فروش سایت
خانه / کیف پاسپورت چرم / الگوی کیف پاسپورت چرم ساده

الگوی کیف پاسپورت چرم ساده

در این فایل آموزشی قصد داریم یک الگوی ساده از کیف چرم پاسپورت در اختیارتان قرار دهیم تا با دانلود آن بتوانید یک کیف کاربردی با هر نوع چرم دلخواهی که دوست دارید برای خود بدوزید.

برای مراقبت از پاسپورت و شناسنامه خود هر فرد می توان یک کیف چرمی ساده در اختیار داشته باشد. اما این کیف چرم را چه طور می توان برای خود داشت؟

کیف پاسپورت چرم را هم می شود به صورت آماده از بازار تهیه نمود و هم اینکه خود فرد یا یکی از نزدیکان وی آن را برای شخص بدوزد که در این حالت دست دوزنده و مصرف کننده برای انتخاب نوع و سبک چرم کاملا باز خواهد بود.

در این فایل الگوی کیف پاسپورت چرم را در اختیار شما قرار می دهیم تا با کمک آن و مشاهده ابعاد الگو بتوانید آن را ابتدا روی الگوی مقوایی و سپس روی چرم پیاده کرده و پس از برش و دوخت در نهایت به یک کیف پاسپورت چرم شیک و ساده دست یابید.

چنانچه قصد داشته باشید مشابه همین کیف چرمی را برای شناسنامه و یا مدارک دیگر خود بدوزید می توانید اندازه ها را تغییر داده تا به ابعاد مطلوب برسید.

نکته مهم اینکه این کیف در صورتی که با چرم گاوی و یا شتری دوخته شود نتیجه مطلوبتری حاصل خواهد شد.

نخ دوخت دور کیف چرم نیز می تواند همرنگ و یا متضاد چرم انتخابی باشد. این موضوع سلیقه ای شخصی است.

الگوی کیف پاسپورت چرم ساده را می توانید از این قسمت دانلود کنید. سادگی الگو و واضح بودن جزئیات، ما را مبرا می دارد از اینکه بخواهیم پیرامون دوخت این کیف توضیحات بیشتری ارائه دهیم. چنانچه این کیف را دوختید لطفا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات در قسمت زیر با ما در میان بگذارید.

منبع: چرم رادمان

کیف پاسپورت یا همان کیف مدارک یکی از مدل های کیف است که وزن سبکی دارد ولی بسیار جادار و با کیفیت می باشد و از جنس های مختلفی به ویژه چرم دوخته و ساخته می شود.

کیف پاسپورتی چرم بسیار شیک و زیبا است و مورد پسند بسیاری از افراد قرار می گیرد. این مدل از کیف های چرم را می توان علاوه بر تهیه از بیرون به صورت دست دوز هم تهیه کرد برای این کار نیاز به یک الگوی اولیه داریم تا از روی آن چرم آماده را برش بزنیم.

شما با مراجعه به این سایت می توانید الگوی کیف پاسپورت چرم ساده را مشاهده کنید و با کمک آن کیفی زیبا را بدوزید.

الگوی کیف پاسپورت چرم ساده

نکاتی در مورد کیف چرم پاسپورت

نکاتی در مورد کیف چرم پاسپورت از جمله نکاتی که باید در مورد کیف چرم پاسپورتی بدانیم و رعایت کنیم تا عمر کیف ها افزایش پیدا کند و به مرور زمان زیبایی خودشان را از دست ندهند این می باشد که:

 1. هرگز کیف را در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
 2. رطوبت عامل اصلی پوست پوست شدن و خراب شدن این کیف ها می باشد بنابراین همیشه آن ها را در جای خشک آویزان کنید.
 3. به دور از انواع مواد شیمیایی قرار دهید.
 4. اگر برای مدت طولانی نمی خواهید از کیف خود استفاده کنید مقداری روزنامه یا کاغذ در داخل آن قرار دهید تا مچاله و افتاده نشود.
 5. اگر کیف پاسپورتی شما با هر مایعی خیس شد خیلی سریع آن را با دستمال و پارچه ی تمیز پاک کنید.
 6. سعی کنید کیف چرم خودتان را در فاصله های زمانی کوتاه مدت با واکس های مخصوص و یا روغن چرب کنید تا عمر کیف شما افزایش پیدا کند.
 7. از قرار دادن وسایل و تجهیزات تیز و برنده در داخل کیف خود جدا خودداری کنید.
 8. اگر به هر دلیل کیف شما دچار پارگی و خراش شد آن را به دوزندگی ها و تعمیراتی ببرید تا این مشکل سریع رفع شود و خراش خوردگی ادامه پیدا نکند تا به کل کیف آسیب بزند.
 9. خوراکی های رنگی و آبکی در داخل کیف به هیچ وجه قرار ندهید.

با رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد شما می توانید به مدت زمان بسیار طولانی تری از کیف خود بدون آنکه ظاهر و رنگ خودش را از دست بدهد استفاده کنید.

ویژگی بارز کیف پاسپورتی چرم

ویژگی بارز کیف پاسپورتی چرم این است که آن را می توان از انواع چرم های طبیعی و مصنوعی تهیه کرد ولی بهترین چرم برای دوخت و تهیه ی کیف پاسپورتی چرم گاوی می باشد زیرا هم ظاهر زیبایی دارد و هم برای همه ی سلیقه ها مناسب است و همچنین از مقاومت و استحکام بالایی هم برخوردار می باشد.

به طور کلی کیف پاسپورتی به دلیل اینکه جزو وسایل شخصی به حساب می آید که معمولا اشخاص تمام مدارک، اسناد، تلفن همراه، کلید، کیف پول و پول های خودشان را در آن نگهداری می کنند اهمیت بسیار زیادی برای همه ی افراد دارند.

بنابراین خرید یک کیف مناسب برای قرار دادن وسایل و تجهیزات می تواند کمک بسیار خوبی برای نگهداری از مدارک مهم ما باشد و کیف پاسپورتی چرم یکی از بهترین گزینه ها است زیرا هم جادار است و هم مقاوم و زیبا و می توان با خیال راحت آن را با خود حمل کرد.

در خرید کیف های چرم باید دقت کنید که حتما نوع چرم طبیعی و اصل را خریداری کنید زیرا کیفیت و ماندگاری بالایی دارد و باعث می شود وسایل شما امن و سالم باقی بمانند.

از جمله اصول اصلی خرید کیف چرم پاسپورتی این است که شما حتما باید کیفی در سایز و اندازه ی دلخواه خودتان تهیه کنید و از خرید کیف های بسیار بزرگ یا خیلی کوچک پرهیز کنید زیرا اگر اندازه ی کیف پاسپورتی شما بزرگ باشد باعث می شود که خیلی شل و شلخته به نظر بیاید و پس از مدتی از داشتن آن خسته می شوید و اگر هم خیلی کوچک باشد جایی برای همه ی مدارک شما ندارد و مجبور می شوید که از یک کیف دیگر استفاده کنید تا مدارک مورد نیاز خود را با خود همراه نداشته باشید که ایجاد مشکل می کند.

بنابراین همیشه کیفی را انتخاب کنید که به اندازه ی وسایل کاربردی و مدارک شما جا داشته باشد و سایز و بلندی یا کوتاهی آن متناسب با قد و سلیقه ی شما باشد.

رنگ کیف هم بسیار مهم است زیرا کیف پاسپورتی معمولا در همه ی محیط های مختلف کاری و زندگی مورد استفاده قرار می گیرد پس رنگ و طرح آن باید به گونه ای باشد که بتوانید با انواع لباس ها و کفش هایتان آن را هماهنگ و ست کنید و چهره ی زیبایی به استایل خود بدهید.

از دیگر مواردی که باید در انتخاب به آن توجه داشته باشید نوع باز و بسته شدن کیف و قفل آن است بعضی از افراد دوست دارند که کیف های زیپی خریداری کنند پس حتما باید دقت کنید که زیپ ها کاملا سالم باشند و به راحتی باز و بسته شوند ولی بعضی دیگر نوع دکمه ای و قفلی را می پسندد که در این صورت هم باید به سالم بودن و مقاوم بودن دکمه ها و قفل ها توجه کنید.

حتما دقت داشته باشید که تعداد جیب های پاکتی که در داخل کیف پاسپورتی تعبیه شده است به اندازه ی مورد نظر شما باشد و سایز آن ها هم به شکی باشد که مدارک شما در داخل آن جا شود و دچار مشکل نشوید.

انواع مدل کیف چرم پاسپورت

انواع مدل کیف چرم پاسپورت انواع مدل های مختلف کیف چرم پاسپورتی در بازار وجود دارد که شما می توانید بنابر سلیقه و نیاز خود خریداری کنید.

کیف های پاسپورتی معمولا در دو مدل زنانه و مردانه دوخته می شوند که هر کدام ویژگی ها، شکل ظاهری، مدل و کاربرد خاص خودشان را دارا می باشند.

کیف پاسپورت زنانه دارای ظرافت و زیبایی خاصی است و معمولا در مدل ها و طرح های مختلفی تهیه می شود این مدل از کیف ها معمولا دارای نقش و شکل های برجسته بر روی سطحشان هستند و اندازه ی کوچک، متوسط و بزرگ دارند و همچنین به بند های آن ها معمولا در دو حالت بلند و کوتاه می باشد البته نوع دستی هم دارد.

برای دوخت کیف پاسپورتی زنانه از چرم های مختلف بزی، شتری، گوسفندی، گاوی و شتر مرغی استفاده می شود و رنگ های این مدل کیف بسیار متنوع و جذاب می باشد.

کیف پاسپورت مردانه معمولا بیشتر از جنس چرم گاوی و شتری تهیه می شود و از نظر رنگ بندی بیشتر به رنگ های قهوه ای، مشکی، طوسی و خاکستری تهیه می شوند. این مدل ها در دو نوع دستی و بند دار هستند و بند آن ها قابلیت کوتاه و بلند شدن دارد.

معمولا کیف های مردانه بزرگتر از مدل های زنانه می باشد و جای مدارک و جیپ های آن هم بیشتر است ولی دوخت و نخ به کار رفته در هر دوی این مدل ها از بهترین نخ ها و بهترین کیفیت می باشد.

آشنایی با کیف پاسپورت دیوتر

کیف پاسپورت دیوتر یکی از مدل های کیف های چرم پاسپورتی می باشد که به آن کیف پاسپورت گردنی هم گفته می شود دارای اندازه ی کوچ و وزن بسیار کمی می باشد.

مدل های کیف پاسپورتی به صورتی طراحی و دوخته می شوند که به شکل مستطیلی بوده و یک جیب خارجی زیپ دار و یک جیب داخلی دارند و معمولا دارای یک بند بلند برای حمل در دور گردن هستند.

از این کیف های کوچک برای حمل و قرار دادن انواع وسایل و مدارک مانند پاسپورت، گواهینامه، کارت ماشین، مدارک شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه و سایر مدارک ارزشمند استفاده می شود.

کیف پاسپورت دیوتر قابل استفاده در انواع سفر های مختلف و کمپینگ ها می باشد و معمولا در رنگ ها و طرح های گوناگون تولید می شوند.

جنس پشتی کیف دیوتر به صورتی است که از یک لایه تور دوخته شده که اگر آن را زیر لباس هم قرار دهیم هرگز عرق نخواهد کرد و پارچه ی به کار رفته در آن کاملا ضد آب می باشد و به صورتی است که به راحتی با انواع مواد شوینده و پارچه تمیز می شود.

تشخیص بهترین کیف چرمی پاسپورت

تشخیص بهترین کیف چرمی پاسپورت راه های تشخیص بهترین کیف پاسپورت چرمی به این صورت است که:

 1. کیف چرم پاسپورتی حتما باید دارای جیب های متوسطی برای قرار دادن مدارک و کارت های شناسایی باشند.
 2. جیب هایی که بر روی کیف قرار دارد حتما دارای دکمه های فلزی و منگنت باشد تا به راحتی و آسانی باز و بسته شوند.
 3. قسمت داخلی و اصلی کیف به وسیله ی زیب های محکم و مقاوم به طور کامل بسته شود.
 4. در قسمت داخل کیف حداقب تعداد دو جیب زیپدار را سر یاز وجود داشته باشد تا بتوان به راحتی کارت های بانکی و اعتباری را در آن قرار داد.
 5. علاوه بر اینکه جنس رویی و اصلی کیف از چرم ساخته شده جنسی داخلی آن هم چرمی باشد.
 6. دارای یک حلقه ی چرمی در قسمت داخلی بوده که جایی برای نگهداری خودکار باشد.
 7. دارای بند بلندی است که می توان اندازه ی آن را با کمک دست کوچک و بزرگ کرد.
 8. معمولا در قسمت پشت این مدل کیف یک زیب مخفی وجود دارد.
 9. جنس چرم آن ها طبیعی و اصل است.
 10. دچار هیچ گونه خراش یا بریدگی نمی باشند.
 11. دارای کارت گارانتی و جعبه ی مخصوص به خود هستند.
 12. طراحی دوخت آن ها بسیار تمیز و یکدست و مرتب می باشد و سوراخ های ایجاد شده بر روی آن به صورت یک اندازه می باشد.
 13. معمولا با توجه به مرغوبیت چرمی که دارند از قیمت های نسبتا بالایی برخوردارند.

درجه های کیفی کیف پاسپورت

کیف جای پاسپورت از نظر درجه های کیفی دارای انواع مختلفی می باشد که بر اساس نوع چرمی که با استفاده از آن ساخته می شوند تعیین و قیمت آن هم بر همین اساس مشخص می شود.

برای انتخاب و تشخیص درجه ی کیفیت کیف های چرم پاسپوری باید موارد زیر توجه کنید:

 1. حتما در هنگام خرید به نوشته ی روی مارک توجه کنید زیرا اگر نوشته شده باشد چرم مصنوعی از درجه ی کیفی بسیار پایینی برخوردار است.
 2. قیمت کیف انتخابی شما اگر پایین و کم باشد نشان از کیفیت و مرغوبیت پایین و کم آن دارد زیرا چرم طبیعی و خالص هیچگاه ارزان نیست.
 3. جنس رویی چرم طبیعی معمولا دارای ناخالصی های کوچک و پستی بلندی است در صورتی که چرم مصنوعی سطح صاف و الگوی یکدست و خاص دارد.
 4. از نظر ظاهری چرم طبیعی ظاهری زیبا و مجلل دارد و جنس آن هم بسیار نرم و لطیف می باشد.
 5. کیف هایی که با چرم طبیعی تهیه می شوند در هر دو طرف دارای انعطاف پذیری خوبی می باشند.
 6. کیف های پاسپورتی که با چرم طبیعی و اصل دوخته می شوند را اگر بو کنید بوی چرمی و حیوانی دارند و برعکس چرم های مصنوعی بوی چسب و پلاستیک نمی دهند.
 7. قسمت پشت کیف های پاسپورتی چرم درجه یک پرز های بسیار کوچکیدارد در صورتی که در پشت چرم های مصنوعی نخ های رشته ای و توری وجود دارد.
 8. چرم های طبیعی اگر در برابر حرارت قرار بگیرند نیم سوز می شوند و بویی شبیه به موی سوخته دارند اما اگر چرم مصنوعی و نامرغوب باشد به طور کامل می سوزد و بوی پلاستیک می دهد.
 9. اگر بر روی کیف های چرم اصل آب ریخته شود در فاصله ی کوتاه چند ثانیه ای جذب چرم می شد و لی اگر مصنوعی و پلاستیکی باشد آب روی آن می ماند.

هرچه میزان کیفیت چرم به کار رفته در این مدل از کیف ها بالاتر و بیشتر باشد از درجه ی کیفی بالاتری هم برخوردار می شوند بنابراین حتما قبل از خرید به نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد توجه کنید.

فروشگاه کیف چرم پاسپورت

فروشگاه کیف چرم پاسپورت کیف های چرم از زمان های قدیم در بین ایرانی ها بسیار پر طرفدار و پر فروش بوده و به نوعی جزو شیک ترین و مناسب ترین کیف برای محل های کاری و بیرون شناخته می شود به این دلیل که طراحی آن ها به شکلی است که می توان در همه ی مکان ها و مجالس از آن استفاده کرد.

به طور کلی کیف های چرم برای همه ی سن و سال ها و همهی جنسیت ها مناسب است و به نوعی مظهر شیک پوشی و خوش تیپی می باشد.

از جمله دلایل انتخاب و محبوبیت بالای این مدل از کیف ها شامل:

 1. تنوع بالای این محصول از لحاظ ظاهری، اندازه ای و رنگ به شکلی است که می توان آن را با همه ی لباس ها و استیل ها استفاده کرد.
 2. دارای دوام و استحکام بالایی می باشد و اگر از آن ها به خوبی نگهداری شود سال های طولانی قابل استفاده هستند.
 3. هرگز از مد نمی افتند و قدیمی نمی شوند.

برای خرید کیف پاسپورتی می توانید به این فروشگاه اینترنتی کیف چرم پاسپورتی مراجعه کنید و با خیال راحت و به آسانی محصول درجه یک و مرغوب را تهیه و خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی

کانال تلگرام فروش انواع کیف چرم

اگر به دنبال یک کانال تلگرام فعال در زمینه فروش جزئی و عمده انواع کیف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *