فروش سایت
خانه / چرم شتری / از چرم شتری چه می دانید؟

از چرم شتری چه می دانید؟

از چرم شتری چه می دانید؟ در این مطلب قصد داریم صفر تا صد چرم شتری را بیان کنیم بنابراین اگر علاقه مند شناخت چرم یاد شده هستید توجه شما را به خواندن این متن جلب می نماییم.

به طور کل، چرم های طبیعی به لحاظ میزان تراکم الیاف شان به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین تقسیم می شوند که چرم گاوی و چرم شتری در دسته چرم های سنگین قرار می گیرند چون تراکم الیاف شان به نسبت سایر چرم های طبیعی بیشتر بوده فلذا مقاوم تر هستند.

طبق آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه و آنالیزهای بدست آمده، تراکم الیاف چرم شتری چیزی بالغ بر 6 الی 10 برابر تراکم الیاف چرم گاوی تخمین زده شده است بنابراین همانطور که مشاهده می شود به لحاظ مقاومت و دوام، چرم شتری یک سر و گردن از چرم گاوی و چرم گاومیش بالاتر است.

شاید برای دوخت انواع کیف های چرمی، استحکام چرم، فاکتور چندان مهمی نباشد ولی برای بسیاری از محصولات همچون مبلمان و یا تسمه های دستگاه های صنعتی، استحکام کششی فاکتور حائز اهمیتی است.

 

موارد مصرف چرم شتری

  • در درجه اول از چرم شتری برای دوخت کیف های زنانه و مردانه استفاده می شود؛ از کیف های کوچکی همچون کیف پول چرم گرفته تا کیف بزرگی همچون کیف دیپلمات و اداری.
  • امروزه روی آوردن تولیدی ها به ساخت کفش با چرم شتری رو به افزایش است و انصافا هم کفش های بسیار زیبا و مرغوبی از کار در آمده اند.
  • رتبه سوم را نیز می توان به کمربند چرمی اختصاص داد. کمربندهای مردانه ای که تسمه هایشان از چرم های شتری محکم درست شده اند. کمربند چرم شتری می تواند جایگزین مناسب کمربند چرم گاوی و گاومیش باشد.

 

طرح و فینیش چرم شتری

مد، پدیده ای است که در میان همه اقشار جامعه وجود دارد و همواره موارد نو، متفاوت و جدیدی را پیش روی اشخاص قرار می دهد چون هیچکس از یکنواختی و تکراری بودن خوشش نمی آید.

در حوزه چرم خام هم به همین صورت است. یعنی برای تنوع دادن به چرم ها، آن را رنگ آمیزی می کنند، طرح و چاپ می زنند و حتی به آن افکت می دهند. چرم شتری نیز از این مسئله مستثنی نیست. برای زیباتر شدن چرم شتری و بهره گیری از آن زیبایی در صنعت مد، کارخانه ها و چرم سازان به تولید چرم هایی با طرح و فینیش های مختلف روی آورده اند.

چرم شتری پوست ماری و چرم شتری چاپ بیبی کروکو برای مشتریان بسیار محبوب اند ولی فراوانی چرم شتری موجود در بازار کماکان به چرم هورس شتری اختصاص دارد که هم نوع بدون افکت و هم با افکت آن در دسترس همگان و قابل تهیه می باشد. چرم هورس ظاهر مخمل مانندی دارد و با کیفیت های گوناگون توسط کارخانه های متعدد چرم سازی تولید و عرضه می گردد. با لمس چرم هورس شتری، حس واقعی لمس چرم طبیعی را می توان تجربه کرد.

 

طیف رنگی چرم شتری

همانطور که بیان شد اکثر چرم های شتری تولید شده، فینیش هورس دارند اما در مورد بحث رنگ باید گفت که تنوع رنگی چرم شتری در بازار چرم فروشان چندان زیاد نبوده و محدود به تعدادی رنگ خاص است که در این بین تم های عسلی و قهوه ای بیشترین حجم تولید را به خود اختصاص داده اند. اما این به این معنی نیست که چرم شتری با سایر رنگ ها تولید نمی شود. اتفاقا برخی از کارخانه های چرم سازی بزرگ و حرفه ای، چرم شتری را با طیف رنگی گسترده ای می سازند اما نکته این جا است که این چرم ها توسط مراکز محدودی به فروش می رسد. سبز، آبی، بنفش، آجری، کرم، قرمز و خاکستری از جمله رنگ هایی هستند که می شود از چرم اش کیف و اکسوری های شیک و زیبایی را تهیه کرد.

چرم خام طبیعی

شاخصه های خاص ترین چرم شتری

  • بهترین چرم شتری تولید شده در ایران یکسری شاخصه ها و ویژگی های خاص و منحصربفرد دارد. از جمله اینکه ضد آب است. یعنی اگر بر روی آن آب بریزد قطره های آب جذب چرم نشده بلکه پس از لغزیدن و سر خوردن به پایین می ریزند.
  • بوی خوبی دارد. به طور کل، چرمی که در تولیدش از مواد استاندارد استفاده شده باشد بوی بسیار خوبی دارد و هرگز از استشمام آن حس بدی به شما دست نمی دهد.
  • زیبایی رخ چرم. تجربه به ما نشان داده وقتی مشتری رخ بسیار زیبای بهترین نوع چرم شتری را می بیند لبخندی ناشی از رضایت بر لبانش نقش می بندد که این لحظه ارزشی وصف ناشدنی برای فروشنده و نیز سازنده چرم دارد. درحالیکه یک چرم متوسط هرگز چنین زیبایی را به همراه خود ندارد.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

سایت خرید چرم هورس شتر ضد آب

اگر قرار باشد یک نوع چرم خاص و متفاوت برای دوخت کیف نام ببریم می توان از چرم هورس شتر ضد آب یاد کرد. این سایت اینترنتی علاوه بر نوع ذکر شده، سایر چرم های طبیعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *