیر شده است؛ چرا که امروزه اکثر متقاضیان خرید چرم طبیعی خام اینترنت را مکانی امن، مطمئن و سریع برای درخواست های خود می دانند.

فروش چرم شتر نیز از این قاعده مستثنی نمانده و در مسیر پاسخ به نیاز مشتریان، در کنار چرم انواع دیگر چرم های کاربردی همچون چرم بزی، چرم گاوی و چرم گوسفندی به صورت عمده در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا بتوانند از تمامی شهرهای ایران به صورت کلی و جزئی از طریق سایت به فرآورده های دباغی شده خاص دست یابند.

هنگام خرید چرم خام از سایت مواردی که برای اطمینان خریدار وجود دارد و باید به آن توجه کند:

 • سورت چرم
 • برند چرم
 • نبود پارگی و سوراخ در چرم
 • نماد الکترونیکی سایت

فروشنده چرم خام در کرج

فروشنده چرم خام در کرج

چرم خام شتر برای اولین بار در بخش شرقی کشور و در شهر مشهد تولید شد. این اقدام اولیه و معرفی این چرم نفیس به سایر بازارهای داخل باعث شده چرم خام مشهد بسیار معروف و با اصالت باشد. امروزه در نقاط دیگری از کشور و بازار داخلی چرم از شتر تولید می شود به رقابتی میان تولید کنندگان جهت عرضه کالا به بازار وجود دارد. هم اکنون نیز بهترین چرم شتر ایران در مشهد تولید و از اینجا به سراسر شهرهای ایران همانند بازار چرم  تهران،بازار چرم بوشهر، بازار چرم شیراز، بازار چرم کرج، بازار چرم دزفول، بازار چرم رفسنجان و بازار چرم شهرهای شمالی ارسال می شود. همانطور که قابل ملاحظه است این چرم درجه یک فارغ از دوری راه در همه شهرهای ایران خواستار و متقاضی داشته و به صورت عمده و هم به شکل جزئی به فروش می رسد. چرم خام شتر از کاربردی ترین موارد قابل فروش و معرفی در صنعت چرم خام طبیعی است که در بازار چرم کرج و شهرهای بزرگ ایران فروش نسبتا مناسب و رو به رشدی دارد.

بهترین و مناسب ترین گزینه برای خرید چرم، خرید از نمایندگان معتبر و رسمی است. دلیل اصلی خرید از نمایندگی دسترسی راحت، تامین چرم با کیفیت، پرداخت حداقل قیمت نسبت به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین خرید از نماینده رسمی چرم خریداری شده را با ضمانت و گارانتی عرضه می کند. 

مطلب پیشنهادی

سایت خرید چرم هورس شتر ضد آب

اگر قرار باشد یک نوع چرم خاص و متفاوت برای دوخت کیف نام ببریم می توان از چرم هورس شتر ضد آب یاد کرد. این سایت اینترنتی علاوه بر نوع ذکر شده، سایر چرم های طبیعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *