فروش سایت
خانه / چرم شتری / تولید کننده چرم طبیعی شتری در ایران

تولید کننده چرم طبیعی شتری در ایران

اصلی ترین مرکز تولید کننده چرم طبیعی شتری در ایران را می توان شهر مشهد دانست که عمده خریداران کشور چرم شتری مورد نیازشان را از این خطه تهیه می نمایند.

معمولا رسم بر آن است که وقتی شخصی قصد خرید عمده یک کالای بخصوص را دارد سعی می کند آن را از محل اصلی تولید آن محصول خریداری نماید زیرا در این حالت وی هم به قیمت مناسب دسترسی پیدا می کند و هم با شرایط بهتری می تواند آن را در اختیار داشته باشد.

چرم طبیعی شتری هم از این قاعده مستثنی نیست. بررسی های انجام شده نشان می دهد که چرم طبیعی شتر به طور ویژه و خاص در شهر مشهد تولید می گردد و شمار کارخانه هایی که در مشهد به تولید انبوه چرم شتر مبادرت دارند به مراتب بیشتر از مراکز سازنده این چرم دباغی شده در سایر شهرهای ایران است. اگر خواسته باشیم یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده چرم طبیعی شتری در ایران را نام ببریم می توانیم کارخانه آفتاب مشهد را نام ببریم که بسیاری از تولیدی ها و مغازه های بزرگ شهرهای کشور بخصوص تهران، چرم شتری خود را از این کارخانه خریداری می کنند.

ویژگی چرم طبیعی شتری کارخانه آفتاب مشهد از ویژگی های بارز و مهم چرم طبیعی شتری کارخانه آفتاب مشهد می توان به ضخامت بالا، تنوع رنگ و چاپ عالی، کیفیت ممتاز و ضد آب بودن رویه چرم های هورس اشاره کرد. این چرم هم برای دوخت کیف و هم برای ساخت کفش عالی است درحالیکه چرم های شتری معمولی به دلیل نازک بودن فقط مناسب تولید کیف هستند. در فیلم زیر می توان ضد آب بودن چرم شتری کارخانه آفتاب مشهد را مشاهده کرد.

خرید عمده چرم طبیعی شتری تولید مشهد از فروشنده و یا مراکز پخش شهر محل تولید موجب دستیابی به قیمت مناسب هم می شود. اجازه دهید مثالی بزنیم.

فرض کنید یک مغازه دار مقدار مشخصی چرم شتر را بدون احتساب تخفیف داده شده به وی به قیمت A واحد خریداری می کند. اگر شما بخواهید چرم شتر را از وی بخرید او این چرم را به قیمت A+B واحد به شما می فروشد و شما اگر خودتان فروشنده باشید باید آن را به میزان A+B+C به مشتری تان بدهید. در اینصورت قیمت نهایی محصول به میزان B+C واحد بالاتر خواهد رفت ولی اگر شما مستقیما چرم تان را از تولید کننده و یا فروشنده اصلی خریداری کنید حتی با احتساب هزینه باربری باز هم قیمت خرید برای شما به مراتب کمتر از A+B خواهد بود. در این حالت می توانید هنگام فروش چرم به مشتری سود بیشتری را کسب کنید و این مقدار سود بیشتر در شرایط اقتصادی فعلی می تواند برای هر فروشنده ای بسیار ازشمند باشد.

منبع: چرم رادمان

قیمت چرم طبیعی در ایران با توجه به شرایط خاصی متغیر می شوند. این‌ ویژگی ها در واقع بر اصل بودن و یا کیفیت این چرم تاثیر زیادی دارد. 

تولید کننده چرم طبیعی شتری در ایران

مطالب مفید در مورد انواع چرم طبیعی

مطالب مفید در مورد انواع چرم طبیعی

چرم طبیعی از پوست حیوانات تولید می شود. این پوست در فرایند دباغی به یک محصول با دوام و قابل انعطاف به اسم چرم تبدیل شده که استفاده های گوناگونی دارد. 

چرم طبیعی از پوست حیواناتی نظیر گاو میش، گوسفند، بز، مار، شتر و غیره به بدست می آیند که بر اساس جنس پوستی که استفاده شده، میزان وزن و قیمت آن نیز تغییر می کند. معمولا از نظر وزنی چرم طبیعی به سه دسته سنگین، نیمه سنگین، سبک تقسیم بندی می شوند. 

 • چرم طبیعی سبک: از پوست بز و گوسفند تهیه شده بیشتر برای کیف، و یا پالتو از آن استفاده می کنند. ضخامت این چرم بسیار کم بوده و دارای نرمی بیشتری است. 
 • چرم سنگین : از پوست گاو و گاو میش تولید شده و وزن و ضخامت بسیار بالایی نیز دارد. کاربرد این نوع چرم بیشتر برای کفش و کمربند و گاهی تسمه صنعتی می باشد. این چرم مقاومت بسیار خوبی دارد و گران تر نیز است. 
 • چرم نیمه سنگین: این چرم کاملا نایاب است. و بسیار گران قیمت می باشد. از پوست مار، آهو، کروکودیل  ساخته شده است. ضخامت این چرم بنا به پوست استفاده شده آن کاملا متفاوت است. 

چرم طبیعی کاملا زیبا دارای انعطاف بالایی نیز هستند. اولین شهری که اقدام به دباغی و تولید چرم در ایران نمود، همدان بود. بعد از تبریز به عنوان دومین شهر تولید چرم طبیعی ایران بود. چرم طبیعی اصفهان نیز یکی‌ دیگر از چرم های صادراتی و مشهور ایران به شمار می آید. بعد از آن تکنولوژی چرم سازی مدرن به مشهد نیز پایه گذاری شد. این چرخه تا به حال ۶ هزار کارخانه تولید چرم طبیعی در ایران دایر شده که هر کدام داری برند و کیفیت مخصوص به خود هستند. 

در واقع چرم طبیعی از گذشته های دور جزیی از پر استفاده ترین محصولات در بین انسان بوده است. بسیار از صاحبان مد از چرم طبیعی بیشترین استفاده را در طراحی کفش چرم طبیعی و یا کیف چرم و کت چرم انجام می دهند. 

مشخصات ظاهری چرم طبیعی

چرم طبیعی دارای ویژگی هایی می باشد که آن را با چرم های مصنوعی متمایز می کند. این ویژگی های در واقع راهی برای تشخیص چرم مصنوعی با چرم طبیعی می باشد. مزایای چرم طبیعی عبارت اند از: 

 • چرم طبیعی دارای انعطاف بسیار بالایی است، و با لمس آن می توانید این نرمی و انعطاف را کاملا حس کنید. بر روی چرم طبیعی یک سری طرح هایی وجود دارد که کاملا از خود چرم می باشد و غیر تکراری است. با چشم نمی توان این طرح ها را دنبال کرد. 
 • پشت چرم طبیعی معمولا پرز مانند است. هیچ نوع نخ های رشته ای سفید رنگ در آن وجود نخواهد داشت. ضخامت چرم طبیعی کاملا زیاد است. چرم طبیعی اگر در مقابل حرارت قرار بگیرد هیچ گونه سوختگی  در آن ندارد و بوی ناشی از سوختگی آن مثل سوختن پوست می باشد. بوی چرم طبیعی کاملا خاص می باشد. اگر آب بر روی چرم طبیعی ریخته شود کاملا جذب آن می شود. 
 • قیمت چرم طبیعی گران تر است. زیرا از پوست حیوانات درست شده و زمان زیادی برای تولید آن صرف شده است. دوام چرم طبیعی کاملا بالا بوده و طی سالیان دراز اگر به خوبی از آن استفاده شود، دچار خرابی و پارگی، پوسته پوسته شدن نخواهد شد. 
 • چرم طبیعی هنگام فشار دادن کاملا مانند پوست جمع شده و به حالت قبلی خود باز می گردد. برش های لب چرم های طبیعی کاملا قابل مشاهده هستند و یکی از معیار های چرم طبیعی می باشد.
 • زمانی که نور به چرم طبیعی بخورد به شکل یکسانی آن را بازتاب نمیدهد. بعضی از قسمت های آن دارای نور روشن تر و بعضی از قسمت های آن دارای تیرگی بیشتری است. 
 • چرم طبیعی معمولا دارای وزن بالایی است، اما رنگ آن هیچ ملاکی برای تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن آن نیست. چرم های طبیعی نیز در تمامی رنگ ها تولید می شوند. 
 • چرم طبیعی خاصیت ارتجاعی ندارد، یعنی اگر آن  بکشید کش نخواهد آمد و کاملا ثابت خواهد ماند. اگر چرم طبیعی را کمی تا کنیم باعث میشود که قسمت تا خورده تغییر رنگ دهد و کمی روشن تر شود. معمولا آستر داخلی چرم ها حالت های جیر مانند دارد و هیچ نوع پارچه ای در داخل چرم استفاده نمی شود. چرم های طبیعی دارای شناسنامه هستند و هنگام خرید آن شناسنامه آن ها به عنوان اصالت کالا به خریدار داده شد. در این شناسنامه کد کالا، نوع پوست و چرم استفاده شده مشخص می گردد. 

ضخامت چرم طبیعی به صورت یکسان در تمامی قسمت های آن پخش نشده است. هر قسمت دارای ضخامت کم و بیشتری است. هنگام لمس آن می توانید به راحتی متوجه این قسمت بشوید. بافت چرم کاملا متراکم بوده و جنس خاصی دارند. هنگام برش خوردن قسمتی از چرم طبیعی می توان این بافت الیاف را مشاهده کرد. 

دسته بندی چرم طبیعی در ایران

دسته بندی چرم طبیعی در ایران

چرم ایران از نظر جنسی به چرم گاوی و شتری و گوسفندی تقسیم بندی می شوند. این نوع از چرم ها دارای کاربرد هایی مختلفی هستند. یک سری چرم دیگر نیز وجود دارد که از پوست حیوانات کمیاب تولید می شود و بیشتر برای مصارف کالاهای لوکس است و بسیار گران قیمت هستند. 

 • چرم گوسفندی: در واقع به عنوان بره نیز نامیده می شود. سطح چرم گوسفندی بسیار صاف است و هیچ گونه رگه های درشتی ندارد. وزن این چرم بسیار سبک است و رخ زیبایی نیز دارد. چرم گوسفندی ، دارای روزانه های تو خالی است . این ویژگی در پوست گوسفند می باشد. باعث می شود که در تابستان خنک و‌ در زمستان گرم باشد. مصارف استفاده شده از این چرم برای کفش، کت، شلوار، کیف می باشد. 
 • چرم تمساح یکی از چرم های لوکس و گران قیمت و بسیار نایاب است. این چرم  طرح های زیبایی روی خود  دارد و ضخامت این چرم بسیار پایین است و کاملا نرم و انعطاف پذیر می باشد. این چرم بیشتر برای استفاده در کیف و کفش های چرم بکار می رود. 

مزایای رونق استفاده از چرم طبیعی

از گذشته تا امروز چرم در بسیاری از جوامع استفاده می شود. چرم برای تولید لباس و وسایل از قدیم رواج داشته است. امروز با وجود صنعت مد، استفاده از چرم بسیار پر رونق شده. 

چرم به دلیل زیبایی و مقاومت بالایی که دارد کاربرد هایی زیادی داشته حتی به عنوان دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود. مثلا چرم برای مبل در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند. 

حتی از چرم برای دیوار کوب نیز استفاده می شود که جلوی ای زیبا به خانه می دهد بعضی از تایل های چرمی نیز وجود دارند که هم برای سقف و هم برای دیوار از آنها استفاده می کنند.

این کاربرد بالا، باعث شده تا چرم در طرح و رنگ های مختلفی توسط شرکت ها و برند های متفاوتی تولید شود. هر کدام از این برند ها دارای کیفیت و قیمت خاصی نیز هستند. 

استفاده از چرم دارایی مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم. 

 • همیشه مد بودن چرم: چرم برعکس دیگر الیاف های طبیعی هیچگاه از مد خارج نمی‌شود بلکه بسیاری از صاحبان صنعت حد هر ساله طرح های زیادی از اجناس چرمی را به بازار عرضه می کنند. این امر باعث افزایش تولید چرم در سطح جهان شده است. 
 • جذابیت چرم: چرم به طور طبیعی دارای یک اصالت و زیبایی خاصی است. معمولا چرم ها دارای رنگ طبیعی خاصی هستند. البته ناگفته نماند که چرم های طبیعی در رنگ های فانتزی نیز تولید می شوند که این تنوع رنگی باعث جذابیت محصولات چرمی شده است. 
 • مقاومت چرم: چرم به دلیل انعطاف پذیری که دارد همیشه، سالم خواهد ماند و هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد. البته باید توجه کرد که حتما چرم ها را با بهترین روش ممکن نگهداری کرد. زیرا این نگهداری باعث می شود طول عمر آنها افزایش یابد. برای نگهداری درست و لکه بری از محصولات چرمی حتما باید از پاک کننده های مخصوص آنها استفاده کنید تا باعث آسیب به آن نشود. 
 • طبیعی بودن آن : چرم یک الیاف کاملا طبیعی می باشد. این طبیعی بودن چرم باعث شده تا عمر و زیبایی بهتری داشته باشند و  به هیچ عنوان باعث ایجاد حساسیت های پوستی نشوند. بسیار از مردم به دلیل داشتن حساسیت نمی توانند  از الیاف های طبیعی استفاده کنند، اما چرم تنها الیاف طبیعی است بلکه صد حساسیت نیز می باشد.

ویژگی چرم طبیعی شتری

ویژگی چرم طبیعی شتری

چرم طبیعی شتری  یک سری ویژگی های خاصی را دارد که، باعث تمایز آن با دیگر چرم ها شده. این چرم جزئی از چرم های نایاب و با کیفیت به حساب می آید. شتر به دلیل آن که قابلیت آن را دارد در بدترین آب و هوا سازگاری کند، این ویژگی به پوست آن سرایت کرده است. 

‌پوست شتر بسیار چرب بوده است. این چرب بودن باعث شده تا چرمی با کیفیت از این پوست بدست آید. مقاومت چرم شتر بسیار بالاست . از نرمی و انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند. رنگ پوست شتر یک سری سایه روشن را دارد. این خود یک امتیاز مثبت است. البته با وجود تکنیک های مدرن در صنعت چرم سازی ، رنگ های چرم شتر نیز به شکل یکسان وجود دارند. 

الیاف متراکم چرم شتر از دیگر چرم ها به طور ۱۰ برابر بیشتر می باشد این باعث شده تا کیفیت بهتری را پیدا کنند. این تراکم بالا باعث استحکام چرم شده و مقاومت آن را افزایش می دهد. 

این چرم در انواع گوناگونی تولید می شود، مثلا در انواع کیف دستی، کوله، کیف دوشی، کیف اداری و غیره قابلیت استفاده را دارند. قابلیت استفاده چرم شتر در همه زمینه ها باعث شده تا به شکل روزافزون تولیدات آن افزایش پیدا کرده و قیمت بالایی آن نیز مانع رونق بازار تقاضای چرم شتر نشده است. 

مصارف مختلف چرم طبیعی گاوی

چرم طبیعی گاوی به دلیل مقاومت و انعطاف پذیری بالایی که دارد بیشترین مصارف را در صنعت کیف و کفش و روکش مبل دارد. این چرم با توجه به زخامتی که دارد، هیچ گاه آسیب ندیده، و برای محصولاتی که در معرض اصطکاک بیشتری هستند کاملا مناسب است. 

این محصول در رنگ های مختلف ساخته شده است و این تنوع رنگی باعث شده تا در بسیاری از دکوراسیون های داخلی از آن استفاده شود. بعضی تایل های چرمی از چرم طبیعی گاو تولید شده که قیمت بسیار زیادی دارند. از این تایل ها برای سقف و دیوار نیز استفاده می شود. 

از دیگر مصارف این چرم ، استفاده در روکش های جلد کتاب است. بعضی از کتاب های نفیس جلد هایی با چرم طبیعی دارند. چرم گاوی برای بعضی از تابلو ها نیز استفاده می شود، بعضی از نقاشان هنری از این چرم به عنوان بوم استفاده کرده و طرح های زیبایی به روی نقاشی می کشند. 

همچنین از چرم های گاوی برای ساخت بند ساعت نیز استفاده می شود زیرا بند ساعت به دلیل استفاده زیادی که دارد در معرض خراب شدن است و به دلیل آن که ضخامت بیشتری دارند طول عمر زیادتری را خواهند داشت . 

چرم های گاوی برای ساخت کمربند نیز قابلیت استفاده را دارند زیرا علاوه بر مقاومت و با دوام بودن، از انعطاف خوبی برخوردار هستند. قیمت این نوع چرم تقریبا کمتر از چرم شتر است. این چرم در دو نوع چرب و خشک در بازار عرضه می شود. 

خرید عمده چرم طبیعی صادراتی

خرید عمده چرم طبیعی صادراتی

چرم با توجه به استفاده و کاربرد زیادی که دارد، توسط بسیاری از تولید کنندگان تولید می شود. بسیاری از تولید کنندگان بر این تلاش هستند که چرم طبیعی با کیفیتی را تولید کنند. 

کیفیت چرم طبیعی ایران به قدری بالا است که به بیرون از مرز نیز صادر می شود. بیشتر صادرات چرم ایران به ایتالیا پایتخت مد جهان می باشد. 

بعضی از تولید کنندگان چرم، دارای فروشگاه های آنلاین هستند که امکان خرید محصولات و چرم عمده طبیعی را در اختیار خریداران گذاشته است و تمامی ممشخصات محصول از جمله عکس چرم طبیعی را قرار می دهند. و با توجه به مشاوره های رایگانی که در اختیار مشتریان می گذارند امکان یک خرید خوب و قابل اطمینان را ایجاد خواهند کرد.خرید از فروشگاهای آنلاین دارای امتیار های دیگری نظیر پرداخت هزینه کمتر از بازار های سطح شهر هستند.

این چرم های طبیعی صادراتی از کیفیت بهتری برخوردا هستند. زیرا تمامی تولیدکنندگان برای این که محصول خود را در سطح جهانی بفروشند، نیازمند اعتبار بوده، و این اعتبار از کیفیت بالای محصولات به وجود می آیند. 

مطلب پیشنهادی

سایت خرید چرم هورس شتر ضد آب

اگر قرار باشد یک نوع چرم خاص و متفاوت برای دوخت کیف نام ببریم می توان از چرم هورس شتر ضد آب یاد کرد. این سایت اینترنتی علاوه بر نوع ذکر شده، سایر چرم های طبیعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *