فروش سایت
خانه / چرم بزی / فروش عمده ضایعات چرم سازی

فروش عمده ضایعات چرم سازی

فروش عمده ضایعات چرم سازی در تمامی شهرهای ایران صورت می پذیرد و مشتریان بدون هیچ گونه نگرانی می توانند سفارش خرید خود را ارائه داده و در هر شهری که باشند آن را دریافت نمایند.

ضایعات چرم طبیعی چیست و چگونه حاصل می شود؟
فروش این قطعات به چه دردی می خورد؟

یک تولیدی محصولات چرمی را دیده باشید ضایعات چرم طبیعی را هم دیده اید.
ضایعات چرم در واقع قطعات و تکه های کوچک و بزرگ چرم هستند که از کناره چرم های طبیعی و حتی مصنوعی مورد استفاده برای ساخت محصولات چرمی در می آیند.
این تکه ها شکل مشخصی ندارند ولی به نسبت دارای تنوع رنگی بالا هستند.
از این قطعه های چرمی برای ساخت جاکلیدی چرمی و محصولات چند تکه چرمی همچون رومیزی و یا پادری استفاده می شود.
بعلاوه از ضایعات چرم سازی برای صیقل و تمیز کردن تیغه های دستگاه ها و ماشین های صنعتی نیز استفاده می گردد.

خریدار ضایعات چرم سازی و کسانی که در زمینه تولید محصولات جانبی از این ضایعات مشغول به فعالیت هستند امکان خرید این ضایعات را به صورت آنلاین دارند. مشخصات این ضایعات در فروشگاه های اینترنتی به صورت کامل بیان شده و خریدار می تواند در هر لحظه و با آگاهی از نوع ضایعات چرمی نسبت به خرید آنها اقدام نماید. خریدار در خرید به صورت عمده از فروشندگان ضایعات چرم سازی می تواند تخفیف ویژه خرید نیز دریافت کند و به این ترتیب محصول نهایی را با قیمت ارزان تری به بازار عرضه نماید. در ادامه با ما بمانید تا در مورد انواع ضایعات چرم و محصولات تولیدی از آنها بیشتر بدانیم.

فروش عمده ضایعات چرم سازی

خرید ضایعات چرم سازی

خرید ضایعات چرم سازی حجم ضایعات کارخانه های چرم سازی بالا است و به صورت تناژ خرید و فروش می شود.
ما با در نظر گرفتن نیاز مشتریان و مشخص بودن حداقل میزان سفارش از سوی خودمان اقدام به عرضه ضایعات چرم سازی بالاخص ضایعات چرم طبیعی می کنیم.
تولیدکنندگان محصولات چرمی چنانچه به ضایعات چرم طبیعی نیاز داشته و مایل به خرید باشند ما می توانیم نیاز شما عزیزان را با هر میزان حجمی برطرف نماییم.

 کارخانجات چرم سازی به تولید چرم های با قطعاتی در سایزهای مشخص و از قبل تعیین شده فعالیت دارند و بنابراین ضایعات چرم سازی عملاً به علت نامناسب بودن با خط تولید آنها استفاده ای برای آنها نخواهد داشت؛ در حالی که خرید این ضایعات برای تولیدکنندگان محصولات چرمی با قیمت ارزان و تبدیل آنها به محصولات با ارزش بالا می تواند سود آوری بالایی برای آنها داشته باشد.

این خریداران می توانند با تولید محصولات جانبی و بازاریابی گسترده برای آنها به یک منبع مواد اولیه ارزان قیمت دسترسی داشته باشند و بتوانند سود سرشاری به دست آورد. علاوه بر این تولید محصولات متنوع و صادرات این محصولات به کشورهای دیگر می تواند زمینه توسعه تجارت ضایعات چرمی را فراهم کند و با توجه به بالا بودن نرخ برابری ارز می تواند سود بسیار بیشتری را با صادرات نصیب خریداران ضایعات چرمی کند.

ضایعات چرم سازی چیست؟

ضایعات چرم سازی چیست؟

ضایعات برش چرم پس از بریدن اشکال مورد نظر از چرم باقی مانده اند. از این قطعات چرم به دلیل سایز کوچک نمی توان قطعات چرم قابل فروش تهیه کرد. علاوه بر این گاهی چرم دارای سوراخ  یا پارگی در وسط آن بوده و عملا چرم غیر قابل استفاده برای فروش می باشد. از آنجایی که چرم طبیعی بر خلاف چرم مصنوعی دارای اشکال و یا طرح های نامنظم است و پوست حیوان از شکل هندسی ایده آل برخوردار نیست، با وجود همه تلاش ها برای ایجاد یک شکل هندسی مناسب از این چرم، ضایعات برش این چرم ها  زیاد است به طوری که در چرم حیوانات کوچک این ضایعات به بیشتر از 20 درصد می رسد. بنابراین هرچه سطح پوست حیوان بزرگ تر و کامل تر باشد، ضایعات برش چرم کم تر خواهد بود.

ضایعات چرم در بخش مبلمان به طور کلی بین 30 تا 45 درصد است و حتی گاهی در تولید مبلمان های با سطوح بزرگ این میزان می تواند به 80% برسد. از آنجا که چرم به صورت متر مربع فروخته می شود وجود ضایعات بیشتر می تواند بر هزینه ها بیفزاید و سود را کم کند. به همین خاطر چرم های درز دار برای ساخت کالاهای چرمی ارزان تر مورد استفاده قرار می گیرند و چرم های یک دست سالمی با کیفیت در تهیه کالاهای لوکس و گران تر به کار می روند.

ضایعات حاصل از برش چرم را نمی توان در طبیعت رها کرد و امروزه با پیشرفت تجهیزات از آنها به نحو احسن استفاده می شود. به عنوان مثال می توان آنها را به چین و یا سایر کشورهای در حال توسعه صادر کرد و فروخت. در این کشورها، ضایعات برش چرم به انواع لوازم جانبی چرمی تبدیل می شوند. همچنین این ضایعات کاربران نهایی و کارگاه های کوچک چرمی فروخته می شود.

میزان ضایعات کارخانه چرم سازی به مقدار زیادی تحت تاثیر نحوه برداشتن پوست در کشتارگاه بستگی دارد. از بین بردن حرفه ای پوست از حیوان مرده، فرآیند دباغی پوست و عمل آوری آن، باعث کاهش ضایعات حاصل از برش چرم می شود. برجستگی ها، بریدگی ها، سوراخ ها و تورفتگی های قابل مشاهده در پوست باعث کاهش کیفیت پوست و در نتیجه افزایش ضایعات حاصل از برش چرم می شود.

وجود سوراخ در وسط پوست استفاده از آن را برای تولید محصولات چرمی بزرگ مانند مبل ها غیر ممکن می کند. نه تنها سوراخ ها بلکه حتی وجود شکاف ها و بریدگی ها باعث می شود پوست برای تولید چرم با کیفیت بی استفاده باشد. همچنین در صورتی که فرآیند دباغی چرم به خوبی انجام نشود و یک قسمت چرم نازک تر از بقیه قسمت ها باشد عملا چرم  برای تولید محصول یا کالای با کیفیت بالا استفاده می شود.

از ضایعات چرم سازی چه استفاده هایی می شود؟

صنعت کفش اروپا هر ساله بالغ بر 1000 میلیون جفت کفش تولید می کند که از این میزان 70 درصد از مواد چرمی با کیفیت استفاده می شود. تخمین زده شده است که در این فرآیند 100000 تن زباله چرمی ایجاد می شود که بیشتر آنها  دفن شده و یا سوزانده می شوند.

وضع قوانین جدید و افزایش نگرانی های زیست محیطی منجر به این شده که  گزینه های ذکر شده برای رهایی از ضایعات چرمی یعنی دفن یا سوزاندن آنها بسیار مشکل و پر هزینه باشد. بنابراین فکر یا ایده استفاده از این ضایعات شکل گرفت.

اکنون سوال اینجاست که از ضایعات چرم سازی چه استفاده های می‌شود؟ مشکل رهایی از ضایعات چرم منجر به ابداع ایده ها و در نتیجه ایجاد صنایع گسترده ای برای تولید محصولات کاربردی و قابل عرضه به بازار شد و توانست نیروی کار زیادی را به خود مشغول کند و سود آوری زیادی برای آنها داشته باشد.

این امر نه تنها به تولید کنندگان کفش بلکه به صنایعی از جمله مبلمان و خودرو سود خواهد رساند. در حال حاضر تلاش شده است تا مواد مفیدی از چربی زباله و ترکیبات کروم حاصل از سوزاندن زباله به دست آید. همچنین از باقی مانده حاصل از سوزاندن و یا تفاله باقی مانده پس از خروج چربی از چرم به عنوان پرکننده در آجر و بتن استفاده می شود.  البته این دو فرآیند هنوز به صورت تجاری و در سطح وسیع درنیامده اند و به نظر می رسد ابداع سایر روش های استفاده از این ضایعات روش ماندگار تری برای دوام تجارت محصولات  حاصل از ضایعات برش چرم باشد. 

با ایجاد حداقل یک فرآیند یا روند که بتوان آن را به صورت یک روش دایمی و اقتصادی برای استفاده از ضایعات چرم تبدیل کرد می توان باعث کاهش قابل توجه هزینه های دفن زباله و جلوگیری از وارد آمدن تأثیرات زیست محیطی توسط صنایعی مانند کفش سازی و یا مبلمان شد.

از دیگر مزایای تبدیل ضایعات چرمی به کالا ها و محصولات جانبی و در نتیجه دفن نکردن و نسوزاندن این ضایعات این است که گازها و مواد شیمیایی حاصل از فرآیند سوزاندن آنها وارد هوا نمی شود و به این طریق از آلودگی هوا نیز جلوگیری می شود. 

همچنین جدیدا روش های دیگری برای استفاده از این ضایعات ابداع شده است به عنوان مثال از این ضایعات در تولید سوخت های زیستی  و یا تولید ژلاتین  استفاده می شود.  

تولید محصولات چرمی کوچک مانند انواع کیف دستی و جا کلیدی و بسیاری وسایل کاربردی و زینتی دیگر نیز می تواند نمونه ای دیگر برای استفاده از این ضایعات باشد.

چرا از ضایعات چرم استفاده میشود؟

چرا از ضایعات چرم استفاده میشود؟

نیاز به گوشت منجر شده است که انسان ها اقدام به کشتار حیوانات کوچک یا بزرگ نموده و در نتیجه به صورت خواسته یا ناخواسته ما محصولی به نام چرم را در اختیار خواهیم داشت.

با توجه به ویژگی‌های بسیار خاص چرم ها برای تولید کالاها و در صنایع مختلفی مانند صنایع خودرو سازی و مبلمان، نیاز به برش این چرم ها در اندازه های مخصوص و مناسب برای این صنایع وجود دارد و در نتیجه این فرآیند ضایعات چرم حاصل خواهد شد.

ضایعات چرم در نگاه اول موادی دردسر ساز هستند درحالی که این ضایعات در واقع پتانسیل بسیار بالایی برای ایجاد شغل و تولید محصولات دیگر دارند. از ضایعات چرم نه فقط به این خاطر که دفع و سوزاندن آنها مشکل ساز است استفاده می شود بلکه با نگاهی تاملی به این ضایعات متوجه می‌شویم که وجود ضایعات خود یک پتانسیل بسیار بالا برای تولید شغل و همچنین تامین بخشی از کالاهای مورد نیاز جامعه می باشد.

بنابراین از ضایعات چرم استفاده می شود چون این ضایعات به صورت بالقوه توانایی تولید محصولات با قیمت بسیار بالاتر بیشتری را دارند.

هرچند نباید از این مسئله غافل شد که در صورت استفاده نکردن از این ضایعات در تولید محصولات و یا فرآورده های خاص، مجبور به دفن یا سوزاندن این ضایعات خواهیم بود و همین عمل مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا را به دنبال خواهد داشت.

معایب سوزاندن ضایعات چرم سازی

آلودگی محیط زیست و افزایش آلاینده ها از چالش های پیش روی زندگی انسان ها در سال‌های اخیر شده است. اگرچه ظرفیت و توان طبیعت در مورد این آلاینده ها بسیار بالا می باشد منتها با توسعه صنایع و ایجاد کارخانه‌های مختلف این ظرفیت روز به روز کمتر شده و به تدریج اکوسیستم گونه‌های جانوری و گیاهی و حتی کیفیت خاک و آب دچار مشکل های جدی می‌شود.

 از جمله این صنایع می‌توان به صنعت چرم سازی اشاره کرد. یکی از محصولات حاصل از فرآیند چرم سازی یا به اصطلاح دباغی کردن و پاکسازی چرم از ضایعات پوستی تولید ترکیبات کروم می باشد. فرایند جدا کردن ضایعات گوشتی و چربی ها از پوست نیازمند استفاده از ترکیبات خاص می‌باشد این ترکیبات همان ترکیبات کرم می‌باشند.

 پس از عملیات لایه برداری های مختلف از پوست ، این ترکیبات وارد پوست می شوند. سوزاندن ضایعات چرم باعث می شود که ترکیبات کروم وارد هوا شوند. ترکیبات کرم همانند ترکیبات سرب حاصل از سوخت ماشین ها باعث آلودگی اتمسفر زمین و کاهش لایه اوزون می شوند.

 هرچند صنایع چرم سازی نسبت به صنایع پتروشیمی و نیروگاه‌های سوخت های فسیلی میزان کمتری مواد آلاینده را تولید می کند اما باز هم در این مسئله دارای نقش هستند بنابراین ابداع راه کارها و توسعه صنایع تبدیلی برای استفاده از ضایعات چرم موجب می شود که به طور  مستقیم آلودگی هوا کاهش یابد.

خریداران ضایعات چرم سازی چه کسانی هستند؟

خریداران ضایعات چرم سازی چه کسانی هستند؟

کارخانجات چرم سازی در مراحل تولید مقدار زیادی ضایعات چرم تولید می‌کنند و برای جلو گیری از آلودگی محیط زیست این کارخانه داران ضایعات چرم را نیز خرید و فروش کرده تا برای تولید انواع محصولات مانند کیفی چرمی مورد استفاده قرار بگیرند و آسیب کمتری به محیط زیست بزنند.

با وجود پیشرفت ها در زمینه فرآوری و استفاده ضایعات چرم، این مواد در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث تولید کالاهای بسیار متنوعی شده که نسبت به بسیاری از مصنوعات چرمی کیفیت و قیمت بسیار مناسب تری دارند و علاوه بر این باعث ایجاد اشتغال فراوان در جامعه می شوند.

خریداران ضایعات چرم سازی این ضایعات را به قیمت ارزان خریداری کرده و با تهیه وسایل و ابزار آلات مناسب در سطح کوچک و کارگاهی و یا در سطح کارخانه های بزرگ تولیدی اقدام به تهیه محصولات بسیار زیبا و با ارزش فراوان می کنند. از جمله موارد کاربرد ضایعات چرم برای خریداران جهت رسیدن به اهدافی که در نظر دارند عبارت اند از:

  • جهت استفاده در تولید کیف و کفش در کارخانجات تولید این محصولات
  • جهت استفاده برای جلدهای چرمی زیبا در سر رسید و کلاسور
  • برای  تولید ورق های  تکسون
  • کاربرد ضایعات جرم سازی برای تغذیه جوجه های گوشتی به میزان حداکثر 4 درصد
  • ساخت شانه تخم مرغ، موزائیک و موکت های صداگیر
  • صیقل دادن و تمیز کردن تیغه دستگاه ها و ماشین های صنعتی

عمده فروشی ضایعات چرم سازی

در عمده فروشی ضایعات چرمی رنگ یا اندازه قطعات برش هیچ نقشی در خرید و فروش این محصولات ندارد. همچنین این ضایعات ممکن است شامل ضایعات چرم طبیعی و مصنوعی باشند. علاوه بر این ضایعات ممکن از تکه های بزرگ یا کوچک تشکیل شده باشند.

 در خرید عمده این محصولات هیچ کدام از این مسائل مطرح نیست و معیار برای خرید و فروش این محصولات فقط وزن یا به عبارتی تناژ می باشد.

 عمده فروشی ضایعات چرم در سراسر ایران انجام می‌شود و حمل و نقل با استفاده از خودروهای ویژه انجام می گیرد؛ زیرا هنوز این چرم ها دارای رطوبت بالا و چربی زیادی هستند و بنابراین باید با احتیاط و با استفاده از وسایل نقلیه مناسب آنها را جابجا کرد تا باعث آلودگی جاده ها و محیط زیست نشوند.

فروش ضایعات چرم به صورت عمده می تواند دارای امتیازات ویژه ای برای خریدار باشد به این ترتیب که با خرید تناژهای بالا در این خریدها، قطعا قطعات بزرگ چرم نیز وجود خواهند داشت مه در تهیه محصولات بزرگ تر می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

مرکز فروش عمده ضایعات چرم

مرکز فروش عمده ضایعات چرم

خریداران ضایعات چرم همیشه به دنبال تهیه این محصولات در تناژ بالا بوده و ترجیحا ارگ درصد بیشتری از ضایعات در قطعات بزرگتری برش خورده باشند برای آنها مقبول تر است.

از طرفی این خریداران چون در زمینه تولید محصولاتی مانند کیف یا کفش و سایر محصولات جانبی فعالیت دارند برای تامین مواد اولیه مورد استفاده خود یعنی ضایعات چرم در کارگاه یا کارخانه به یک منبع و مرکز فروش عمده نیاز دارند که بتواند در هر لحظه احتیاجات آنها به مواد اولیه را تأمین کند.

یک مرکز فروش عمده ضایعات چرم که از ظرفیت و پتانسیل بالایی برای تولید چرم و به دنبال آن تولید ضایعات چرم برخوردار باشد می تواند یک گزینه بسیار مناسب و ایده آل برای خریداران ضایعات چرم باشد.

در بازار ضایعات چرم همیشه مشتریانی وجود دارند که به دنبال خرید این محصول هستند وجود یک مرکز فروش عمده که همیشه بتواند احتیاجات آنها را تامین کند و همچنین از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد برای آنها بسیار با اهمیت است و می توان خواسته های آنها را تامین کند.

تماس و ارتباط با این مراکز بسیار آسان بوده و به راحتی می توان محصول مورد نظر را سفارش و در مکان مورد نظر دریافت کرد.

مطلب پیشنهادی

عرضه مستقیم کیف چرم عابر بانک

کیف چرم عابر بانک یا همان جاکارتی معروف خودمان، مدل های مختلفی به لحاط جنس دارد. این مرکز به صورت مستقیم تولید کننده و عرضه کننده انواع این کیف چرمی می باشد. وق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *