فروش سایت
خانه / چرم بزی / صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه

صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه

خام ایران به روسیه را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا می دانستید که ایران یکی از بزرگترین کشورهای خام فروشی در دنیا است؟ برای دسترسی به عرضه کنندگان چرم طبیعی بزی در فضای اینترنت جستجو کنید.

اگر به دسته بندی انواع چرم خام بپردازیم، چرم بزی یکی از رایج ترین چرم های خام ساخت ایران می باشد. در این مقاله منظور ما از چرم بزی خام موارد زیر می باشد؛

 • چرم وت بلو
 • پوست چرم سالامبور
 • کراسست چرم بزی

همه این موارد عموما در حجم بالا خرید و برای صادرات به روسیه، ترکیه، تایلند، عراق، امارات و کشورهای اروپایی استفاده می شود.

این حجم از صادرات باعث ارز آوری بسیار بالا برای کشور بوده و سهم خود را از بازارهای جهانی دارد.

چرم بزی یک محصول بسیار با كيفيت است که با ضخامت مناسب؛ برای ساخت انواع محصولات چرمی مانند کیف، کمربند و… مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع چرم تراکم کمتری نسبت به چرم گاوی داشته و مقاومت خوبی دارد و می توان آن را به راحتی از انواع دیگر چرم شناسایی نمود. این چرم بسیار سبک و انعطاف پذیر بوده و می توان آن را به صورت خشک و نرم فرآوری نموده و استفاده کرد.

چرم های خشک بیشتر مناسب تولید انواع کیف و کفش و… بوده و انواع نرم نیز بسیار مناسب برای تولید انواع لباس، کت و… می باشد که می توان انواع محصولات تولیدی از چرم را در اینترنت مشاهده کرد.

صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه

صادرات چرم بزی

چرم بزی در ایران بخصوص در شهر مشهد به میزان بالایی قابل تولید می باشد.
امروزه هر کس که قصد صادرات چرم بزی خام یا فینیش شده را داشته باشد حتما به جستجو در اینترنت جهت یافتن بهترین مراکز تولیدی و عرضه کننده می پردازد چرا که می داند یک شرکت بزرگ که فکر صادرات چرم بزی و برند شدن را در سر دارد حتما در این شاهراه بزرگ (گوگل) جایی برای خود باز کرده است!

چرم بزی خام ایران بصورت پوست چرم سالامبور، وت بلو چرم و کراست چرم بزی به فروش می رسد.
امکان صادرات چرم بز فینیش و دباغی شده نیز وجود دارد.
سایر چرم ها هم همانند چرم طبیعی گاوی، چرم خام شتر و چرم گوسفندی نیز آماده ی عرضه جهت فروش در بازارهای داخلی و خارجی می باشد.

هر نوع چرم ویژگی های مخصوص به خود را دارد که آن را مناسب ساخت نوع خاصی از لوازم و مصارف می کند؛ بنابراین صنایع به انواع متفاوتی از چرم ها نیازمند می باشند.

این چرم ها با درجه های یک، دو، سه و چهار عرضه می گردند.

از آن جایی که انواع چرم ایران به عنوان یک کالای بسیار پر مصرف در ساخت لوازم و کالاهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد پس همیشه بازار خرید بسیار مناسبی برای آن در سطح کشور و جهان وجود داشته و یک سرمایه گذاری مناسب محسوب می شود.

وضعیت صادرات چرم خام ایران

در بیان وضعیت صادرات چرم ایران به دیگر کشورها، دو دیدگاه وجود دارد؛

 • دیدگاه نخست: عده ای معتقد اند صادرات چرم خام ایران، به نوعی خام فروشی بحساب می آید که این مسئله به سود کشور نبوده و هدر رفت سرمایه است.
 • دیدگاه دوم: اما برخی دیگر از افراد معتقد اند اگر هر ماده ای حداقل 4 در صد فرآوری شود، آن ماده دیگر ماده خام محسوب نمی شود بنابراین صادرات وت بلو و سالامبور خام فروشی بحساب نمی آید.

فارغ از این موضوع چیزی که اهمیت دارد و مهم است کاهش صادرات چرم خام ایران و حتی محصولات چرمی است. آمارها نشان می دهد که در نیمه نخست سال 1397، صادرات چرم ایران به کشورهای ژاپن، هنگ کنگ، ترکمنستان، هند، امارات، آذربایجان، تایوان و تایلند، چه به لحاظ ارزی و چه به لحاظ وزنی با کاهش همراه بوده است.

در بحث صادرات دو پارامتر اهمیت زیادی دارند؛

 • سورت چرم
 • قیمت هر پا چرم بزی

چرم اغلب به صورت خام خریداران بیشتری دارد چون امکان تغییرات بیشتر و اساسی تری داشته و شرکت ها می توانند به راحتی تنوع مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کنند، همین طور چرم خام قابلیت شکل پذیری و تغییر پذیری بیشتری نسبت به انواع کار شده داشته و قیمت مناسب تری نیز دارد.

صادرات محصولات چرمی نیز در کنار چرم خام بسیار پر رونق بوده و طرفداران بسیاری دارد و می توان گفت كالاهاي چرمين جزو زیباترین و جذاب ترین محصولات دنیای مد و فشن می باشند که توسط افراد بسیار خاص و لاكچري مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت هر پا چرم بزی خام در بازار

نوسانات ارزی بر روی همه چیز تاثیر گذاشته حتی قیمت هر پا چرم بزی خام.
در بازار تهران انواع چرم بزی خام از پایی 3500 تا 9000 به فروش می رسد.
که از چرم ارزان تر به عنوان آستری استفاده می شود.
توجه داشته باشید که قیمت ها بر حسب میزان سفارش متعادل تر خواهند شد.

منبع: چرم رادمان

صادرات کیف چرم، کفش چرم و انواع محصولات تولیدی دیگر نیز با قیمت به روز انجام می گیرد، ایران از جمله کشورهایی است که سهم بزرگی از تولیدات انواع محصولات چرمی داشته و يكي از بهترین انواع کفش و کیف ساخته سده از چرم را به تولید می رساند که باعث پدید آمدن برند های بسیار متنوع با محصولاتی درجه یک در این زمینه بوده است.

اطلاعاتی درباره چرم بزی صادراتی

اطلاعاتی درباره چرم بزی صادراتی

چرم های طبیعی در چند بخش دسته بندی می شوند از جمله:

 • چرم سبک: مانند چرم بزی
 • چرم نیمه سنگین: مانند چرم گوسفندی
 • چرم سنگین: مانند چرم گاوی

که در حالت کلی انواع چرم سنگین گران تر از انواع سبک می باشد که در نتيجه چرم بزی قیمت پایین تری خواهد داشت، عمده ترین تفاوت میان این دو چرم یعنی چرم گاوی و بزی در سه عنصر:

 • نرمی
 • درشتی بافت 
 • ضخامت

خلاصه می شود.

چرم بزی بسته به نوع دباغی که روی آن انجام می شود، حالت نرمی و لطافت خود را حفظ کرده و انعطاف پذیری مشخصی دارد که مهم ترین راه تشخیص این چرم محسوب می شود، این چرم نرم بسیار مناسب برای دوخت انواع دستکش، کیف و انواع محصولات چرمی زنانه سبك مانند کیف های مجلسی، کت ها و پالتوها و… می باشد.

مشخصه دوم این چرم را می توان وجود برآمدگی ها و برجستگی های ریز بر روی سطح آن دانست.

چرم بزی صادراتی از میان بهترین نمونه های موجود در بازار انتخاب و سورت می شود که در بهترین وضعیت ممکن و در کارگاه ها و کارخانه جات دباغی توسط ماشین آلات به روز دباغی و آماده سازی و طبق استانداردهای بین المللی آماده می شوند.

هرچه اندازه چرم بزرگ پا تر باشد مقرون به صرفه تر بوده و دور ریز کمتری در صنایع مختلف دارد پس مقرون به صرفه تر است.

چرم های بزی و تمامی انواع چرم با درجه کیفیت متفاوتی عرضه می شوند که هر درجه کیفی مناسب برای یکی از صنایع بوده و بر اساس آن نیز طبقه بندی و قيمت گذاري می شود، تولیدی های برند اصولا از انواع بسیار با کیفیت چرم ها استفاده می کنند.

مشخصات کلی محصولات چرمی ایران

چرم طبیعی را تولید کنندگان گوناگون فعالي در این زمینه از تمامی استان های کشور توليد می نمایند که طیف قیمت بسیار وسیع و متفاوتی را شامل مي شوند، این محصولات به طور مداوم در سراسر کشور توزیع شده و به خارج از كشور نيز صادر می شوند.

محصولات چرمی ایرانی با بهترین کیفیت ممکن تولید می شوند زیرا که سابقه این هنر در ایران به زمان های بسیار دور و از قدیم الایام می رسد، می توان گفت که چرم به عنوان یکی از کهن ترین انواع اجناس و متریال که برای تهیه انواع لباس و محصولات رزمی مانند قبضه شمشیر، جا تیری و… استفاده می شده مطرح بوده است که تا کنون نیز کاربری خود را حفظ کرده و همچنان می توان از آن برای تهیه بهترین و زیباترین وسایل استفاده کرد.

چرم به علت دوام و انعطاف پذیری و همین طور جنس خود که با مرور زمان نه تنها کیفیت خود را از دست نداده بلکه بهتر و پخته تر نیز می شود، همچنان برای تولید انواع کت و کاپشن، انواع وسایل تزئینی و حتی لوازم منزل مورد استفاده قرار گرفته و جزو بهترين گزينه ها مي باشد.

 کالاهای تولید شده از چرم بزی زيبايي منحصر به فرد و خاصي دارند و به نسبت انواع چرم دیگر قیمت مناسب تری داشته و اقشار بیشتری از جامعه می توانند از محصولات تولیدی از این چرم استفاده کنند.

می توان فروشگاه های متعددی را در بازار و در اینترنت مشاهده کرد که به فروش انواع کالاهای ساخته شده و چرمین می پردازند، حتی کالاهایی که بسيار جدید مي باشند مانند انواع کاور گوشی، کاور هندزفری و انواع کیف لپ تاپ و… . هر روز مردم بیشتر به اهمیت و ارزش این ماده طبیعی پی برده و روز به روز به خریداران آن اضافه می شود.

می توان جدیدترین و بدیع ترین طرح ها را با چرم تهیه كرده و از زیبایی دائمی و همین طور مزایای داشتن یک کالای چرمی لاکچری بهره مند شد. نماینده فروش محصولات چرمی و چرم خام را می توان در سراسر کشور دید كه هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی به فعالیت می پردازند. چرم همیشه سهم خود را ار بازار داشته و خواهد داشت.

شناخت کشور های وارد کننده چرم ایران

شناخت کشور های وارد کننده چرم ایران همانطور که گفتیم به دلیل ارزش بالایی که چرم در تولید کالاهای مختلف دارد؛ خریداران بسیاری از سراسر کشور و جهان خواهان آن مي باشند، از کشورهای اروپايي و خاور دور گرفته تا کشورهای همسایه از عمده ترین خریداران چرم مرغوب ایرانی می باشند. بازار این کالا بسیار پر رونق بوده و برای خرید و فروش و همینطور در صادرات سود بسیار بالایی دارد.

چرم به عنوان کالایی که در این اوضاع تحریم و وضعیت خراب اقتصادی می تواند چرخ های صنایع کشور را به حرکت درآورده و روند رو به رشدی داشته باشد بسيار مورد توجه مي باشد، فروشگاه های چرم و کارخانه جات تولید کننده محصولات چرمی از بزرگترین مصرف کنندگان این محصول در کشور و جهان می باشند که برند های بسیار معروف جهانی نیز در میان آن ها وجود دارند.

این کشورهای ثالث این محصول را در تناژ بالا و به صورت عمده خریداری کرده و برای تولید محصولات متفاوتی مصرف می کنند، این محصولات با کیفیت با قیمت های تقریبا بسیار بالایی به فروش می رسند، کشور هایی مانند ترکیه، چین و هند از بزرگ ترین خریداران چرم ایرانی می باشند و ایتالیا نیز یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و وارد کنندگان این محصول در جهان می باشد که این کشورها از توليد كنندگان و مبدا مد به حساب می آیند که محصولات خود را در سراسر جهان به فروش می رسانند.

بهترین منبع برای خرید محصولات چرمی و انواع چرم خام و دباغی شده نمایندگی های فعال می باشد. خرید از مراکز فروش عمده به صورت عرضه مستقیم بهترین نوع خرید می باشد، محصولات این نمایندگی ها تضمین شده از نظر کیفیت و اعتبار، دارای تمامی  مجوزها و تاییدیه ها می باشد. می توان این محصول را با مناسب ترین قیمت ممکن از این مراکز خریداری نمود.

اطلاعاتی درباره وضعیت صادراتی چرم ایران

بر اساس آمارهای جدید و گزارش های تحلیلی منتشر شده توسط سازمان توسعه و تجارت از صادرات این کالا می توان گفت که ایران در رده بزرگ ترین صادرکنندگان محصولات خام چرمی سبک بوده و جایگاه بسیار مناسبی را به خود اختصاص داده است.

از مهم ترین مشکلات موجود در برابر صادرات بیشتر این کالا می توان به پایین بودن احتمالی کیفیت پوست و مواد منتج از آن اشاره کرد که با سرمایه گذاری بهينه در این زمینه و تامین کمبودهای لازم در آینده می توان شاهد چند برابر شدن این صادرات بود.

همین طور با تغییرات عمده در این صنعت می توان شاهد پیشرفت و افزایش انواع محصولات تولیدی از چرم در کارگاه ها وکارخانه جات داخل کشور و همین طور صادرات بیش از پیش آن ها و ارز آوری بیشتر به کشور بود. با تقویت در قسمت طراحی مناسب در مصنوعات چرمی و پر کردن ظرفیت های خالی موجود می توان شاهد ساخت انواع کارخانه جات تولیدی برای چرم سنگین نیز بود.

می توان اطلاعات تکمیلی بیشتر را به صورت به روز از خبر گزاری ها و سایت های آماری در این باره به دست آورد.

دلیل محبوبیت انواع چرم ایران

دلیل محبوبیت انواع چرم ایران چرم ایران به دلیل کیفیت بالایی که دارد، تنوع رنگی و درجه بندی های مختلف در سطح بازار جهانی محبوبيت بالایی دارد. از دیگر دلایل محبوبيت چرم ایران اين است که محصولات تولید شده از چرم هاي ايراني انعطاف پذیری بالایی داشته و در صنعت پوشاک با هر لباسی از هر نوع پارچه قابلیت ست شدن را خواهد داشت. 

دوام بالای چرم ایرانی باعث شده تا عمر طولانی تری نسبت به دیگر متريال ها داشته و هیچگاه از مد نیفتاده و محصولات تولیدی از آن بسيار با کیفیت خواهند بود. نوع دباغی چرم ایرانی به گونه ای است که هیچ آسیبی به محیط زیست نزده و از مواد طبیعی برای رنگ دهی چرم استفاده می شود که این یک امتیاز بزرگ برای خريداران آن محسوب می شود، افرادی که دغدغه های زیست محیطی دارند نيز می توانند به راحتي از این محصولات استفاده کنند. صادرات بهترین چرم ایران مختص به چرم گاوی و به اصطلاح سنگین می باشد، زیرا کاملا ضخیم و منعطف بوده و در وزن های مختلف تولید شده و کاربرد بالایی در آب و هوای بسیار سرد دارد. 

نحوه قیمت گذای بر روی چرم بزی صادراتی

کیفیت پوست و مواد استفاده شده در دباغی یکی از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری اجناس چرمی است، ژرفی پوست حیوانی که چرم از آن به دست آمده و عمليات تکمیلی بر روی چرم مي تواند بر زیبایی، دوام و کیفیت آن تاثير داشته و اندازه سورت بندی چرم، اندازه تکه چرم، نوع حیوانی که چرم از پوست آن تهیه شده مانند بز، گوسفند و شتر و… نيز در اين امر موثر است.

فساد، جای زخم، برش، جای بیماری بر روی پست نیز عوامل مهم و تاثیر گذار هستند، که باعث درجه بندی پوست و چرم و قيمت گذاري نهايي خواهد شد.

امروزه بازار فروش چرم مانند دیگر اجناس در داخل کشور دچار نوسانات زیادی شده است، این نوسانات تا حدی به قیمت ارز در کشور ایران بستگی دارد. اما صادرات چرم می تواند با سود دهی بالایی یک منبع بسیار مناسب برای ارز آوری باشد و تمامی کارشناسان، اعتقاد دارند که بازار چرم ایران کاملا بکر بوده و قابلیت بسیار بالایی برای افزایش کاربری و پیشرفت دارد.

راهنمای صادرات چرم بزی خام از ایران به روسیه

راهنمای صادرات چرم بزی خام از ایران به روسیه کشور روسیه به عنوان یک کشور با آب و هوای بسیار سرد یکی از عمده ترین مصرف کنندگان محصولات چرمی و همینطور صادرات پشم گوسفندی می باشد، این کشور با وسعت بسیار بزرگ، یک بازار بسیار پر سود برای انواع محصولات توليدي می باشد که به دلیل نزدیکی از لحاظ جغرافیایی و روابط بسیار نزدیکش با کشور دارای خط واردات و صادرات بزرگی با ایران می باشد.

صادرات بازاری است که باید حتما با اطلاعات کافی و هدف مشخص وارد آن شد وگرنه ممکن است به جای سود دهی دچار ضرر و زیان جبران ناپذیر شد از این رو بهترین راه آغاز صادرات به این کشور یاری جستن از یک شرکت با سابقه و آشنا از تمامی قوانین و همین طور استانداردها و شرایط ممکن می باشد، این مجموعه به عنوان یک شرکت واردات و صادرات با سابقه در تمامی عرصه های بین المللی از جمله چرم و با دارا بودن اطلاعات کافی و مهم در این زمینه می تواند بزرگ ترین حامی شما در شروع فعالیت صادراتی در حیطه چرم باشد.

کارشناسان حرفه ای ما در این زمینه به صورت شبانه ورزی آماده همکاری و ارائه هر گونه مشاوره در رابطه صادرات انواع چرم بزی به روسیه می باشندريال در صورت نیاز باما در تماس بوده و از مزایای یک بازرگانی پر سود بهره مند شوید.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط