فروش سایت
خانه / چرم بزی / تولید کاپشن چرم مردانه با چرم بزی

تولید کاپشن چرم مردانه با چرم بزی

با چرم بزی می توان اقدام به تولید کاپشن چرم مردانه، پسرانه، زنانه و دخترانه نمود. کت چرم و پالتوی چرمی هم قابل دوخت می باشد. هر چند با دیگر چرم های طبیعی هم می شود لباس دوخت ولی از بعضی جهات چرم بزی لباسی بهتر است.

امروزه صنعت مد و پوشاک گسترش فوق العاده ای پیدا کرده بطوریکه برای دوخت کاپشن، کت، پالتو و بطور کل لباس، علاوه بر پارچه های مرسوم، از پارچه چرم لباسی و چرم لباسی طبیعی هم می توان استفاده کرد.

با توجه به اینکه در ایران شرایط بسیار مطلوبی برای تولید چرم بزی فراهم است می توان از آن در تولید کاپشن چرم مردانه استفاده کرد. این نوع چرم با توجه به کیفیت عالی که دارد، محصولاتی که از آن به دست می آید دارای کیفیتی بی نظیر است.

با افزایش تولید محصولات چرم بزی علاوه بر تامین نیاز داخل می توان مازاد این تولیدات را به سایر کشور ها صادر کرد، که باعث افزایش ورود ارز به داخل کشور می شود. کاپشن مردانه نه تنها در ایران بلکه در جهان طرفداران فراوانی دارد.

تولید کاپشن چرم مردانه با چرم بزی

انواع پارچه چرم لباسی طبیعی

انواع پارچه چرم لباسی طبیعی

 • چرم بزی لباسی
 • چرم گوسفندی لباسی
 • چرم گاوی لباسی
 • چرم شتری لباسی (در دنیا بهترین چرم لباسی بحساب می آید ولی در ایران فرآیند تولیدش بسیار گران است)

پارچه‌های چرمی لباس جزو دسته بندی چرم هستند که مورد توجه بسیاری از فعالان و تولید کنندگان صنعت مد و همچنین خیاطان می باشد و علاوه بر این تولیدات این نوع لباس مورد استفاده بسیاری از شیک پوشان قرار می گیرد.
از این نوع پارچه‌ها می‌توان برای تهیه و دوخت انواع لباس، مانتو، پالتو، کیف، خرده کاری، خرجکاری و… استفاده نمود. نوع چرم استفاده شده در پارچه‌ها بسیار متفاوت بوده و غالبا از چرم مصنوعی در تهیه آن ها استفاده می شود.

پارچه چرم به دلیل شباهت زیادی که با چرم طبیعی دارد در موارد مشابه کاربرد فراوانی دارد، ولی بافت و الیاف پارچه چرمی بسیار متفاوت با چرم طبیعی است اما به دلیل قیمت پایین تر از چرم طبیعی خیلی به صرفه تر است که از آن در تهیه محصولات استفاده شود.

بهترین چرم لباسی برای دوخت کاپشن مردانه کدام است؟

چرم گاوی با ضخامت کم بهترین است. چرم گاوی لباسی بزرگترین قواره را دارد. به همین خاطر پرتی آن کم و دوخت لباس راحت تر است.
اما چرم گاوی به نسبت دیگر چرم ها گران تر است و این باعث می شود قیمت تمام شده کار بالا از کار در آید.پس از چرم گاوی، چرم گوسفندی و چرم بزی در رده دوم اولویت دوخت پوشاک قرار دارند. این دو نوع چرم لباسی تقریبا از قیمت هر فوت یکسان برخوردار هستند.

یکی از رایج‌ ترین نوع چرم لباس و محبوب ترین آنها، چرم فول گیرین می باشد که معمولا در دوخت و تولید کت و کاپشن چرم به کار می‌رود. دلیل اینکه از چرم فول گرین در دوخت کاپشن مردانه استفاده می شود این است که ظاهر خوب و زیبای خود را همیشه حفظ می‌کند و لکه‌ها و خراش‌ها به راحتی و آسانی روی آن ظاهر و نمایان نمی‌شود و همیشه ظاهر اولیه خود را به طور کامل حفظ می‌کند.

یکی از موارد تشخیص این نوع چرم، از روی ظاهر کاملا طبیعی آن است که به آسانی قابل دیدن است، این نوع چرم با رویه‌ای طبیعی و ساییده نشده ای که دارد قابل تشخیص است. یکی از مواردی که این کاپشن و کت چرم بسیار شیک پر طرفدار است به این دلیل است که سال‌ها ماندگاری و زیبایی‌اش را حفظ می‌کند و همچنین ظاهری شیک به لباس‌های دیگر شما هم می‌دهد.

یکی دیگر از محبوب ترین چرم های موجود که استفاده می شود چرم جیر است که در تولید و دوخت کاپشن مردانه به کار می رود. در واقع چرم جیر معمولا چرم گوسفند است که سطح آن پرداخت شده و لطافت بالایی دارد. در واقع پارچه جیر کمی سنگین‌تر از چرم است، چراکه در پرداخت و دباغی آن از مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث می گردد که وزن آن بیشتر گردد.

البته شما می‌توانید برای ضد آب کردن چرم و جیر از برخی اسپری‌های مخصوص این کار استفاده کنید اما پیش از هر اقدامی بر چسب روی کاپشن چرم یا جیر خود را بخوانید تا به آن آسیب نزنید و پیش از استفاده از این اسپری‌های روی تمام سطح کت یا کاپشن آن را در بخش‌هایی که کمتر توی دید است مثل زیر یقه تست کنید.

نکات مهم قبل از تولید کاپشن چرم بزی

نکات مهم قبل از تولید کاپشن چرم بزی

 • چرم بزی کم ضخامت و نازک انتخاب کنید.
 • قواره های چرم حتی المقدور بزرگ باشد.
 • نبود سوراخ در وسط چرم
 • ثبات رنگ چرم بزی
 • زیبایی رخ چرم و خوشرنگ بودنش

موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از تهیه و تولید کاپشن چرم بزی به آن توجه فراوان کرد. یکی از این موارد که باید به آن توجه شود ضخامت چرم بزی است. درست است که که این نوع چرم به صورت طبیعی نازک و دارای ضخامت بسیار کمی می باشد ولی در بعضی موارد چرم بز ضخامت بیشتری دارد که برای دوخت کاپشن اصلا مناسب نیست.

به دلیل ساختار پرداخت شده برخی از چرم ها مانند چرم جیر، در دوخت کاپشن چرمی انتخاب مناسبی برای روزهای به شدت بارانی نیست. در واقع آب می‌تواند کاپشن جیر را خراب کند و لکه‌های آب روی آن باقی بماند. 

در برخی از چرم ها سوراخ وجود دارد به این دلیل که در هنگام کندن پوست آن را به میخ یا جایی آویزان می کنند که باعث این سوراخ ها می شود پس بهتر است از چرم بدون سوراخ استفاده شود.

گاهی در برخی از چرم ها بعضی از نقاط آن دچار رنگ پریدگی شده است و این باعث می شود ظاهر کاپشن خوب و شیک نگردد پس باید از چرمی استفاده شود که رنگ در تمام نقاط آن یک دست باشد.

و در نهایت زیبایی چرم باید در حدی باشد که در اتمام کار خریدار را به خود جلب نماید.

دسته بندی انواع چرم موجود در ایران

دسته بندی انواع چرم موجود در ایران دسته بندی انواع چرم موجود در ایران را می توان به اختصار نام برد و درباره آنها توضیح مختصری داد

انواع چرم ها را می توان به سه دسته تقسیم نمود: چرم سبک، چرم نیمه سنگین، چرم سنگین 

 1. چرم سبک: چرم هایی که از پوست گوسفند و بز به دست می آید و دارای بافتی نرم و سبک می باشد را چرم سبک می نامند و به همین علت هم در دوخت و تولید محصولاتی مانند لبـاس چرم، کاپشن چرم و دستکش چرم استفاده می شود. و همچنین نوع دیگر این چرم که کیفیت پایین تری دارد در آستری کفش و لباس کاربرد دارد.
 2. چرم نیمه سنگین: نوع دیگری از انواع چرم نیز وجود دارد که میان چرم سبک و چرم سنگین قرار می گیرد که به آن چرم نیمه سنگین گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید. از این نوع در تهیه و دوخت محصولاتی که جنبه تزیینی دارند و لوکس هستند استفاده می شود به این دلیل آن که این نوع از چرم ها بسیار گران قیمت و کمیاب هستند. 
 3. چرم سنگین: و در نهایت چرم سنگین به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی که دارای پوست ضخیم تر نسبت به دیگر حیوانات دارند مانند:گاو، گاومیش، گوساله، شتر به دست می آید. این نوع چرم دارای بیشترین مقاومت و استحکام و زیباترین رخ را در میان چرم های دیگر دارا است.

این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا، در زیره و رویه کفش، ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب و یا تسمه های ماشین آلات صنعتی بسیار کاربرد دارد.

آشنایی با چرم بزی

همانطور که گفته شد ما به طور کلی سه نوع چرم داریم، چرم سبک و چرم نیمه سنگین و چرم سنگین، یکی از انواع این چرم ها که در دسته چرم سبک قرار می گیرد چرم بزی است.

دلیل اینکه این نوع چرم در دسته چرم های سبک قرار می گیرد این است که تراکم الیاف آن نسبت به چرم گاوی کمتر ولی از چرم گوسفندی بیشتر است و مقاومت بالایی دارد. محل رویش مو به وضوح بر روی چرم مشاهده و دیده می شود و به راحتی می توان این نوع چرم را  از سایر چرم ها تشخیص داد. با توجه به کاربردی که از آن می رود به دو صورت نرم و خشک تولید می شود و قابل ارائه می باشد.

چرم بز به دلیل سبک بودن و برای اینکه ضخامت کمی دارد در محصولاتی مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر مورد استفاده بانوان است 

انواع چرم بزی را می توان تقسیم بندی کرد: چرم بز طرح کروکودیل، چرم بز زرشکی، چرم بز قهوه ای، چرم بز مشکی 

محصولات تولیدی چرم بزی

محصولات تولیدی چرم بزی چرم بزی یکی از انواع مختلف چرمی است که از محبوبیت بالایی در تولید محصولات چرمی برخوردار است. به دلیل تراکم خوبی که در این چرم وجود دارد و استحکام مناسب و همچنین سبک بودن این چرم اغلب در تولید محصولات با درجه ظرافت بالا و تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. 

محصولات چرم بزی را میتوان در تمام فروشگاه های چرم فروشی پیدا و خریداری کرد، نمونه های متعددی از محصولات ساخته شده از این چرم وجود دارد مانند: دستبند چرمی، کیف دستی، کیف پول، پالتو چرم، دستکش چرمی، کیف لوازم آرایش، کفش زنانه، کت چرمی، کاپشن چرمی.

این محصولات بسیار مورد توجه خریداران قرار دارد که از چرم ظریف استفاده می کنند. 

مشخصات ظاهری چرم بزی

با توجه به اینکه چرم های گوناگونی در بازار وجود دارد واز آن در تولید محصولات چرمی استفاده می شود باید این را نیز در نظر داشت که هر چرمی دارای مشخصه های ویژه ای برای خود است که آن را از سایرین متمایز می کند.

مشخصات ظاهری چرم بزی، بسته به نوع دباغی آن چه نازک و ضخیم باشد، در هر صورت نسبتا نرم و لطیف است، پس یکی از راه های تشخیص چرم بزی نرمی و لطافت خاص آن است و مشخصه دومی که چرم بزی را متمایز می کند و می توان آن را شناخت، وجود برآمدگی ها و برجستگی های ریز روی سطح چرم است. از چرم بزی بدلیل نرمی و لطافت و انعطاف پذیری بالا، بیشتر جهت ساخت محصولات چرم زنانه استفاده می شود. 

راهنمای خرید کاپشن مردانه چرم بزی

راهنمای خرید کاپشن مردانه چرم بزی با توجه به بازار عمده ای که در ایران وجود دارد و انواع و اقسام طرح های کاپشن مردانه، هنگام خرید باید توجه داشته باشید که کاپشن چرم مردانه بزی چه ویژگی هایی باید داشته باشد:

 1. باید دارای رنگ یک نواخت باشد: کاپشن باید بدون رنگ پریدگی  شدید و یا لکه باشد و رنگ آن باید یک نواخت باشد، چرا که اغلب چرم را رنگ می کنند و این یک نوع تقلب است.
 2.  باید دوختی یک نواخت داشته باشد: کاپشن مرغوب دارای دوختی یک نواخت و بدون عیب است که یکی از نمونه های اصلی برای شناخت کاپشن مرغوب است.
 3. کاپشن باید بدون سوراخ و برش روی چرم باشد: چرم بز به دلیل طبیعی بودن در خود پارگی و جای سوراخ دارد که باید کاپشن را چک کرد که در آن پارگی و سوراخ وجود نداشته باشد.
 4.  باید دارای قیمتی نه چندان بالا و نه خیلی پایین باشد: کاپشن چرم اگر از چرم طبیعی تهیه و تولید شده باشد دارای یک قیمت ثابت و نه چندان بالا می باشد ولی اگر از چرم غیر طبیعی دوخته شده باشد دارای قیمتی بسیار پایینی است که باید به آن توجه شود.
 5. باید دارای وزن مناسب باشد: اغلب در تولید چرم بزی به دلیل دباغی به وسیله مواد شیمیایی از وزن بالایی برخوردار است ولی نوع دیگر چرم است که به آن چرم مصنوعی می گویند که دارای وزن پایینی می باشد.

 

عوامل موثر برقیمت کاپشن چرم بزی مردانه

عوامل متعددی وجود دارد که در قیمت کاپشن چرم بزی مردانه تاثیر مستقیم دارد:

1_قیمت چرم بزی: شاید دلیل اصلی قیمت بالای کاپشن چرمی، قیمت بالای مواد اولیه که همان چرم بزی است می تواند باشد. اگر چرم به صورت انبوه تولید شود باعث کاهش قیمت چرم می شود و در نتیجه محصولات نهایی تولید شده از چرم با قیمتی پایین و مناسب عرضه می شود. 

2_ حمل و نقل: یکی از مواردی که شاید در قیمت کاپشن چرمی نادیده گرفته شده باشد حمل و نقل محصول نهایی باشد. معمولا این عامل رابطه مستقیمی با قیمت گذاری دارد اگر هزینه حمل و نقل بالا باشد قیمت کاپشن بالا می رود و همینطور بر عکس.

3_ هزینه دوخت یا کارگر: معمولا تمام موارد تولید با هم جمع می شوند و این باعث می شود قیمت نهایی محصول بالا یا پایین برود، هزینه دوخت کاپشن یا دستمزد کارگر نیز یکی از این عوامل است. 

4_ کیفیت و مرغوبیت چرم و دوخت آن: یکی از عوامل موثر این است که، کاپشن چرم اگر از چرم با کیفیت دوخته شود طبیعتا قیمت بالایی دارد ولی اگر کیفیت دوخت و چرم به کار رفته در کاپشن پایین باشد قیمتی پایین خواهد داشت.

فرآیند تولید کاپشن چرم بزی مردانه

فرآیند تولید کاپشن چرم بزی مردانه فرایند تولید کاپشن چرم شامل مواردی می باشد که در نهایت به تولید محصول با کیفیت و مرغوب منجر می گردد و پس از آن به بازار عرضه می شود.

تولید کاپشن چرم از خرید چرم بزی با کیفیت بالا شروع می شود که باید در حدی بسیار بالایی باشد که پس از تهیه آن را به کارخانه انتقال می دهند و پس از آن به بخش قالب گیری منتقل می شود که پس از برش و قالب گیری این چرم های برش خورده را به بخش آستر منتقل می کنند تا آستر به چرم دوخته شود، پس از این کار آن را به بخش طراحی و دوخت منتقل می کنند پس از اینکه طرح مورد نظر انتخاب شد دوخت روی چرم برش خورده و آستر شده اعمال می شود.

دوخت باید با دقت فراوان انجام شود تا به خوبی تمام نقاط کاپشن به درستی به هم وصل گردد تا در هنگام تست نهایی از هم جدا نشود پس از دوخت به صورت کامل دکمه زیپ و سایر جزئیات به کاپشن اضافه می گردد.

پس از پایان دوخت آن را به مرحله تست می فرستند تا از هر لحاظ چک شود تا مبادا دوخت یا آستر و زیپ و دکمه ها مشکلی نداشته باشد و در نهایت به مرحله بسته بندی فرستاده می شود تا در بسته بندی مناسب قرار گیرد و آن را به انبار یا مستقیم به فروشگاه می فرستند.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *