فروش سایت
خانه / چرم بزی / تولید چرم بزی با فینیش هورس

تولید چرم بزی با فینیش هورس

تولید چرم بزی با فینیش هورس، پیگمنتی و دیگر نمونه های طرح دار در کارخانه های چرم سازی ایران قابل انجام است. چرم گاوی و چرم شتری هورس نیز امکان ساخت شان وجود دارد.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند، تنوع پوست چرم دباغی شده در بازار بخصوص پوست چرم بزی بسیار زیاد شده بطوریکه انتخاب بهترین چرم بزی را امری سخت و دشوار نموده است. لذا اهمیت برقراری ارتباط با یک متخصص و کارشناس در حوزه چرم طبیعی، امروزه بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

اجازه دهید در ابتدای امر، شما را با انواع چرم های طبیعی قابل تولید در ایران آشنا کنیم.

تولید چرم بزی در ایران به دلیل رونق زیاد دام پروری در کشور رو به افزایش است و در هر سال، ۲۵ میلیون جفت پوست، دباغی می شود. 

تولید چرم بزی با فینیش هورس

انواع چرم طبیعی

میزان آشنایی شما با چرم بزی چه قدر است؟ آیا نسبت به انواع چرم بزی شناخت کافی را دارید؟

چرم یک فرایند طبیعی از تبدیل الیاف ارگانیک، به یک ماده پایدار، تبدیل می شود. چرم طبیعی به سه نوع سنگین، نیمه سنگین، سبک تقسیم بندی می شود. 

چرم سنگین، چرم تولید شده از پوست، گاو، گاو میش است که ضخامت بسیار بالایی دارد، و مقاوم و محکم است. وزن این چرم به دلیل بالا بودن ضخامتش، زیاد است، و در گذشته بیشتر برای زیره کفش و یا خود کفش استفاده می شد.

امروز با گذشت زمان و رشد صنعت چرم مدرن، ضخامت های مختلفی از چرم گاو تولید شده که باعث می شود که از این چرم در تولید کت و پالتو چرم استفاده کرد. 

چرم نیمه سنگین، این چرم از، پوست حیوانات نایابی مانند مار، شتر، تمساح، آهو تولید می شود که وزن متوسطی دارد. قیمت این چرم ها بسیار بالا است و جز کالاهای لوکس به حساب میاید. این محصول زیبایی خاصی دارد، زیرا پوست حیوانات ذکر شده در فرایند دباغی، دلربایی پیدا خواهد کرد. 

چرم سبک: پر فروش ترین نوع چرم به حساب خواهد آمد، این چرم از پوست حیواناتی مانند، گوسفند، بز، بره، تولید می شود. وزن این چرم ها کاملا سبک بوده و در صنعت پوشاک کاربرد بالایی دارد و انواع مختلفی از لباس ها را می توان با این چرم تولید کرد. کیف ها و صندل های تولید شده از این چرم بسیار، پر فروش هستند. قیمت این چرم کاملا مناسب است. 

چرم بر اساس نوع دباغی، به چند دسته تقسیم می شود که شامل، گیاهی، چرم کرومی، چرم آلدهیدی، چرم ترکیبی، چرم آلومی، چرم پوسته خام، است که بهترین نوع چرم، گیاهی است. چرم گیاهی به دلیل استفاده از مواد ارکانیگ در تولید آن، کاملا طبیعی خواهد بود، و در بازار اروپا اگر چرمی غیر روش طبیعی خصوصا کرومی تولید شوداجازه، حضور را در بازار نخواهد داشت و تولید کنندگان آن جریمه خواهند شد زیرا مواد شیمیایی به بدن انسان و الیاف محصول آسیب زیادی وارد خواهد کرد.

اما در ایران به دلیل نبود آگاهی کامل هنوز از این محصولات کرومی چرمی استفاده می شود، حتی در اروپا در صورت تولید این محصولات، به کشور های جهان سوم فرستاده شده و آنجا استفاده خواهد شد. 

انواع چرم بزی

  • چرم بزی ساده (تمامی سطح این چرم یکرنگ بوده و هیچگونه افکت یا طرحی بر روی آن چاپ نخورده است. )
  • چرم بزی طرح دار (چرم بزی چاپی)
  • چرم بزی افکت دار

لازم به ذکر است که می توان درباره هر یک از انواع چرم بزی چندین دقیقه صحبت کرد و پیرامون آن مطلب نوشت که از حوصله این متن خارج است لذا در مطالب بعدی پیرامون هر یک بطور مفصل تولید محتوا خواهیم نمود.

چرم بزی، انواع مختلفی، هورس، شرانگ، فولتر، است. این چرم ها در طراحی و رنگ بندی کاملا متفاوت هستند، تولید چرم هورس، از پوست بز، باعث ایجاد یک نوع سایه روشن خاصی در چرم خواهد شد، که زیبایی تکرار نشدنی را ایجاد خواهد کرد و چرم حالت کاملا قدیمی پیدا می کند. 

چرم شرانگ و فولتر بزی، به دلیل اعمال یک نوع طرح خاص، بر روی چرم کاملا به یک دیگر شباهت دارند. تنها تفاوتی که با یک دیگر دارند، سایز چاپ نقطه نقطه ای که بر روی چرم اعمال می شود است، و از طرفی این چرم به دلیل پرداخت کمی که دارد، مقاومت بالا تری خواهد داشت. 

شناخت چرم بزی با فینیش هورس

شناخت چرم بزی با فینیش هورس در کارخانه های چرم سازی، پس از آنکه پوست بز بطور کامل دباغی گشت پوست دباغی شده آماده رفتن به مرحله پایانی و تولید چرم بزی فینیش یا نهایی است.

فینیش واژه ای انگلیسی و به معنای نهایی یا پایانی است و منظور از چرم فینیش، چرمی است که به طور کامل تمامی مراحل دباغی و تولید چرم را طی کرده و آماده ورود به بازار خرید و فروش چرم می باشد.

چاپ زدن، ساییدن، لعاب دادن و اعمال هر گونه واکس و محلول های ضد آب به چرم بزی آخرین اقدامات فیزیکی هستند که در این مرحله جهت تولید چرم بزی فینیش انجام می گردد.

یکی از محبوب ترین انواع چرم های بزی، چرم بزی با فینیش هورس است. در واقع در مرحله نهایی، رخ چرم بزی را به وسیله دستگاه می سایند تا سطح چرم مخملی و پرزدار شود. سطح و رخ چرم جیر، چرم هورس، چرم نبوک و چرم اشبالت همگی چنین حالتی دارند البته با اندکی تفاوت.

در حقیقت می توان اینطور بیان نمود که مرغوبیت چرم هورس و چرم نبوک به مراتب بیشتر از کیفیت چرم جیر و چرم اشبالت است.

چرم بزی، هورس یک نوع چرم است که پوست بز بعد از انجام مراحل دباغی، یک نوع ماده شیمیایی بر روی آن زده می شود که پوست آن حالت پرزدار بودن خود را به طور کامل از دست نخواهد داد، و بعد از مراحل پایایی دباغی یک نوع سایه روشن بر روی پوست ایجاد خواهد شد. این رنگ بندی بارز ترین ویژگی چرم های هورس می باشد. 

تولید چرم بزی هورس در تمامی کارخانه های چرم مدرن ایجاد شده و با قیمت های مناسبی در بازار داخلی عرضه می شود. این محصولات از چنان کیفیتی برخوردار هستند، که در بازار جهانی رتبه ۱۲ را برای خود کسب کرده و بیشتر کشور های اروپایی به خصوص ایتالیا که پایتخت مد جهان است، محبوبت بالایی دارد.

خرید عمده محصولات چرمی، از درب کارخانه ها امکان پذیر است و تولید کنندگان تخفیف های خوبی را بر روی اینگونه خرید ها اعمال می کنند، تا مشتریان ترغیب به خرید شوند. قیمت محصولات عمده محصولات ارزان تر از چرم های تکی است، و قیمت چرم خام از محصولات نهایی چرم کمتر خواهد بود.  

تولید چرم بزی هورس

برخی گمان می کنند در کارخانه های چرم سازی، تنها امکان تولید چرم گاوی هورس وجود دارد درحالیکه افراد حرفه ای تر بخوبی می دانند که تولید چرم بزی هورس و ساخت چرم شتری هورس نیز امکانپذیر است.

مزیت ساخت و تولید چرم بزی با فینیش هورس، بهره مندی از چرمی زیبا، نرم، انعطاف پذیر و البته ارزان قیمت نسبت به چرم هورس گاوی و شتری است.

در تولید چرم هورس بزی یک نوع واکس مخصوص به لایه خارجی چرم زده شده تا چرم حالت صاف و یک دست خود را به طور کامل از دست بدهد و حالت پرز دهی خود را حفظ می کند. بعد از اضافه کردم یک ماده شیمیایی، این سطح پرز دار، تبدیل به سطحی مخملی شده که رنگ بندی جذابی را ایجاد می کند. 

با گذر زمان و لمس محصولات چرم هورس، رنگ این محصول تغییر کرده و سایه روشن بیشتری ایجاد خواهد کرد و گویی محصولات کاملا کلاسیک هستند، این یک استایل جالبی را برای افرادی که خواهان مد هستند ایجاد خواهد کرد. ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک برای هر استایلی جالب خواهد بود و ایتالیا هر ساله محصولات زیبایی را از این نوه چرم هورس برای جهان عرضه می کند. 

اطلاعاتی درباره چرم سازی ورامین

اطلاعاتی درباره چرم سازی ورامین سالیان درازی مردم ایران، شهرستان ورامین را به عنوان مرکز صیفی جات می شناختند. ولی این شهرستان پتانسیل بسیار بالایی دارد به طوری که اقدام به صادرات محصولات حوزه ی صنعت هم کرده است.

چرم یکی از اصلی ترین محصولات این شهرستان محسوب می شود، صنعت چرم سازی در این شهرستان ، به قدری اوج گرفته ، که نام یکی از شهرک های صنعتی این شهرستان ، شهرک صنعتی چرمشهر نام گرفته است. در این شهرک ، چرم های با کیفیت صادراتی تولید می شود که ارز آوری فوق العاده ای برای کشورمان داشته است.

ولی انتقادی هم به صادرات این چرم به کشورهای اروپایی وارد است، آن هم صادرات چرم به صورت خام به کشورهای اروپایی و خریداری همان چرم با قیمت بسیار بالا،  از همان کشورهاست .کشورهای اروپایی چرم خام فروخته شده را فراوری می کنند و همان چرم را به قیمت چند برابری به خود ما می فروشند.

صنعت چرم در شهرستان ورامین به قدری اوج گرفته است که بسیاری از کشورهای اروپایی خواهان سرمایه گزاری برای تولید چرم در کشورمان هستند، به طوریکه یک شرکت چینی اقدام به اجاره ی سه شرکت غیر فعال در حوزه ی چرم کرده است.

دسته بندی انواع چرم ورامین

شرکت های چرم ورامین، انواع چرم های مصنوعی را با قیمت بسیار مناسب، به بازار عرضه می کنند.

در کارخانجات تولید چرم در شهرستان ورامین، از دستگاه های فوق پیشرفته استفاده می شود. همین امر سبب شده که این شرکت ها به خوبی بتوانند نیاز بازار به انواع چرم را برآورده نمایند.

چرم ورامین مدل های مختلف چرم با طرح های متنوع به بازار عرضه کرده است. انواع چرم مصنوعی ورامین عبارت اند از:چرم ساده، طرح دار، بافت دار، لمه یا اکلیلی.

از انواع این چرم ها می توان در تهیه ی اکسسوری چرم از قبیل کیف و کفش و مبل استفاده کرد.

آوازه ی چرم ورامین، به علت استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در ساخت چرم می باشد.

آشنایی با چرمشهر ورامین

آشنایی با چرمشهر ورامین

همان طور که گفته شد، به دلیل تولید بالای چرم در شهرستان ورامین، یکی از شهرک های صنعتی در این شهرستان ، به نام چرمشهر ورامین نام گذاری شده است.

این شهرک ظرفیت ایجاد 14 میلیون شغل به صورت مستقیم را دارد.

به علت وجود شهرک های صنعتی مختلف در ورامین، این شهرستان به یکی از مناطق مهم تولید چرم گوسفندی تبدیل شده است.

سالانه سه میلیون جلد سالامبور از شهرستان ورامین، به کشورهای دیگر صادر می شود. کشور ترکیه هر جلد از سالامبور را از تولید کننده ی کشور ما، به قیمت سه دلار خریداری می کند، سپس همان چرم فراوری شده را به قیمت سی دلار به تولید کننده ی ما می فروشد،همانطور که میبینید ،فروش چرم فراوری شده شود بسیار بالاتری دارد.

به دلیل وارد کردن فاضلاب زیاد از شهرک های صنعتی تولید چرم ،این شهرستان دچار مشکلات زیست محیطی عدیده ای گشته است، برای جلوگیری از آسیب به زمین و خاک در این شهرستان، فاضلاب خروجی از شرکت ها باید پیش تصفیه گردد،تا جلوی آسیب به محیط زیست را بگیرد.

مراحل فرآیند تولید چرم هورس بزی

چرم بزی هورس، نوعی چرم سبک است، که بسیار لطیف و نرم است و به همین جهت برای مصارف تولید کیف و کفش گزینه ی مناسبی است و بسیار کاربرد دارد.

در واقع چرم را می توان مهم ترین اختراع بشر یاد کرد، انسان های زمان دور بعد از استفاده از گوشت حیوانات، پوست آنها را دور نمی انداختند، آن ها از پوست حیوانات جهت درست کردن کیف و کفش و یا حتی چادر برای سکونت خود استفاده می کردند.

سال های زیادی گذشت تا بشر توانست دستگاه های بسیار پیشرفته را جهت تبدیل پوست حیوانات به چرم اختراع نماید و هنر تولید چرم را به یک صنعت و حرفه تبدیل کرد.

در این محتوا ما انواع مختلف چرم را معرفی کردیم، همان طور که گفتیم یکی از انواع چرم، چرم بزی است. چرم بزی یک چرم طبیعی است. اگر به سطح خارجی چرم بزی، نوعی واکس مخصوص بزنیم؛نوعی چرم پرزدار تولید می شود، این نوع چرم حالت مخملی دارد و بسیار نرم است.

محصولاتی که با چرم هورس بزی تولید می شوند یک سایه روشن بسیار زیبا روی خود دارند که آن ها را تبدیل به یک کار خاص می کند.

تاریخچه ی استفاده ی بشر از چرم نشان می دهد که مصریان از 5000 سال قبل از میلاد مسیح از چرم استفاده می کردند.

خوب است بدانیم که نام دیگر چرم هورس، کریزی هورس است.

دسته بندی انواع چرم هورس

دسته بندی انواع چرم هورس می توان روی چرم های گاوی ، شتری ،گوسفندی وشتری واکس مخصوص هورس را به کار برد و آن ها را تبدیل به چرم هورس نمود.

جالب اینجاست که هرچه از وسایل با جنس چرم هورس، بیشتر استفاده کنیم ، رنگ این چرم تغییر می کند و به صورت سایه روشن در می آید و زیباتر می شود.

چرم هورس بزی و شتری و گاوی از انواع چرم هایی است که بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است. این نوع چرم به دلیل نوع فینیش آن، ظاهری بسیار زیبا دارد. نکته ی جالب توجه این است که به دلیل استفاده از  یک نوع ماده ی خاص، در مراحل پایانی ساخت چرم هورس، این نوع چرم ها خاصیت ضد آبی هم پیدا می کنند. ویژگی مثبت چرم هورس شتری و گاوی مقاومت بالای این نوع چرم است به همین جهت در دوخت انواع کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

در کشور ما کارخانه های زیادی کار تولید محصولات چرمی را انجام می دهند، این محصولات عبارت اند از: انواع دستبند و جاکلیدی و کیف تبلت.

ویژگی مثبت چرم بزی

انواع مختلف چرم در سه دسته ی چرم سبک، چرم سنگین و چرم نیمه سنگین تقسیم بندی می شوند.چرم بزی در دسته ی چرم های سبک قرار می گیرد.

این چرم ضخامت پایینی دارد، به همین جهت اصلا گزینه ی مناسبی برای دوخت کفش نیست. از این نوع چرم بیشتر در کار تولید کیف و کلاه و دستکش استفاده می شود. بیشتر البسه ی چرم زنانه، به دلیل لطافت بالای چرم بزی از این نوع چرم ساخته می شوند.

از طرفی به دلیل صخامت پایین و نازک بودن چرم بزی، باید هنگام استفاده از این نوع چرم، نهایت دقت را به خرج برد، زیرا این چرم در صورت بی دقتی به سرعت دچار ساییدگی و آسیب دیدگی می شود.

چرم بزی بسیار منعطف است، به همین جهت برای ساخت انواع کیف های زنانه ی مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد. یک مشخصه ی بارز چرم بزی وجود برجستگی و برآمدگی بر روی این نوع چرم می باشد.

امروزه انواع عملیات فینیشینگ روی چرم ها انجام می شود.

اگر دو محصول ظاهری کاملا یکسان داشته باشند، ولی یکی از جنس چرم بزی و دیگری از جنس چرم گاوی باشد، قیمت محصولی که از چرم گاوی ساخته شده است بسیار بالاتر است.

به دلیل قیمت پایین چرم بزی هورس،این نوع چرم گزینه ی مناسبی،برای افرادی است که قصد دوخت و دوز با چرم را دارند.

شرکت صادرات چرم بزی هورس

شرکت صادرات چرم بزی هورس کارخانه تولید چرم، اقدام به تولید چرم بزی نموده است ، این کارخانه ها کار صادرات چرم را انجام می دهند.

کارخانه چرم ورامین، دارای یک کارخانه چرم بزی است.

صادرات چرم بزی طبیعی، به کشورهای همسایه به وفور صورت می گیرد.

تولید چرم ایران، مطابق استانداردهای جهانی است. قیمت چرم بزی علی رغم لطافت و کاربرد بالای آن بسیار کم تر از انواع صادراتی چرم دیگر است .

قیمت انواع چرم ها، در فروشگاه های فروش آنلاین به راحتی در دسترس است.

خریداران چرم در کشورهای مختلف می توانند برای خرید انواع چرم ، با کارشناسان فروش کارخانه ها تماس بگیرند.

ایران چرم بزی را بیشتر از انواع چرم های دیگر صادر می کند.

شهرهایی که در ایران کار صادرات چرم را انجام می دهند و به نوعی مهد تولید چرم در ایران هستد عبارت اند از:مشهد، تهران، اصفهان وتبریز.

این شهرها در امر صادرات چرم بسیار خوش درخشیده اند، زیرا چرم با کیفیت و درجه ی یک را صادر می کنند.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم خام بزی درجه یک

چرم خام بزی درجه یک در شهر های مختلف ایران فروش عمده شان امکان پذیر می باشد. تولید کنندگانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند می توانند نیاز خود را در هر سط