فروش سایت
خانه / رادمان / بهترین نوع چرم طبیعی ایران

بهترین نوع چرم طبیعی ایران

آیا می دانید بهترین نوع چرم طبیعی ایران چیست؟ تهیه بهترین چرم خام چه مزیت هایی دارد و چرا باید بهترین نوع را انتخاب کرد؟

اگر بخواهیم چرم های طبیعی تولید شده در ایران را دسته بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره نماییم؛

  • چرم بزی
  • چرم طبیعی گاوی
  • چرم گوسفندی
  • چرم شتری
  • چرم شترمرغ

این چرم ها رایج ترین نوع چرم خام در ایران هستند که با توجه به ویژگی هایی که هر یک دارند برای تولید محصولی بخصوص از هر یک از آن استفاده می شود.

حقیقت امر این است که نمی توان به طور دقیق گفت که بهترین نوع چرم طبیعی ایران کدام یک از موارد فوق است چون هر یک از انواع این چرم های طبیعی می تواند برای تولید یک محصول بخصوص عالی و بهترین باشد. ولی اگر بخواهیم بدانیم بهترین نوع چرم طبیعی چه ویژگی هایی دارد خب پاسخ به این سوال ساده و آسان است.

معمولا چرم های طبیعی تولید شده در کارخانه های چرم سازی بسته به کیفیتی که دارند و اینکه آیا در هر جلد سوراخ و زدگی وجود دارد یا نه گرید بندی می شوند. گرید بندی در واقع به نوعی بیانگر درجه کیفیت چرم است و گرید A بهترین نوع چرم بوده و بالاترین درجه مرغوبیت را مشخص می کند. به این نکته دقت داشته باشید که گرید چرم ها پس از تولید انبوه چرم توسط کارخانه در پشت چرم قید می شود.

برای کارگاه ها و واحدهای تولیدی بسیار مهم است که چرم شان زدگی نداشته باشد چون وقتی سوراخی بر روی چرم وجود ندارد راحت تر می توان یک محصول همچون کیف را برش زد ولی وجود سوراخ و زدگی می تواند سبب شود تا هم میزان مصرف چرم بالا رود و هم در آوردن الگو سخت گردد. بنابراین از این رو است که خرید بهترین نوع چرم طبیعی ایران اهمیت پیدا می کند.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید چرم خام طبیعی در تهران

در شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، میزان تولید، خرید و فروش چرم خام طبیعی بسیار بالا است ولی با این حال برخی از فروشندگان و دوزندگان محصولات چرمی از مشهد و تبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *