فروش سایت
خانه / رادمان / صادرات پوست چرم سالامبور

صادرات پوست چرم سالامبور

وضعیت صادرات پوست چرم سالامبور ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ شرایط صادرات سالامبور را چه طور می بینید؟ آیا از عوارض، سود، ممنوعیت، شرایط و نحوه صادرات سالامبور آشنایی کامل و جامع دارید؟

پیش از آنکه بخواهیم در رابطه با جزئیات مربوط به صادرات سالامبور صحبت کنیم باید بدانیم که چرم سالامبور چیست و چه موارد مصرفی دارد.

پوست چرم سالامبور چیست؟

پوست خام دام هایی نظیر بز، گاو، گوسفند، شتر، شترمرغ و … پس ذبح، آمادگی بسیاری برای فساد دارند و اگر به آنها توجه نشود ممکن است در کمتر از یک روز فاسد شوند. از همین روی در کارخانه مراحلی طی می گردد تا پوست خام به چرم نهایی که کاملا فساد ناپذیر است تبدیل شود.

پس از عبور از چند مرحله اولیه، پوست ها را وارد حوضچه هایی می کنند که مملو از انواع اسید و نمک است. پوست ها بایستی چندین ساعت در این محلول خیسانده شوند سپس برای خشک شدن آنها را خارج می کنند.

این پوست بدون پشم و موی سفید رنگی که با آن روبرو هستیم در اصطلاح صنعت چرمسازی، سالامبور نامیده می شود.

پوست چرم سالامبور

انواع سالامبور

سالامبور سبک

  • سالامبور سبک بزی
  • سالامبور سبک گوسفندی

چرم سالامبور

سالامبور سنگین

  • سالامبور گاوی
  • سالامبور شتری

عوارض صادرات سالامبور

یکی از مشکلاتی که صنعت چرمسازی در کشور ما با آن روبرو است تخصیص عوارض صادرات سالامبور و وتبلو است. اقدامی که موجب تعطیلی تعداد قابل توجهی از واحد های تولیدی گشته و سبب شده تا برخی دیگر از کارخانه ها هم با حداقل توان خود کار کنند.
عوارض صادراتی علاوه بر سالامبور به پوست خام سبک و وت بلو نیز تعلق می گیرد.

سود صادرات سالامبور

صادرات پوست چرم سالامبور بدون سود نیست ولی اگر این ماده خام، به چرم نهایی یا فینیش شده تبدیل شود می تواند تا 5 برابر برای صنعت چرم سازی کشور سود آور باشد.
به گفته رییس انجمن صنعت چرم ایران، صادرات سالامبور چیزی بالغ بر 45 میلیون دلار ارز آوری دارد. در حالیکه تبدیل شدن آن به چرم فینیش و محصول چرمی به ترتیب 210 و 800 میلیون دلار سود را وارد صنعت چرم کشور خواهد نمود.

سود صادرات سالامبور

ممنوعیت صادرات سالامبور

در طی چندین سال گذشته، صادرات برخی از محصولات تولید شده در ایران ممنوع و صادرات برخی دیگر با عوارض بالا همراه بود.اگر چه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد بود در برخی از کالاها می شود به جای ممنوعیت صادرات، عوارض دریافت شود، اما عده ای از فعالان بخش صادرات، معتقدند دریافت عوارض بالا از صادرکنندگان هیچگونه تفاوتی با ممنوعیت صادرات ندارد.
برای مثال در طی 3 سال 1391 تا 1394 خورشیدی، وضع عوارض بالا برای سالامبور، موجب کاهش 50 در صدی صادرات چرم سالامبور گشته بود.

ممنوعیت صادرات سالامبور

شرایط و نحوه صادرات سالامبور

در حال حاضر صادرات پوست چرم سالامبور تمامی حیوانات اعم از بز، گاو، گوسفند، شتر و شترمرغ با پرداخت عوارض امکان پذیر می باشد.
نحوه صادرات و شرایط صادرات سالامبور بر عهده صادرکننده و شرکت های صادراتی می باشد.

منبع: چرم رادمان

 

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید چرم خام طبیعی در تهران

در شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، میزان تولید، خرید و فروش چرم خام طبیعی بسیار بالا است ولی با این حال برخی از فروشندگان و دوزندگان محصولات چرمی از مشهد و تبر